Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - MattyC

Strony: [1]
1
Akordeon Klawiszowy / Granie dwudźwiękami
« dnia: 31 paź 2018, 09:27 »
Witam,
Nie znalazłem na forum informacji na ten temat. Więc chciałem się zapytać czy ma ktoś może rozpisane gamy pod dwudźwięki w różnych tonacjach. Na forum widziałem tylko akordy. Chciałbym się troszkę douczyć z zakresu dwudźwięków.
Pozdrawiam

2
Włoskie / Lira Centro Matic
« dnia: 19 paź 2018, 13:30 »
Witam,

W skrócie przedstawię mój nowy nabytek akordeon marki Lira - Centro Matic Mod. 20, 120b, 3/5 chórów.
Udało się go kupić po okazyjnej cenie, mam wrażenie że jeden głos przy ściąganiu miecha lekko brzęczy ale na razie mi to nie przeszkadza. Jedynie co to poprawiłem wosk na głośnicach. Mechanizm przełączania registrów też jest ciekawy i niepowtarzalny. Nie mam zdjęć wnętrza, ale co ciekawe lira cechuje głosy własnymi znakami, na głośnicach mam fabryczne oznaczenia, wykonanie konkretne. Poniżej kilka zdjęć i jeden film póki co, z czasem dodam do zabaw forumowych więcej filmów.

https://i.imgur.com/rp3s9A0.jpg


https://i.imgur.com/4HaWE40.jpg


https://i.imgur.com/oYMfkLI.jpg


https://i.imgur.com/IDKaJSH.jpg


https://i.imgur.com/N97QA3T.jpghttps://www.youtube.com/watch?v=tEclRYdfYVs

Na koniec pozdrawiam i zachęcam do dyskusji :)

3
Witam,
Jak w temacie kupię akordeon z wyrazistymi basami do 1600zł.
Interesuje mnie minimum 96 lub 120 basów. Zależy mi aby obejrzeć akordeon gdzieś w moich okolicach.
Proszę o propozycje w tym temacie.

4
Może to głupie pytanie, ale przejścia CDE w hej z góry, z góry czy innych utworach wykonujemy tutaj tylko w 1 rzędzie?
Bo nie widzę innego sposobu bo nie ma tutaj rzędu basów pomocniczych. Trochę taka gimnastyka bo gram na 96, a miałem okazję grać na 32 basach.

5
Powitania / MattyC
« dnia: 23 kwi 2018, 14:37 »
Witam,

Nazywam się Mateusz :), gram na akordeonie od 6 miesięcy. Przez 2 pierwsze miesiące męczyłem się samemu z nauką, lecz stwierdziłem że lepiej będzie zapisać się na prywatne lekcje. Akordeonami interesuje się od 4 lat, zawsze podobał mi się ten instrument, miałem chrapkę na jego kupno, lecz brakowało czasu z powodu studiów. Od kiedy zacząłem pracować, pojawiło się więcej czasu i takim to sposobem kupiłem starą Sibyllę Brand Silvia 80, z czasem kupiłem coś bardziej sprawnego i szczelnego - Royal Standard Marina 96.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów [akordeon]

Strony: [1]