Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Kejpi

Strony: [1]
1
Czołem koledzy i koleżanki!

W nawiązaniu do tytułu chciałbym się Was poradzić.

Otóż przymierzam się do kupna instrumentu ponieważ mój jest niestety w stanie agonalnym a poza tym i tak miałem w planach kupić coś porządniejszego a na zajęciach uczę się na akordeonie o nazwie Weltmeister Cantus S4 (poprawcie mnie jeśli się źle nazwałem). Wyczytałem troszkę o tym, że jest to akordeon kanałowy(?) i choć poznałem definicję to nie obrażę się jak po naszemu ktoś krótko rzuci co to znaczy.
W każdym razie dźwięki które się wydobywają z tego Welta tak mi się okrutnie podobają, że ciary mam od stóp do głów. I teraz moje pytanie:

Czy istnieje akordeon innej marki który choć w jakimś stopniu brzmi podobnie oraz czy sukcesem tej maszyny jest fakt, że jest instrumentem kanałowym?


Pozdrówki!

2
Powitania / Kejpi
« dnia: 13 kwi 2018, 22:04 »
Siema Panowie i Panie!

Zacząłem uczyć się grać na akordeonie jeszcze za gówniarza w podstawówce ale tak trochę pod naciskiem rodziców, potem jak chwilę pograłem to mi się spodobało no ale po 4 latach całkiem zarzuciłem grę i tak przez 10 kolejnych lat ani razu nie miałem instrumentu na kolanach  i robiłem mnóstwo głupich rzeczy osiągając najniższe partie dna życiowego no ale to przeszłość :P
Pewnego dnia siedząc sobie w domu ze znajomkami na urodzinach będąc w stanie mocno wskazującym spożycie alkoholu namówili mnie, żebym coś zagrał bo gdzieś tam wyczaili akordeon za szafą. Założyłem, coś tam o dziwo udało mi się ugrać co mnie dogłębnie wzruszyło no i wróciłem do nauki do Ogniska Muzycznego no i już po krótkim czasie "zdrewniałe" palce odzyskały sprawność i całkiem nieźle to idzie :D

Witam Was Panowie serdecznie!

P.S. Gdyby moje pytania kiedykolwiek wydawały się dziwne bądź niewiarygodnie banalne to proszę o wyrozumiałość.

Strony: [1]