Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Gabi

Strony: [1]
1
Naprawa akordeonów / Stukanie klawisza
« dnia: 11 sie 2019, 15:29 »
Jakiś tydzień temu pojawił mi się problem ze stukaniem (klekotaniem) klawisza d2 w Paolo Soprani. Niby nic ale podczas gry jednak irytuje. Problem starałem się zobrazować na filmiku https://youtu.be/iarEuvk42vQ
Zmieniłem klapkę uszczelniającą ale to nic nie dało. Wyjąłem więc cały klawisz myśląc że coś z nim nie tak. Niczym się jednak nie różni od innych. Może ktoś miał podobny problem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek sugestię, co mógłbym z tym zrobić. 

2
Wystawę będzie można obejrzeć w Muzeum Etnograficznym.

https://mnwr.pl/akordeony-z-kolekcji-p-nowaka/

http://muzykatradycyjna.pl/pl/kalendarz/instrumentarium-tradycyjne-wystawa-i-warsztaty?f=

14 czerwca, g. 18:00, otwarcie wystawy, koncert oraz oprowadzanie połączone z prezentacją instrumentów na wystawie (wstęp wolny) :)

3
Witam, czy ktoś wie, jaki kawałek gra Kutnar pomiędzy min. 3:20 - 3:45? Następny kawałek zresztą też jest świetny ale pojęcia nie mam co to.

https://youtu.be/_Q286Zwq6Ag?t=3m20s

4
Powitania / Gabi
« dnia: 09 mar 2019, 20:29 »
Witam wszystkich forumowiczów ,
trafiłem tu , bo od miesiąca odkurzam swoje umiejętności. Pięcioletnie ognisko muzyczne skończyłem bodajże w 1995 r. Potem nie miałem czasu. Teraz zresztą też nie mam ale postanowiłem wyrywać chociaż 40 min dziennie. Zawsze to lubiłem i uczył mnie zresztą prawdziwy mistrz i świetny pedagog. Takiego nauczyciela nigdy wcześniej ani potem już nie spotkałem. Teraz więc wracam do przeszłości, nie oglądając się już zbytnio na stosunki sąsiedzkie, rodzinne i stan mojej 80ki weltmeistra (w plastiku). Etiudy Czernego i sonatiny przetrwały. Wkrótce zrzucę rdzę i może nawet jakiś godziwy akordeon sobie sprawię. Cieszę się że jest takie forum, bo uświadomiłem sobie jak niewiele wiem o instrumencie, który tak lubię i z którym tyle czasu spędziłem.
Pozdrawiam

Strony: [1]