Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Czeslaw

Strony: [1]
1
Akordeon od A do Z / Głębokość klawiatury akordeonu
« dnia: 11 kwi 2014, 20:36 »
Czy akordeony mają różną głębokość klawiatury z uwagi na różne preferencje grających, czy tylko i wyłącznie z powodu różnej jakości ich wykonania? Czy dobrej klasy akordeony miewają głęboką klawiaturę?

2
Miałem okazję pograć na Hohnerze Atlantic IV De Luxe z ruchomą żaluzją pod galeryjką, która tłumi dźwięk nadając mu barwę i na akordeonie z klapami. W obu przypadkach przez wytłumienie uzyskuje się zmianę barwy, kosztem głośności, ale to nic. Trochę to przypomina brzmienie akordeonu kanałowego.

Mam pewny akordeon w którym chciałbym osiągnąć podobną bardziej pełną, basową barwę przez wytłumienie galeryjki i teraz pytanie czy lepiej to zrobić czymś przepuszczającym dźwięki, ale je tłumiącym np. warstwą filcu wsadzoną pod galeryjkę, czy czymś nieprzepuszczającym dźwięku, ale go odbijającym np. warstwą kartonu. Co o tym sądzicie? W obu przypadkach myślę, że by to działało tylko efekt byłby inny. Pytanie, który będzie ciekawszy?

3
Akordeon od A do Z / Komin w akordeonie
« dnia: 14 lut 2014, 11:27 »
Co to jest komin w akordeonie? Chodzi o synonim registru podbródkowego?

4
Basy Akordeonu / Długość dźwięków w basach
« dnia: 07 sty 2014, 19:12 »
Czy ćwierćnuty w basach powinny brzmieć tyle samo czasu co ćwierćnuty w linii melodycznej?

Chodzi mi o przypadki z typowym akompaniamentem takim, jak np. um-pa-pa, um-pa um-pa itp. Oczywiście nie chodzi mi o nierytmiczne granie, tylko o artykulację.

Strony: [1]