Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - maestrobis

Strony: [1]
1
Wreszcie coś w mojej okolicy:
http://psmsanok.pl/miedzynarodowe-spotkania-akordeonowe
Na liście uczestników jest nasza znakomita forumowiczka Natalia Kowalska. W poprzednich Spotkaniach Natalia zajęła 2 miejsce w swojej kategorii. Miałem przyjemność być tam i oklaskiwać ją na żywo, będę również w tym roku i trzymam za nią kciuki.
Przy okazji tej imprezy zobaczyć też można będzie wystawę instrumentów (głównie akordeonów) naszego kolegi Romka Krysta http://psmsanok.pl/miedzynarodowe-spotkania-akordeonowe/wystawy

2
Ogłoszenia / Jupiter ze słowackiego ogłoszenia
« dnia: 25 Kwiecień 2015, 17:43 »
Właśnie na tej słowackiej Jupiter leży w niskiej (jak za Jupitera) cenie:
http://www.akordeonbazar.sk/akordeony/299/akordeon-bayan-jupiter-120.html
Są foty wnętrza. Jak by to gdzieś w Polsce - już bym jechał ...

3
Może mi ktoś udostępnić, podać link lub opisać układ basów w akordeonie 140-basowym. Chodzi mi o ten 7 rząd guzików. Jakoś nie mogę informacji w necie namierzyć. Dzięki z góry.

4
Witam. Potrzebuję pomocy-wskazówek co do dalszego grania.

Tak jak z pozostałymi rzeczami jakoś sam sobie daję radę i małymi kroczkami do przodu, tak ten miech mnie do rozpaczy doprowadza i bólu ramienia przy dłuższym graniu.

1. Otóż przy ściskaniu miecha jakoś ginie mi ruchliwość lewej ręki i mam kłopot z trudniejszymi miejscami, nie trafiam tam gdzie trzeba albo nienaturalnie mam powyginane paluchy grożąc wyłamaniem tychże.

Póki co tak sobie utwór ustawiam żeby to trudniejsze wypadło na rozciąganie i wtedy jet ok. Czy to jest słuszne, czy może jest jakiś inny myk ? 

2. Czy należy ustawiać utwór np. znacząc sobie w nutach miechowanie i zawsze ćwiczyć w taki sposób, czy wystarczy obstawić tak jak opisałem powyżej trudniejsze miejsca, a reszta w miarę ćwiczeń samo się dopasuje na wyczucie ?

3. Prawa ręka: gdy gram akord 3 lub więcej dźwięków i trzeba przeskoczyć na inny - instrument się nieco obraca wokół osi na lewym udzie i takie podskakiwanie klawiatury dobrej grze nie służy. Czy to jest kwestia złego dobrania pasków, pozycji, zbyt twardej klawiatury i może mojego walenia w klawisze z nadmierną siłą bez opamiętania ? No nie wiem - tu próbuję, eksperymenty z długością pasów, zmiany pozycji - bez efektów. Widziałem takie uprzęże z dodatkowym tylnym paskiem - może takie coś wypróbować - pomoże to coś?

Na razie tyle. I tak się rozpisałem. Proszę o pomoc w powyższych problemach.

5
Off-topic / Żony akordeonistów i mężowie akordeonistek
« dnia: 08 Grudzień 2014, 21:50 »
Otóż moja połowica od początku moich akordeonowych prób (jakieś 4 miesiące) twierdzi uparcie, że akordeonu nie lubi i tyle. Utrudnia mi, np. wchodząc do pokoju ćwiczeń i pytając o jakąś tam głupotę - zaraz koncentracja pryska i mija dłuższa chwila zanim wróci. Albo - mamy umowę, że mogę grać do godz. 22, ale często kładzie się spać wcześniej i wtedy słyszę: "graj, ale cichutko". Albo taki tekst wytrącił mnie z prób nagrania utworu-wyzwania "czarne oczy":  "No ileż razy można w kółko grać to samo ? ". I zarzuciłem ten temat bezpowrotnie (?), a już już byłoby nagranie gotowe.
No ręce mi czasem opadają. Jako że jestem wybitnie cierpliwym osobnikiem, to nie ma to jako tako wpływu na życie rodzinne, ale ma wpływ na moje wolne postępy w graniu.
Macie jakieś lekarstwo na taki przypadek?

6
Czemu mają służyć te wyżłobienia na bokach klawiszy C i E w Consonie ? Inne tego nie mają.
Czy może dla łatwiejszego namacania i ustalenia pozycji ręki dla mniej wprawnego grajka?

Strony: [1]