Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Sonia

Strony: [1]
1
Witam serdecznie po długiej nieobecności na forum  :)

Chcę zaprezentować ciekawy walc. Słuchaczom zwykle ten gatunek kojarzy się z utworem przeznaczonym do tańca. Ale w tym przypadku jest inaczej. To motyw przewodni ścieżki dźwiękowej radzieckiego filmu z 1966 roku pt. Bieriegis awtomobila". Motyw ten pojawia się tam kilkakrotnie przyjmując rożne warianty instrumentalne i interpretacyjne, w zależności od akcji w filmie którą ma ilustrować. Walc ten jest do dziś bardzo popularny w Rosji i na Ukrainie, jak również jest moją ukochaną melodią jeszcze z dzieciństwa.

Wariant, który prezentuję powstał z inicjatywy Pana Marka Krysiaka, oczywiście z wykonanym przez niego podkładem. Mam nadzieję, że się ze mną zgodzicie, ze podkład Pana Marka zdecydowanie ubarwił moje wykonanie i jak zawsze jest godny podziwu! Panie Marku, dziękuję i pozdrawiam! :)

https://www.youtube.com/watch?v=Y0k6OmUtn-A

2
Nagrania i filmiki akordeonowe / Fale Amuru
« dnia: 26 kwi 2017, 16:20 »
Nie tak dawno, wspólnie z Markiem Krysiakiem nagraliśmy utwór Fale Amuru, tzn. on - zrobił cały podkład wzorując na wykonaniu Chóru Aleksandrowa z orkiestrą i rozpisał nuty w tej samej tonacji, ja zagrałam na akordeonie główny motyw. Oczywiście pomysł, podobnie jak "Na Sopkach Mandżurii" był Pana Marka. Myślę, że zgodzicie się ze mną, że fenomen Pana Marka polega na mistrzowskim wykonaniu podkładu i jest godny podziwu!

W tym przypadku to ja gram do gotowego podkładu.

Kiedy Pan Marek zwrócił się do mnie, żebym się nauczyła i nagrała ten utwór, to nikt nawet nie przypuszczał, że wydarzy się tak straszna rzecz, jak katastrofa lotnicza, w której zginie większość Artystów...

https://www.youtube.com/watch?v=lX0qyhJcACk

dla porównania: https://www.youtube.com/watch?v=APp1WCyNS5w 

3
Dzień dobry wszystkim Forumowiczom :)

Nie wszyscy korzystają z FB, w związku z tym chciałam poinformować was o nadchodzącym wydarzeniu akordeonowym, organizowanym z okazji zbliżającej się rocznicy powstania Muzeum Akordeonu w Kościerzynie, które odbędzie się 5 listopada! 

Tu informacja o wydarzeniu:
https://www.facebook.com/events/552316091632935/

Od siebie dodam, że planujemy po oficjalnej części zatrzymać się w sprawdzonym, fajnym i niedrogim zajeździe "Zielona Weranda" w miejscowości Kamela, blisko Kościerzyny. Właściciel - to mój znajomy, dlatego mogę z czystym sumieniem to miejsce polecić. Byliśmy tam w marcu i bardzo nam się podobało! Ceny za nocleg - 50 zł, obiado-kolacja 20 zł, śniadanie 15 zł. Gdyby ktoś miał ochotę zatrzymać się na dwie doby, będzie miał zniżkę, czyli 40 zł za nocleg.

Rozmawiałam z właścicielem, może zmieścić do 30 osób. A atmosfera, którą tworzy dla swoich gości, sprzyja wspólnej zabawie i muzykowaniu do rana! A do tego jeszcze bardzo smacznie gotuje :)

Serdecznie was zachęcam do udziału w warsztatach, organizowanych szczególnie dla akordeonistów - amatorów, które poprowadzi znany wszystkim mistrz akordeonu Paweł Nowak, a po programie obiecał dołączyć do nas na biesiadę :)  [akordeon] [toast] [akordeon]

Tu możecie zobaczyć jak wygląda zajazd:
http://zielonaweranda.com/

Będę rezerwowała noclegi dla znajomych, którzy się zdecydowali pojechać, zamawiała obiady i śniadania, więc możecie też zgłaszać rezerwacje do mnie, albo bezpośrednio do właściciela, powołując się na mnie :)

Serdecznie pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia w Kościerzynie! :)4
Nagrania i filmiki akordeonowe / The Second Waltz
« dnia: 22 gru 2015, 11:28 »
Chcę pochwalić się prezentem jaki otrzymałam od Pana Marka Krysiaka za pośrednictwem Lajkonixa. Bardzo dziękuję Panom za miłą niespodziankę i za wykonaną aranżację. Bardzo mi się podoba :)  [brawo] [toast]

https://www.youtube.com/watch?v=AmtBx1BQpko&feature=youtu.be

5
Powitania / Sonia
« dnia: 16 lis 2014, 22:11 »
Witam i jednocześnie pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów - miłośników akordeonu! :)

Strony: [1]