Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - lojciecdyrektor

Strony: [1]
1
-wtłaczana w łeb przez wiele lat synchronizacja paców lewej i prawej ręki - ruch palca lewej ręki wywołuje zwykle ruch palca prawej, tu się trzeba rozsynchronizować - czyli ćwiczyć przez dłuższy czas,
Dokładnie z tym mam problem :-) Ale faktycznie ćwiczenia powoli pozwalają mi na synchronizowanie prawicy i lewicy ;-)

Ja bym na Twoim miejscu próbował wpierw dwóch rzeczy: poznać dobrze zasadę działania akordeonu , a potem "zakumplować" się z nim!
I to wszystko na totalnym luziku w formie świetnej zabawy !
Najlepiej zacząć jakby nową przygodę z nowym  instrumentem i NOWĄ MUZYKĄ !
Tak też ten instrument traktuję. Niestety mam braki z teorii, ponieważ na gitarze uczyłem się grać sam, więc nuty nie są moją silną stroną , ale teraz to nadrabiam powoli :-) Ogólnie przejście na akordeon nie wydało mi się czymś karkołomnym i dość szybko zacząłem wygrywać interesujące mnie pierwsze utwory (na razie 3,4 i oczywiście póki co poszukuje dźwięków, co skutkuje pauzami itp. ;-)), co na gitarze przychodziło mi znacznie trudniej i strasznie mozolnie :-)   
Sorry za przydługi wykład , ale jeśli komuś przyda się choć jedno zdanie z tych moich wywodów , będę zaszczycony !
Bardzo dziękuję za każdą radę. Prędzej czy później z nich skorzystam :-) Podejrzewam, że prośby o konkretne rady padną z mojej strony już niedługo. Póki co staram się iść obraną przez siebie drogą, bo efekty są widoczne gołym okiem, ale jak znam życie szybko to się zmieni :-)
Jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim za pomoc!
Pozdrawiam serdecznie :-)

2
Światełko w tunelu :) Czegoś takiego szukałem. Pomysł z nagrywaniem np. partii basów i ćwiczenia prawej ręki świetny! I do tego tutorial oparty na Beirucie :) Dziękuję!

3
Czy możecie polecić ćwiczenia, które pomogą zapanować nad koordynacją lewej i prawej ręki? Byłem przekonany, że po przejściu z gitary na akordeon to nie będzie problemem, ale muszę przyznać, że się myliłem :) Gubi mnie jednoczesna gra umpa umpa na basowych i linia melodyczna na klawiaturze :-\

4
Basy Akordeonu / Odp: Akordeon 24 basowy - rozkład basów
« dnia: 06 Luty 2015, 18:27 »
Super! Dzięki!
Czyli taka kombinacja powinna się sprawdzić :)

5
Basy Akordeonu / Odp: Akordeon 24 basowy - rozkład basów
« dnia: 06 Luty 2015, 16:27 »
 :D No fakt, dałem ciała z tym Fb... Chodziło mi o F# :)
Bardzo dziękuję Wam za pomoc!
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli w danym utworze będę miał do czynienia np. z Cb, to czy jest szansa skorzystania z któregoś basowego przycisku w kombinacji z dźwiękami akordu z klawiatury? Czy zostaje sama klawiatura?
I jeszcze mam jedną wątpliwość, czy Bb w tym diagramie to A, czy As? Na gitarze o cały ton od A jest H, często oznaczane jako B :)

6
Basy Akordeonu / Akordeon 24 basowy - rozkład basów
« dnia: 06 Luty 2015, 13:59 »
Witam,
jestem początkującym użytkownikiem akordeonu i mam problem z odnalezieniem się w rozmieszczeniu basów na zakupionym przeze mnie akordeonie Hohner Student III - 24 basowy.
W załączniku umieściłem rozmieszczenie, które udało mi się wydedukować ze znalezionych rozkładów większych akordeonów. Niestety nie wiem, czy jest prawidłowe :-) Jeśli tak to w takim razie chciałbym zapytać, czy jest możliwość zagrania takich dźwięków jak Fb, Cb itp. Do tej pory grałem amatorsko na gitarze, więc przez pryzmat tego instrumentu próbuję postrzegać akordeon :-)
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!


Strony: [1]