Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Krystian

Strony: [1] 2 3 ... 30
1
Mam ten problem,że wszystko siedzi sztywno,jak głupie,bo nigdy nie rozbierane i nie wiem jak regestry wyciągnąć.

2
Witam serdecznie, trochę odkopuję temat, ale trafił mi się w ręce egzemplarz, który jest w stanie "ideał" na głosach Dixa, jednak ząb czasu zrobił swoje i wosk poszedł w rozsypkę, więc będę musiał sobie poprawiać. Mam pytanie, jak się zdejmuje tą słynną galeryjkę, żeby móc się dostać do mechanizmu rejestrowego, oraz dekawek?


Uwaga od administratora: Post został przeniesiony do tego tematu, poświęconego zdejmowaniu galeryjki we wspomnianym modelu. Proszę o zapoznanie się ze wcześniejszymi postami i na przyszłość korzystanie z wyszukiwarki, aby nie tworzyć kolejnego wątku o tym samym, tylko ewentualnie uzupełniać wątek już istniejący.

3
Jakie są wymiary ramki miecha ?

4
Włoskie / Odp: Stradavox 1960 - zdjęcia
« dnia: 08 Lipiec 2018, 11:56 »
Piękny,a co to za melodia jest,jeżeli można by wiedziec ? :D  ;D :D

5
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Odp: Megitza Trio
« dnia: 21 Czerwiec 2018, 19:49 »
Dowiedziałem się dziś w komentarzu pod jedną z najnowszych piosenek,że już nie usłyszymy tego akordeonu w piosenkach tegoż Trio  :( :'( :'( :'(
Cytując odpowiedź na zapytanie : "A tak btw. gdzie brodaty Rzadkosz i długowłosy gitarzysta?"
Nastąpiła odpowiedź:"Nie grają i nie będą już grali. "

Moim zdaniem szkoda,ponieważ całość prezentowała się wysmienicie ,a ten Akordeon ,..Brrrr :D :D

6
Technika 3D do małych trudno dostępnych elementów jest dobra,ale wraz ze wzrostem wielkosci przedmiotu trzeba się liczyć ze wzrostem kosztów i czasem faktycznie element taniej jednak kupic ;)

7
Mi w moim najnowszym nabytku,który dostałem do naprawienia było wypadnięte 17 głosów,chwilę zajęło mi dopasowanie tych,które miały być "wyżej"bądź "niżej(strój musette) do właściwych głośnic,ale tak w amatorskim podejściu wystarczył mi tuner gitarowy w aplikacji na telefon i już jakieś różnice pomógł wychwycić :)

8
Jakaś zamiana głośnic ?  :o ;D

9
To już zależy od ustawień wypełnienia i dokładności,ale 4 elementy na jednej "planszy" w jakości ,która jest już wystarczająca to około 15 minut pracy drukarki. ;) :)

10
Akordeon od A do Z / Odp: Pasek poprzeczny
« dnia: 27 Kwiecień 2018, 10:19 »
Witam,już od dłuższego czasu używałem tego paska,choć przez ostatni rok używałem w swojej stelli pasów "szerokich" przez co akordeon trzyma się dobrze,. Ale przejdę do sedna, używałem paska przez jakieś 8 miesięcy,najbardziej przydatny był podczas grania na stojąco,odciąża plecy,swój egzemplarz zakupiłem na pewnym serwisie aukcyjnym i jak za te około 30 zł,to był pomocny,choć przy zakładaniu i zdejmowaniu sprawiał czasem problemy.

11
Hej,wykonałem 7 sztuk ,które mam na zapas,mam również projekt ".stl" ,coby wystarczyła jakakolwiek drukarka 3D. Przez brak czasu jeszcze nie dodałem tychże plików do tego tematu, bo część wysłać to nie byłoby problemu raczej,jeśli by trzeba było :)

Plik .stl do wydruku 3D: druk_3d_weltmeister_czesc_do_registra_x4.zip [2,4 MB]


12
To jest plastik  "PLA" , stosunkowo tani, i dający przyzwoitą jakość wydruku, głównym czynnikiem mającym wpływ na jego wytrzymałość jest temperatura,a akordeonu na szczęście nie podgrzewamy powyżej 200 'C  ;) :D

13
Naprawa akordeonów / Odp: Woskowanie głosów
« dnia: 07 Kwiecień 2018, 20:07 »
Patent z lutownicą moim zdaniem nie jest zły, kupiłem węzę pszczelarską, pociąłem na paseczki  i pracowałem tak jakby normalnie lutując, głosy się trzymają znakomicie, wosk jest dobrej twardości,a wygląd woskowania moim zdaniem jest lepszy niż fabryka (robiłem pełne woskowanie prawej strony w Victorii 2, niektóre głosy miały sklejone woskiem  wentylki jeszcze prawdopodobnie podczas montażu w BFA). Jeżeli nie zapomnę to postaram się wrzucić zdjęcia jak wyglądały głośnice, które ktoś próbował naprawiać "świeczką"  ;D

14
Noo,ten pomysł akurat dobry,może dorobie napis do Victorii, ale wcześniej mam zamiar wykonać oznaczenia na regestry,ponieważ mi się niektóre wylamaly  ;)

15
Widzenie przestrzenne się przydaje w tworzeniu tego,ale technologie 3D są już stosowane w wielu dziedzinach,choćby protezy,czy zęby  ;D  ;D ;D :P

Strony: [1] 2 3 ... 30