Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - elmaz

Strony: [1] 2 3 ... 17
1
Jak widać nawet z bardzo prostego utworu można zrobić kawał fajnego wykonania.  [brawo] [brawo] [brawo]

2
 :D :D :D :D :D :D :D :D :D

3
Ja jestem za :-)

4
Propozycje nowych utworów / Odp: Jalousie
« dnia: 13 Listopad 2018, 00:18 »
Jak zwykle fantastycznie zagrane.

5
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Czardasz (Vittorio Monti)
« dnia: 10 Listopad 2018, 12:24 »
Zajefajne wykonanie. Szacun  [brawo] [brawo] [brawo]

6
Utwór wyzwanie / Odp: A wszystko te czarne oczy - utwór wyzwanie
« dnia: 09 Listopad 2018, 00:18 »
Ogólnie spoko  [akordeon]. Tak dalej trzymaj. [piwo]

Ale - jeśli mogę coś doradzić - spróbuj tak rozpracować miechowanie, aby nie zmieniać kierunku pracy miecha w połowie dłuższej nuty.

7
Utwór wyzwanie / Odp: Astor Piazzolla - utwór wyzwanie
« dnia: 07 Listopad 2018, 09:58 »
 [akordeon] [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

8
Off-topic / Odp: Modem LTE
« dnia: 06 Listopad 2018, 13:06 »
Na sprawach technicznych się za bardzo nie znam, ale jak ostatnio zmieniałem operatora, to proponowano mi - bodajże w play (pewnie też jest taka możliwość gdzie indziej) wzięcie modemu na próbę na 14 dni.

Czyli niby podpisywałem umowę, ale w ciągu 14 dni mogłem się wycofać bez konsekwencji, co też zresztą zrobiłem, bo koniec końców jeszcze poszedłem w kabel.

To co na pewno trzeba sprawdzić - to czy na pewno masz dobry zasięg, bo z LTE przy słabym zasięgu będzie problem. Sądzę, że przede wszystkim warto by sprawdzić jak to działa przy złej pogodzie. Większość operatorów oferuje też moduły zewnętrzne, które np. stawiasz na balkonie - podobno dużo lepiej wtedy łapie sygnał - ale nie testowałem tego w praktyce.

I sprawdź jeszcze jak jest z limitami - bo na kablu często jest bez limitu, a przy LTE potrafią dawać limity na transfer. Wciskają kit, że po przekroczeniu transferu nadal będzie działał, tylko z minimalną prędkością, ale w praktyce ta minimalna prędkość nie nadaje się to użytku.

9
Utwór wyzwanie / Odp: Skrzypeczki - utwór wyzwanie
« dnia: 04 Listopad 2018, 23:27 »
 [brawo] [brawo] [brawo]

10
No to i ja swoje wypociny wrzucę, po dłuższej nieobecności.

https://youtu.be/r7m6Dr35LuY

Parę razy niestety się walnąłem (a i słyszę, że sprzęt powoli się kwalifikuje do dostrojenia), ale na dzisiaj, przynajmniej rozsądnym nakładem pracy, nic lepszego się chyba nie uda :-(

Niestety, z różnych przyczyn mało możliwości ćwiczenia, to i postępy niewielkie...

Tak czy inaczej wszelkie uwagi, w tym konstruktywna krytyka (za niekonstruktywną też się nie obrażę) mile widziane.

11
Powiem tak - pomysł fajny, wykonanie fajne.

Gdyby mnie udało się tak zagrać, byłbym bardzo zadowolony (to co czasem tutaj wrzucam jest na znacznie gorszym poziomie). No ale to nie jest forum profesjonalistów - i każdego mierzymy miarką dostosowaną do jego poziomu: umiejętności i starań.

A - w moim odczuciu, przy Twoich możliwościach (które już tutaj wielokrotnie pokazałeś) - jesteś w stanie zagrać to  lepiej  :) Dlatego - nie obraź się  [piwo]- czuję mały niedosyt.

Co nie zmienia faktu, że w kolejce czeka Les temps de cathedrales z tego samego musicalu - wydaje mi się, że nieźle by brzmiało na akordeon przy odpowiedniej barwie dźwięku.

12
Nie mogłem się doczekać tego utworu w Twoim Piotrze (Pedros) wykonaniu, ale warto było czekać. Świetny klimat  [brawo] [brawo] [brawo]

Ale nie ukrywam, że równie chętnie usłyszałbym w Twoim wydaniu wykonanie alternatywne na sam akordeon, bez podkładu. Jak wiadomo bowiem, apetyt rośnie w miarę jedzenia  :)

13
Pozostałe / Odp: Roland FR-4x
« dnia: 18 Październik 2018, 15:12 »
Myślałem, że celujesz w FR-8x.  ;)

A jak wygląda sprawa miechowania w stosunku do 3x?

14
Odświeżę wątek, bo mam problem nieco innej natury. Otóż zauważyłem, ze przy dużych przeskokach na basach z góry na dół (np. z a na f czy na b) zdecydowanie łatwiej mi to wychodzi przy rozciąganiu miecha (ręka oparta na pasku) niż przy ściskaniu miecha (ręka oparta na obudowie).  Co ciekawe ciasność paska nie ma tutaj aż takiego znaczenia.

W górę nie ma to znaczenia, ale w dół różnica jest zasadnicza i ostatnio łapię się na tym, że odruchowo próbuję zmieniać kierunek miechowania przed takim przeskokiem, co nie zawsze jest korzystne.

Pytanie - czy ktoś też tak ma, co jest nie tak i jak z tym walczyć?

15
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Wymyśliłam Cię
« dnia: 10 Październik 2018, 22:21 »
Ma ktoś sensowne nuty do tego utworu? Bo w necie znalazłem tylko bardzo proste opracowanie, a przydałoby coś z ciut bardziej rozbudowaną harmonią...

Strony: [1] 2 3 ... 17