Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - TomaszT

Strony: [1] 2 3 ... 27
1
Weltmeister / Odp: Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?
« dnia: 14 Kwiecień 2018, 21:09 »
Może trochę źle się wyraziłem chodziło mi o to że ja w akordeonie bardzo lubię gdy klawiatura działa bardzo lekko i delikatnie jedyny model Weltmeistera w którym spodobała mi się klawiatura to była właśnie supita. S4, Cantus jak dla mnie mają zbyt twarde klawiatury, ale to jest tylko moja subiektywna opinia.

2
Weltmeister / Odp: Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?
« dnia: 13 Kwiecień 2018, 23:11 »
Mi się bardzo ale to bardzo nie podobają Weltmeistry i to nie ważne czy jest to gigantili czy S4. Ja w akordeonach najbardziej cenie dobrze działającą klawiaturę którą niestety żaden Weltmeister nie miał dobrej (chociaż dźwięki S4 czy Cantusa piękne). Poszukaj coś włoskiego w podobnej cenie albo hohnera.

5
U mnie już tak ;) [akordeon]

6
Naprawa akordeonów / Odp: Samodzielna budowa akordeonu / harmonii
« dnia: 05 Kwiecień 2018, 22:40 »
Czytałem tę książkę jest bardzo ciekawa. Te klawisze ze sklejki, które wcześniej pokazałem na zdjęciach poszły w piec. Mam do wyboru użycie na klawiaturę drewna bukowego, jaworowego, odziemka brzozy lub graba. Z racji tego, że w moich stronach nie rosną buki i jawory te gatunki musiałem odrzucić. Pozostała mi do wyboru brzoza lub grab. Brzozę dopiero została zcięta w tym roku więc musi upłynąć minimum 5 lat aby się nadała, miałem jednak szczęście gdyż mój dziadek był stolarzem i zostało trochę suchego drewna grabowego sezonowanego w naturalnych warunkach przez około 7 lat i to właśnie z tego drewna wykonam klawisze. Mam nadzieję, że ty razem mi się uda. Warto wspomnieć, że zcianająć brzozę stosowałem się do wiedzy starych stolarzy jak i do informacji zawartych w filmie ,,Księżycowe drewno".
Polecam obejrzeć naprawę ciekawy.  https://www.youtube.com/watch?v=hjW4gGwEdeE
   

7
Naprawa akordeonów / Odp: Samodzielna budowa akordeonu / harmonii
« dnia: 05 Kwiecień 2018, 17:17 »
Tak ruszyły. Ciągle próbuje zrobić klawiaturę lecz jeszcze nie udało mi się wykonać takiej aby się nie zacinała i nie miała luzów. Kupiłem gotową pokarbowaną tekturę na miech teraz tylko trzeba wkleić skórki i wyłożyć płótnem. Na płycie rezonansowej z prawej strony od środka i z zewnątrz dałem blachę aluminiową aby głośnice i dekawki lepiej się układały. Będę wrzucał zdjęcia na bieżąco na forum gdy tylko coś zrobię.

8
Dzięki za odpowiedź. Oglądałem ten film, jest ciekawy nie miałem w rękach akordeonu fińskiego ale jak widzę po nagraniu że nie były to złe akordeony, a wadą wydaje się nazwa. ;)

9
Jak nazywa się fińska marka akordeonów?

10
Dzięki za szybką odpowiedź

11
Basy mają ten sam układ jak w akordeonie a klawiatura ma identyczny układ jak w akordeonie guzikowym o gryfie B. [akordeon]

12
https://m.youtube.com/watch?v=f8uzFVnUF2w
Zabłądziłem w internetach i odnalazłem taki piękny walc ale niestety nie znam tytułu. Czy ktoś go rozpoznaję? [akordeon]

14
Dzięki za odpowiedź. Próbowałem dorobić narożniki. Niektóre nawet były bardzo ładne, ale to jest za dużo roboty. A nowe narożniki można kupić za grosze.

15
Marsz żałobny ,,W mogile ciemnej" w mojej wersji:
https://m.youtube.com/watch?v=327NzY7E7aM

Strony: [1] 2 3 ... 27