Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tysiu1

Strony: [1] 2 3 ... 19
1
Witam po krótkiej przerwie, postanowiłem zrobić jakiś użytek z części, które były już praktycznie bezużyteczne, oraz podzielic się na forum co z tego wyszło. Otóż w miare ładny korpus z Weltmeistra Stelli 48 basów do tego jakis dziurawy miech i troche klawiszy podsunęło mi pomysł aby zrobic jakis lekki akordeon, który może sie przydac na chałturę, jako, że 48 basów troche mało, przerobiłem mechanizm dodając 5 rząd i uzyskałem 60 basów, płyta do 4 chórów została docięta i dopasowana do obecnego korpusu, głosnice, przesówki wszystko musiałem dopasowac. Najdłużej mi zeszło z przerobieniem i dopasowaniem registrów tak, aby to wszystko ładnie się przełączało i by mieć do wyboru takie kombinacje na których mi zależy, miech udało sie doprowadzic do szczelności po złożeniu do kupy i pierwszej próbie po strojeniu nic niehaczy wszystko się wymiesćiło i nawet niezle się oddzywa, zostało jeszcze wykończenie miecha kaliko i jakies poprawki, to tak po krótce.

https://i.imgur.com/ywnTwba.jpg


https://i.imgur.com/O2Lszjf.jpg


https://i.imgur.com/ApU6KU2.jpg


https://i.imgur.com/SGCGmF9.jpg


https://i.imgur.com/botpDBt.jpg


https://i.imgur.com/ZQLuEGg.jpg


https://i.imgur.com/vDmfa8L.jpg

2
Było super jak zwykle  [brawo]

3
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 08 Czerwiec 2018, 11:13 »
Dziękuję bardzo, oto próbka moich ustawien kombinacji róznych barw tak aby był jak najbardziej realne włacznie z basami.
https://youtu.be/UtKqSCF6KoI

4
Pozostałe / Odp: Roland FR-8x
« dnia: 07 Czerwiec 2018, 21:39 »
Po ogarnięciu Rolanda fr3x przekonałem się do tego instrumentu i byłem ciekaw co da sie wykrzesac z fr8x.    Więc stałem się posiadaczem ładnago czarnego Rolanda fr8x, miechowanie to już inna bajka w porównaniu do poprzednika, kombinacja własnych ustawien chórów daje ogromne możliwości, można uzyskać  nawet do 8 chórów i zapamiętać to na dowolnym registrze , a przy odpowiednim dobraniu i ustawieniu pojedynczych barw ,które składają się np w 3 lub 4 chóry jest praktycznie nie do odróznienia od tradycyjnego akoordeonu.  [akordeon]

5
Hm, dziwna sprawa, wystarczy np porównać Stelle 80 na plastikowych głośnicach w drewnianej obudowie i Cordala na takich samych głosnicach i głosach ,gdzie korpus jest cały z tworzywa, nawet choć by być głuchawym to róznica jest wyraznie słyszalna  w brzmieniu . Ale co tu polemizować z faktami ?

6
Pozostałe / Odp: Roland FR-3x
« dnia: 22 Kwiecień 2018, 21:54 »
Dziękuje,
krótka prezentacją kilku barw
https://youtu.be/Ql4n24Bfjno

7
Pozostałe / Odp: Roland FR-3x
« dnia: 21 Kwiecień 2018, 07:52 »
Aby nie powielać tematów podepnę sie tutaj, stałem się posiadaczem Rolanda fr3x i po przestudiowaniu  instrukcji  oraz wskazówkom kolegi Pedros jest maga zabawa. załadowałem barwy Alpine i Dellape jest w czym wybierac  [akordeon]

https://i.imgur.com/atQYP0N.jpg

8
Głosy są oryginalne i tak ma być na 4 chórze ,że są mniejsze, wygląda na to,że wosk też , ten ubytek wosku w rogu nie ma wpływu na brzmienie, co do brzęczenia głosów w niskim chórze najprawdopodobniej winne są zaworki , na pewno są już sparciałe i sztywne .

9
Naprawa akordeonów / Odp: Hohner Tango IIM tuning na alpejsko
« dnia: 09 Styczeń 2018, 09:30 »
Właśnie, przydały by się w środku mocne basy typu helikon i bryka by była  ;)

11
Włoskie / Odp: Silvio Marotta model Castelfidardo
« dnia: 29 Listopad 2017, 20:27 »
Dziekuję bardzo za gratulację, oto mała prezentacja na kilku registrach przy  [piwo]
https://youtu.be/9KSZrJVBCLY

12
Włoskie / Odp: Silvio Marotta model Castelfidardo
« dnia: 29 Listopad 2017, 14:00 »
Moj nowy nabytek Silvio Marotta, akordeon niemal nówka zadnej ryski, wygląd i dzwięk super. Warto czasem wydac parę groszy więcej na instrument, jednym słowem sysunia  [akordeon]

https://i.imgur.com/3cLB0Il.jpg


https://i.imgur.com/BpL3H8K.jpg


https://i.imgur.com/vbTc6hb.jpg


https://i.imgur.com/oco1avr.jpg

13
Akordeony / Odp: Przedwojenne akordeony
« dnia: 26 Listopad 2017, 21:16 »
Nowy nabytek, który dołączył  do mojej kolekcji

https://i.imgur.com/1Lt3J4d.jpg

14
Przewodzenie uzyskasz podpinając jeden biegun do końcówki druta a, drugi biegun podłącz  np z nożykiem do tapet i wsun do grzebienia między klawisze  ;)

15
Włoskie / Odp: Excelsior - model 320
« dnia: 15 Listopad 2017, 21:21 »
Aby nie zakładać nowego tematu podepnę się tutaj, również nabyłem akordeon Exelsior 320 od kolegi z forum rytmic (Piotra), i jestem mega zadowolony. Instrument jak i strój w stanie perfekcyjnym, Wielkie dzięki Piotrze za rzetelność  [akordeon]  [piwo]

https://i.imgur.com/5sjw5g2.jpg

Strony: [1] 2 3 ... 19