Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - emeryt

Strony: [1] 2 3 ... 32
1
Powitania / Odp: Pavlo
« dnia: 15 Lipiec 2018, 16:05 »
Walcz ... Pavlo...

2
Ciągle nowe formy spotykam u Pana. Bardzo dobrze....

3
Chwała autorowi za program ale jeszcze większe za bezpłatne udostępnienie.

4
Moim zdaniem jest to nie głupie urządzenie chociaż niezbyt dokładne na osi czasu. Być może wersja professional jest bezbłędna. Darmową też można się posiłkować.

5
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Odp: Yvette Horner
« dnia: 12 Czerwiec 2018, 17:19 »
Smutna wiadomość. Odchodzą kolejni mistrzowie musette...

6
Poszukiwania nut / Odp: "Tiger Rag"
« dnia: 03 Czerwiec 2018, 07:18 »
Można spróbować szukać nut do polskich tytułów tego utworu. Występował jako "polowanie na tygrysa" albo "gdzie jest tygrys".

7
Akordeon Klawiszowy / Odp: Gamy i pasaże
« dnia: 02 Czerwiec 2018, 07:00 »
Powstało nieporozumienie. Mój ostatni post kierowany był do SamMuz. To z nim chciałem się podzielić swoją opinią na temat palcowania pasaży.

8
Akordeon Klawiszowy / Odp: Gamy i pasaże
« dnia: 01 Czerwiec 2018, 20:49 »
Palcowanie pasaży proponuję stosować zróżnicowane a nie jak proponujesz dlatego, że pasaż to należy traktować jak stały element gry w piłce nożnej. Często może się pojawiać w utworze w takiej konfiguracji, że zalecane przez Cibie palcowanie może być bardzo trudne albo nawet niewykonalne. Dlatego alternatywnie warto grać pasaże z użyciem pierwszego palca na czarnych klawiszach.

9
Akordeon Klawiszowy / Odp: Gamy i pasaże
« dnia: 01 Czerwiec 2018, 15:45 »
I tak należy robić. Pasaż przez jedną oktawę nie wiele wnosi.

10
Off-topic / Odp: Pozdrowienia z ...
« dnia: 27 Maj 2018, 11:50 »
Pozdrawiam delegatów na zjazd akordeonistów. Bardzo ładne zdjęcie.

11
To jednak jest postęp techniczny i w tej branży a już się martwiłem, że może być tylko zastój. Do tej pory też kompletnego zastoju nie było czego przykładem jest mój własny akordeon, posiadający korpus aluminiowy, produkowany co najmniej przed 40-stu laty. Czy w brzmienie ma gorsze od drewnianego to musi sobie ocenić każdy w własnym zakresie.

12
Kolegom Forumowiczom życzę zdrowych i szczęśliwych świąt i wszystkich dni poświątecznych.

13
Gdyby tak traktować sprawę to nie było by orkiestry Mantovaniego, wspaniałych czarodziejskich akordeonów Adriano i wielu innych. Idąc dalej tą drogą to powinno się słuchać tylko tylko muzyki tylko na żywo, bo odtwarzana to już falsyfikat. To wszystko oczywiście nie dotyczy wybitnych indywidualności chyba, że o takich tu jest mowa. W muzyce, jak we wszystkich dziedzinach idzie postęp i pewno nikt go nie zatrzyma tak jak strojenia akordeonów przy pomocy mierników akustycznych a nie stosowanym od lat niezawodnym słuchem co nie tak dawno było tematem na tym Forum.
Nie chcąc wchodzić w dalszą polemikę kończę udział w tym temacie.

14
Krótko mówiąc – grać z wszystkim: solo, z zespołem kameralnym, bandem, orkiestrą symfoniczną, sekcjami rytmicznymi złożonymi z instrumentów mechanicznych, elektronicznych, mieszanych i wszystkich innych. Nie jest to oczywiście łatwe. Muzyka jest wartością uniwersalną, akordeon też i tak należałoby go wykorzystywać.

15
Okropnie tłuką mu się klawisze.

Strony: [1] 2 3 ... 32