Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Redans

Strony: [1] 2
1
Ten sam melodeonista w innym duecie: "Duo Tanghe Coudroy"
https://www.youtube.com/watch?v=wiIchz1CFWU
Piękny utwór i realizacja.

2
Daj fotki jakieś. Czy to ten akordeon z awatara?

3
Jest to akordeon niemiecki ;D "Farelki"-tak szukaj.

4
Powitania / Odp: Mateusz Dzietczyk
« dnia: 19 Maj 2018, 22:41 »
Cześć!

5
Powitania / Odp: Jackcoona
« dnia: 19 Maj 2018, 22:39 »
Cześć!

6
Inne niemieckie / Odp: Hess zakupiony w ciemno
« dnia: 19 Maj 2018, 22:22 »
Akordeon mam już w domu. Skrzynia po zaklejenie nieszczelności zaśpiewała płaczliwym głosem. Brzmienie tego instrumentu powoduje gęsią skórkę, jest niespotykanie przyjemne. Wiem co piszę, gdyż akordeon jest popularnym instrumentem u mnie w rodzinie, osłuchałem się (chcąc, nie chcąc) różnych akordeonów. Klawisze, jak już zauważyłem na zdjęciach z aukcji, były niefachowo naprawiane. Szpilki nie doszły majstrowi do środkowych dwóch klawiszy, więc podkleił klawiry materiałem a końcówki szpilek zagiął młotkiem jak odstające gwoździe-niemiecka dokładność.
  Każdy klawisz wymagał indywidualnego podejścia, gdyż okleina skurczyła się po latach, a sklejka, bukowe rdzenie, oraz olchowe stopki rozkleiły się lub popękały w różnych miejscach.Wymieniłem kilka stopek oraz częściowo jeden rdzeń  i parę sklejek. Walka trwała 2 dni. Po stronie melodycznej skrzynia stroi pięknie, basy tak sobie, ale ujdzie, da się grać. Po zapachu stwierdzam, że akordeon ma około 90 lat. Uszczelnienie dekawek stanową dwie warstwy skórki 1 mm, jest to szczelne-dlaczego nie ma filcu? Filc pod klawiaturą to jakaś plecionka, była pożywieniem dla moli kupę lat. Jaki dać filc pod klawiaturę 4 mm? Nie da się stwierdzić jednoznacznie jak było w oryginale.

7
Byłem tak blisko he he he  ;D. Powinna być jakaś nagroda dla Krela.

8
Większy otwór spustowy lub dwa, dla szybszej zmiany miechowania-to na pewno. Może odrywają też zaworki na głosach co by więcej dźwięków razem grało?

9
Nawet nuty! Wielkie dzięki Marcel.

10
Darmowe nuty akordeonowe / "Le Revenant" ("Duch", "Zjawa")
« dnia: 09 Maj 2018, 21:39 »
Proszę o identyfikację utworu pierwszego. Tak sobie w jutube słuchałem jak brzmią różne akordeony i wbiła mi się w łeb ta melodia okrutnie. Jest piękna.
https://www.youtube.com/watch?v=tHNbAR6qtAc

11
Powitania / Odp: kryj
« dnia: 09 Maj 2018, 21:23 »
Witaj. A ja też dopiero się uczę 8)

12
Powitania / Odp: mariola44
« dnia: 09 Maj 2018, 21:22 »
Witaj :)

13
Akordeon jest niemiecki 8). Są tu eksperci na forum, którzy pewnie i wiedzą więcej...Ale w tej chwili tylko ja jestem wolny ;D . Jakbyś poszperała w necie to byś dużo znalazł na temat tej firmy. Wpisz tylko O "umlałt" w nazwie firmy. Nie szczelność nie jest tak wielkim problemem, jak rozstrojenie przy akordeonie(akordeonu nie nastroisz jak gitary). Moim zdaniem jakieś dwie trzy stówki jest wart.

14
Akordeony Kärntnerland są tylko powlekane tkaniną węglową, a rdzeń (kasta) wykonany jest z drewna. Tak mówi Bawarczyk z filmu. Możecie więc spać spokojnie  ;D. Moim zdaniem Strasser też powleka drewno lub inny materiał karbonem. W innym przypadku może wyjść taka cegła jak ten Briggs. Karbon jest dość kruchy, więc łączy się go prawie zawsze ze szkłem lub drewnem dla uzyskania elastyczności i małej wagi.

15
Ale fajna skrzynia!
... zobaczmy np kolumny głośnikowe gdzie drzewo to podstawa

Jeżeli przyjmiemy, że stroik i jego języczek jest membraną w głośniku to kolumną z "drzewa" będzie właśnie głośnica. Czy położysz ją na meblościance z paździerza czy na drewnianej półce będzie to miało znaczenie, ale nie zasadnicze.
https://www.youtube.com/watch?v=N8_OdFBZj8U
...Normalnie profanacja, nawet dźwięk da się wydobyć.

Strony: [1] 2