Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3 ... 9
1
Marcel  [toast]. Nawet nie sądziłem, że to może być tak elegancko z tym carbonem.

2
Yamaha 72 tak jak napisał Wojgra9. Zależy do czego Ci akordeon potrzebny i na jak długo. Do grania przy ognisku i w towarzystwie zupełności starczy Lucia III(16,8,8). Jest lżejsza (o jeden chór mniej). Jeśli do nauki i na dłużej to raczej IV(16,8,8,4). Jest większy wybór barwy dźwięków. Ja właśnie dlatego szukałem IV. Minus tego taki, że IV jest droższa. Oba modele są głośne i mają podobną wagę (moja 8,6kg z pasami). Myślałem też o Atlanticu ,ale dla mnie jest za ciężki (około13,5 na kręgosłup). Tak jak pisałem- wybór należy do Ciebie a różnicę musisz ocenić sam :).

3
Oznaczenia H na głosach w Lucii to oryginalne głosy Hohnera. Takie są u mnie a po stronie basowej są głosy z literką T. Myślę ,że tak jest w Luciach. Jak w innych nie wiem. Może ktoś się jeszcze wypowie. Ta Lucia z oferty na fotkach wygląda przyzwoicie, ale lepiej jest pojechać i zobaczyć na miejscu no i od razu wypróbować. Żaden używany akordeon nie jest idealny i zawsze coś tam jest nie tak w większym lub mniejszym stopniu. Wiem to po sobie jak ja kupowałem swoją Lucię IVP. No i jak chcesz posłuchać jakie Lucia ma brzmienie i czym się różni trzy od cztero chórowej to polecam filmiki na YT do posluchania i oceny.
Decyzja jednak należy do Ciebie  :).

4
Przepraszam, że nie zrobiłem tego od razu, ale chciałbym podziękować wszystkim wspierającym mnie forumowiczom bo to bardzo pomaga w takich pracach tym bardziej jeżeli wykonuje się to pierwszy raz. [piwo]

5
Powitania / Odp: Pidor
« dnia: 30 Kwiecień 2019, 12:29 »
Cześć.  :). Też kiedyś grałem trochę na skrzypcach, ale to było daaaaaaaawno.

6
Powitania / Odp: Hose
« dnia: 30 Kwiecień 2019, 12:26 »
Witaj  :)

7
Kolejne fotki

https://i.imgur.com/eInbMNZ.jpg
 

To miech, który robiłem i przyklejone na gotowo ramki z poprzednich fotek. Brakuje mi tylko mechanizmu do spinania miecha, ale myślę, że pomału i to uda mi się zrobić. :) (fotka z klejenia ramek w innym poście)https://i.imgur.com/2ohLp63.jpg


Na koniec fotka mojej Lucii z gotowym nowym miechem. Sprawdziłem go na szczelność, bo najwięcej obaw miałem w tym kierunku, ale wszystko jest w porządku. Taka mała uwaga jeszcze. Gdybym miał zamiar robić jeszcze jakiś miech to użyłbym preszpanu o grubości 0,6 mm (lub kupiłbym gotową pofalowaną tekturę). Wydaje mi się ,że to by wystarczyło. Mój miech jest cięższy od oryginalnego wprawdzie niewiele, ale jednak. No i jest dość sztywny na rozciąganie (może dlatego, że jest nowy i z czasem się wyrobi -zobaczymy). To by na obecną chwilę było wszystko z mojej strony. Starałem się pokazać w miarę możliwości co i jak. Jeśli ktoś potrzebował by jakichś informacji niech pyta. Jak będę wiedział -odpowiem :)

8
Korzystając z Waszych rad i fotek dorzucam swoją fotkę z klejenia ramek do miecha.

https://i.imgur.com/TNAAEbe.jpg


Między fale włożone są cienkie paski tektury od środka i na zewnątrz, aby wyeliminować różnicę w wysokości w środku i na skraju miecha (była dość duża).

9
 guralband - pięknie to wygląda [brawo]

10
Leszek nie żałuj  :). Instrument bardzo trudny do gry jak i nauki. Uczyłem się na nim grać około 5 lat a ponieważ miałem zbyt surowego nauczyciela to po prostu znienawidziłem ten instrument. Zresztą mam te skrzypce do dnia dzisiejszego bo są bardzo stare(mają ze 150 lat) i już nieco się rozkleiły koło gryfu. :-\

11
MarianRI. Mój mówił trochę inaczej- Jak się nauczysz grać na skrzypcach to i na akordeonie będziesz umiał  :D no i kupił mi skrzypce, ale to było w 1960r.

12
Dzięki Marcel  :). To już mam dwie fotki przykładowe. Jedna, którą wrzucił SamMuz i druga Twoja. Właśnie o takie przykłady mi chodziło.

13
Witam ponownie i dorzucam kolejne fotki dotyczące ramek. Muszę od razu powiedzieć,że nie wszystko poszło tak jak sobie to zaplanowałem. Miałem w zamiarze zrobienie ramek całkowicie drewnianych, ale popełniłem błąd w obliczeniach lewej ramki (od basów) o jeden milimetr w związku z czym zrobiłem wersję fabryczną. Więc po kolei  :)

To frezowanie rowków pod uszczelkę w przeciętych już ramkach.
https://i.imgur.com/hgJy2Rs.jpg


 tak miały wyglądać ramki (obrzeże drewniane) ale zabrakło mi jednego milimetra z szerokości ramki basowej bo nie wziąłem pod uwagę grubości blachy osłaniającej mechanizm basów (Lucia ma stronę basową z blachy) i dlatego musiałem to obrzeże obciąć ,skorygować szerokość i dokleić obrzeże z czarnego pcv.

https://i.imgur.com/SOEJrVN.jpg


 https://i.imgur.com/0WGHK6I.jpg


to klejenie obrzeża z taśmy "ozdobnej" jaka jest sprzedawana w akcesoriach motoryzacyjnych o szer.9mm. Miałem problem bo nigdzie nie mogłem dokupić obrzeża z PCV o szer. 7mm (tak jest u mnie w Lucii). To co kupiłem to nie jest czyste PCV tylko jakaś mieszanina gumy z plastikiem i na dodatek matowa. Przed klejeniem do ramki potraktowałem tą taśmę czarnym lakierem akrylowym do zaprawek karoserii. Jak to się sprawdzi nie wiem.Próbowałem kleić różnymi klejami (próbki na kawałkach drewna) i najlepiej trzyma  zwykły butapren, ale czy to się sprawdzi też nie wiem. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub wie czym przykleić ten niby plastik do drewna to z chęcią skorzystam z porad.

https://i.imgur.com/hJdXxZv.jpg

tak to wygląda po przyklejeniu obrzeża jeszcze bez uszczelki

https://i.imgur.com/lwNRrNO.jpg

kolejna fotka z gotową już ramką od strony klawiatury z uszczelką.

https://i.imgur.com/SpuLM9k.jpg

na koniec załączam fotkę z elementami ,które trzeba wmontować w prawą ramkę. Tulejki i śruby regulacyjne zrobione są z mosiądzu a zaczepy z pasków blachy kwasoodpornej o grubości 1,8mm.
Wszystkie tulejki wmontowane są na klej wikol i aby ich wmontować było łatwo trzeba przed wkręceniem ich w ramkę przegwintować otwory w ramce gwintownikiem do metalu (to nie żart).
Wkręca się ich wtedy dużo łatwiej. Fotki ramki od strony basów nie wrzucam bo jest taka sama. Różnica polega jedynie na tym ,że w ramkę "basową" idzie 12 sztuk tulejek które na fotce z elementami są w zielonym prostokącie.
Teraz zostało mi jeszcze sklejenie ramek z miechem i tu ponawiam prośbę. Jeśli już ktoś sklejał ramki z miechem to niech doradzi jak, albo czym ścisnąć ramki do miecha, aby wszystko dobrze się skleiło.
Jak wszystko pójdzie dobrze z klejeniem to wrzucę fotkę całego miecha z ramkami  :)14
Powitania / Odp: Kisielek
« dnia: 28 Luty 2019, 20:14 »
Witaj i śmiało do przodu  :)

15
Filmiki ciekawe i można z nich podchwycić parę rzeczy. Ja nie wpadłem na pomysł rozciągania miecha za pomocą śruby  :).

Strony: [1] 2 3 ... 9