Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Rozmawiałem z nią dzisiaj. Wstępnie wygląda to tak. Jest możliwość po wcześniejszej rezerwacji (dla grup wycieczkowych) zwiedzenia tak jednego jak i drugiego muzeum (oba miasta) bilet wstępu i tu i tu ok.5euro. Niestety koszt tak jednej jak i drugiej oscyluje w granicach jednego tysiaka na pięć dni ponieważ nie organizują wycieczek do wybranego jednego miejsca tylko kilku po trasie w tym mogło by to być jeden dzień w Castelfidardo.  Nie wie też czy była by możliwość zwiedzenia fabryki akordeonów. Ogólne koszty to noclegi ze śniadaniem lub kolacją, ubezpieczenie i koszt przejazdu autokarem no i termin (w okresie wakacyjnym drożej). Do tego musiałoby się zebrać grupę około 40 osób wtedy koszty się nieco obniżają. To tak ogólnie wygląda ,ale w wolnej chwili ma zrobić w miarę dokładny kosztorys. Jak będę wiedział coś więcej to ewentualnie napiszę jeżeli będą zainteresowane osoby.

2
Temat ciekawy. Sam pojechałbym na taką wycieczkę. Zapytam córkę szwagra. Pracuje w biurze podróży i dość często organizują wycieczki do Włoch. Jest zarówno organizatorem jak i przewodnikiem to myślę ,że coś będzie mogła powiedzieć. :)

3
Marstan tak jak napisałem w wątku dotyczącym zrobienia miecha. Jeśli tylko będę w stanie pomóc to pomogę. Napisz ile narożników Ci potrzeba bo zostało mi kilkanaście z tym ,że jak widzisz są lekko żółte bo taki jest kolor tej blachy (alpaka czyli tzw. nowe srebro) i niektóre nie są wypolerowane (ale to da się zrobić)  :). Mnie osobiście ten kolor odpowiada. Podejrzewam ,że większość hohnerów ma ten kształt bo mam zdezelowany miech od 120b i jest to samo.

4
Stary miech jest działający, ale jak kupowałem akordeon (facet miał trzy takie Lucie do sprzedania) to jechało z niego jak i z pozostałych starą zatęchłą i zapleśniałą piwnicą, że aż w nosie wierciło. Wybrałem to co według mnie było najmożliwsze. Teraz już jest lepiej bo wietrzenie i skropienie olejkiem antytytoniowym trochę pomogło. Niestety miech jest brudny chociaż na fotkach tego za bardzo nie widać i żeby go odnowić należałoby zerwać kaliko i materiał, wyczyścić narożniki i skórki (ale jak i czym wyczyścić skórki bo są białe).
to prawie jak zrobienie nowego. Może kiedyś pokuszę się i go odnowię jak przestanie śmierdzieć  :).

5
Marstan mój miech jest kompletny więc wszystko jest i dlatego mam się czym podeprzeć. Chciałem go zachować w oryginale, ale jak nie dam rady zrobić tego mechanizmu to zrobię przekładkę. Jak to wygląda to zobacz na moje fotki z miecha. Trochę tam widać.  :).

6
Marstan jeżeli nie znajdę oryginału (będę jeszcze szukał) to w ostateczności spróbuję to zrobić chociaż wydaje mi się ,że najwięcej problemu mogę mieć ze sprężynkami. Mam się na czym wzorować a w ostateczności przełożę ten z oryginalnego miecha.

7
Ogłoszenia / Kupię mechanizm spinający miech Hohnera Lucii
« dnia: 31 Styczeń 2019, 18:27 »
Kupię mechanizm spinający miech do Hohnera Lucii. Jeśli ktoś miałby do zbycia to proszę o wiadomość na prv.

8
Identyfikacja i wycena / Odp: Johannes Adler
« dnia: 31 Styczeń 2019, 18:08 »
Nie wiem ile zapłaciłeś za ten akordeon ,ale po fotkach widzę ,że naprawa i doprowadzenie do dobrego stanu może przewyższyć znacznie koszt zakupu. Najlepiej zorientuj się najpierw w kosztach i dopiero podejmij decyzję. Pomimo tego życzę powodzenia.  Co do zapachu to miałem podobny problem, ale za radą wnuczki skropiłem futerał i miech od środka olejkiem zapachowym typu antytabak (zapach kwiatowy,  który eliminuje woń z papierosów) i znacznie to pomogło.  :)

9
Powitania / Odp: Pavlit
« dnia: 31 Styczeń 2019, 17:52 »
Witaj i powodzenia w nauce  :)

10
No to ciąg dalszy ramek :).

https://i.imgur.com/gMasHYS.jpg

tak wyglądają listwy przygotowane do klejenia. Listwy są szerokie ,żeby z tego wyszły od razu ramki na przód i tył miecha. Na zielono strzałkami zaznaczyłem wyfrezowane rowki, żeby zwiększyć powierzchnię klejenia. Nie jestem stolarzem, ale myślę ,że powinno być dobrze( jakieś sugestie mile widziane). Nie wiem jak to jest robione fabrycznie(chodzi o te kliny w rogach czy też podobnie jak ja czy zwyczajnie prosto do siebie).

https://i.imgur.com/9Dh2Gl7.jpg
     
 Na tej fotce pokazuję jak te kliny wyglądają no i jak to ma być klejone.

https://i.imgur.com/amUzUV0.jpg
   
No i samo klejenie. Do sklejenia użyłem kleju do drewna Technicqll  w proporcji 3części kleju i jedna część pyłu z mahoniu, który powstaje z obróbki listew(drobny jak mąka). Dlatego tak zmieszałem bo zawsze są jakieś szczeliny pomimo dopasowania a wtedy taka mieszanka kleju i pyłu lepiej wypełnia nierówności. W instrukcji pisze wprawdzie ,że jest bardzo mocny ale.... Tubka 100ml kosztuje ok. 8zł. Jak będzie zobaczymy.

https://i.imgur.com/3E53n0b.jpg

     
Rezultat po sklejeniu i wstępnej obróbce. Teraz kolej na rowki pod uszczelkę i dopasowanie części przedniej i tylnej. Jak wszystko pójdzie dobrze to za jakiś czas wrzucę kolejne fotki :). Jeśli ktoś ma jakieś rady lub pomysł jak dokleić miech do ramek to z chęcią się zapoznam.

11
Pisałem wcześniej  o oklejaniu folią typu carbon no i postanowiłem zrobić taki eksperyment i okleić blachę
od basów zamiast ją malować. Wyszło to tak (fotki) a po założeniu prezentuje się jeszcze lepiej. Całość pracy to jakieś 1,5 godz.

Plus tego jest taki, że jak się pobrudzi to zawsze mogę zmienić na nową i w innym kolorze  :).


Przed oklejeniem   
https://i.imgur.com/exQUhXw.jpg
   


Po oklejeniu
https://i.imgur.com/A6cZdXx.jpg


                                                 
Otwory pod guziki bardzo dobrze wycina się skalpelem chirurgicznym jak na fotce (do kupienia za parę zł. na znanym portalu)

12
Hohner / Odp: Hohner Lucia IV P
« dnia: 10 Styczeń 2019, 23:06 »
To moja Lucia IVP. Jest jeszcze ze starym miechem (orginał). Jak skończę nowy to wrzucę fotkę. Nie wiem, który to rok produkcji. Wymaga niestety poprawek  (strojenia) ale grać się da. Tak jak piszą inni akordeon jest głośny i wcale nie uważam, że nadaje się tylko na chałtury. Ma na tyle barw, że zawsze można dobrać coś według siebie i najważniejsze gra się na nim lekko.

https://i.imgur.com/8Ihhyrr.jpg


Tu można posłuchać jak ten model brzmi - https://www.youtube.com/watch?v=JOfbSC1BklI

13
Pięknie  [brawo]. Czekam na następne  :)

14
Piękne wykonania i wspaniały filmik. Zdrowych i szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia a także Wszystkiego co najlepsze w Nowym 2019 Roku życzę wszystkim forumowiczom.  [akordeon]

15
Brawo dobra robota  [brawo]. Mam pytanie. Aluminium szybko się utlenia i matowieje więc czy pokryłeś tą listwę jakimś lakierem po polerowaniu lub w jakiś inny sposób ją zabezpieczyłeś?

Strony: [1] 2 3 ... 8