Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Utwór wyzwanie / Odp: Historia de un Amor - utwór wyzwanie
« dnia: 11 Sierpień 2018, 21:21 »
Z miłą chęcią posłucham poproszę np. "Jalisco no te rajes"  :D

2
Powitania / Odp: elcanarro
« dnia: 10 Sierpień 2018, 23:57 »
Witaj  :D

3
Utwór wyzwanie / Odp: Historia de un Amor - utwór wyzwanie
« dnia: 10 Sierpień 2018, 23:55 »
Hermoso amigo. Muchas gracias  [toast] por favor más.

4
Powitania / Odp: Sztill007
« dnia: 06 Sierpień 2018, 22:06 »
Siemano  :)

5
Dzięki  SamMuz. Lubię majsterkować a nie lubię przepłacać  :D. Jeżeli wiem ,że mogę coś zrobić sam i to o wiele taniej to tak robię. Muszę jednak powiedzieć, że miałem pewne obawy czy dam radę. Zrobię podsumowanie na końcu co i jak.

6
MattyC  Na Twoim miejscu wymienił bym kaliko na nowe bo to i tak jest zniszczone.

Ecro  U Ciebie tak samo kaliko do wymiany a od spodu podkleiłbym cienkie paski z preszpanu np. 0,1 mm a z wierzchu białą tasiemkę z satyny na szerokość narożnika i dopiero narożniki. Na fotkach widzę ,że skórki są całe. trzeba tylko wyrównać i oczyścić od środka naderwaną tekturę.Wymiana kalika nie jest taka trudna jak by się wydawało :). Ja bym tak zrobił, ale wybór naprawy należy do ciebie.

7
Witam po przerwie i wrzucam następne fotki :)
Po przemyśleniach podjąłem się jednak  zrobienia prostej prasy do sprasowania narożników i tak to wygląda. Przyda się też do przyklejenia ramek (tak myślę).

https://i.imgur.com/tY57HJJ.jpg
     
Zanim zacząłem wklejać narożniki to ich sobie dopasowałem najpierw do każdego rogu. Ułatwiło mi to wklejanie bo jak się okazuje jedno ramię narożnika jest nieco dłuższe o około 1 mm (wynika to pewnie z profilowania łuku). Sprawdziłem na fabrycznych i też tak jest.
 
https://i.imgur.com/2Rh05Pr.jpg
 
https://i.imgur.com/vrQuk5Y.jpg
   

Wklejanie narożników.
Podczas wklejania trzeba przygotować sobie wilgotną szmatkę i na bieżąco wycierać klej ,który   wychodzi przy wciskaniu narożnika.
   
https://i.imgur.com/LXhBFXW.jpg
 
po wklejaniu prasowanie

https://i.imgur.com/xZEYiS3.jpg
 
https://i.imgur.com/cewhS4o.jpg

Wygląd po sprasowaniu. Dodatkowa uwaga - po sprasowaniu trzeba od razu poszczególne fale rozdzielić ponieważ resztki kleju wychodzą z pod narożników i ten klej trzeba na bieżąco wytrzeć wilgotną szmatką lub gąbką bo inaczej wszystko się sklei i będzie problem :D

https://i.imgur.com/ptABYD8.jpg


Ostatnia fotka to odpowiedź na pytanie Marcela zadane w wątku o narożnikach. Jak widać żaden narożnik nie ma karbów a więc wszystko poszło jak trzeba. Teraz zostało jeszcze oklejenie miecha kalikiem. Fotki wrzucę jak okleję miech a na razie to wszystko.

8
Powitania / Odp: Pavlo
« dnia: 22 Lipiec 2018, 12:10 »
Witaj. Z takim stażem jest nas tu więcej  [brawo] [akordeon]

9
Naprawa akordeonów / Odp: Samodzielna budowa głosów
« dnia: 21 Lipiec 2018, 20:30 »
Może sprężyna ze starego zegara ściennego była by dobra. Pogadaj z jakimś zegarmistrzem może ma gdzieś jakieś części. Zegary miały dwie sprężyny jedna do napędu mechanizmu zegarowego a druga do dzwonienia. Obie takie same na wielkość. Dość sprężyste i elastyczne. Obrabiaj jaka stal by nie była tylko na zimno chyba ,że potrafisz po obróbce odpowiednio taki języczek stroika zahartować (praktycznie niemożliwe w warunkach domowych).

10
Powitania / Odp: errarr
« dnia: 04 Lipiec 2018, 22:11 »
Witaj errarr  z moich dawnych stron :)

11
Tremol_03 nic się nie bój i więcej odwagi. Też tak myślałem jak Ty aż w końcu po obejrzeniu filmików i poczytaniu na forum doszedłem do wniosku ,że jestem w stanie to zrobić i to za niewielkie w sumie pieniądze. Jeszcze miech jest nie skończony więc nic nie będę mówił bo na koniec najważniejsza jest próba szczelności. To mój pierwszy w życiu miech więc na pewno nie jest rewelacyjny ,ale satysfakcja ogromna ,że coś się jednak potrafi zrobić samemu. Bierz się do roboty a jak co to pytaj. Zawsze z chęcią pomogę :)
i żadne prototypy - dasz radę :)
Tak jak pisze wyżej pikolo69 potrzeba sporo cierpliwości bo to w sumie taka "dłubanina" i trochę prostych narzędzi.

12
Tak robiłem z tą wstążką z satyny, ale z płótnem tak się nie da a przynajmniej z tym, które kupiłem przez znany portal (w mojej miejscowości nie ma takiego sklepu) bo jest nieco przy cienkie i obawiałem się ,że podczas klejenia będzie się strzępić i rozciągać. Po drugie płótno bawełniane przed klejeniem trzeba zdekatyzować i to co najmniej trzykrotnie (ja zrobiłem to tylko raz). Trochę przez to zaczęło się kurczyć przy klejeniu. Dobrze ,że miech był na tyle mocno rozciągnięty, że dało się to skorygować. Wniosek z tego nasuwa się taki, że najlepiej materiał jaki by nie był najlepiej kupować samemu w sklepie bo wtedy można ocenić grubość i gęstość splotu czego niestety nie da się zrobić przez internet.

13
następne fotki:
Próbowałem wykleić miech taką wstążką z satyny. Na próbkach było dobrze, ale po wyklejeniu jednej strony po pewnym czasie pokazały się pęcherze powietrza (w czerwonych kółkach) i niestety musiałem wszystko zerwać. Okazało się, że satyna nie przepuszcza powietrza.

https://i.imgur.com/tuJZt1N.jpg
   
       
To wyklejanie płótnem bawełnianym o gramaturze 125g/m2 i wreszcie wychodzi jak trzeba. Na fotce tego nie widać, ale płótno jest dość cienkie i trochę przebija kolor tektury (preszpanu) ale uważam, że jest to dopuszczalne.

https://i.imgur.com/5BmpVcg.jpg
 
https://i.imgur.com/4drJJYf.jpg
   
https://i.imgur.com/lqkJIpY.jpg
                   
               
Po wyklejeniu jednej strony i odczekaniu kilku godzin  wycinałem i zarabiałem rogi. Wycinać trzeba diabelnie ostrożnie, aby nie przeciąć skórki co o mało tego nie zrobiłem. Co do zarabiania rogów to nie wiem czy producenci to robią bo na filmikach tego nie ma. Uznałem, że takie zarobienie dodatkowo uszczelni miech.

https://i.imgur.com/gG2Tq1V.jpg
         

To końcowy rezultat oklejania płótnem. Teraz trzeba odczekać ze 24h i pod ściski na co najmniej 48 godz. Zostanie potem jeszcze smarowanie rozcieńczonym klejem brzegów płótna aby zabezpieczyć je przed strzępieniem. Później ciąg dalszy :).

14
Dzięki cinszcz  Jak to bywa przy takich pracach najbardziej potrzebna jest cierpliwość.Wbrew pozorom klejenie skórek narożnikowych wymaga takiej cierpliwości szczególnie jak coś się robi po raz pierwszy. Nie należy się też zrażać jak coś nie wyjdzie od razu dobrze. :D To tak na marginesie. :)

pikolo69  też tak sobie pomyślałem bo w sumie to mój miech :)

15
Powitania / Odp: boloidek
« dnia: 20 Czerwiec 2018, 22:22 »
Witaj wśród nas :).

Strony: [1] 2 3 ... 5