Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Emiliano

Strony: [1] 2 3
1
Tak wygląda klejenie skórek narożnikowych. Musiałem jednak zrobić coś w rodzaju stelaża aby rozciągnąć miech. Przyda się też do oklejania płótnem bo też musi być rozciągnięty.

https://i.imgur.com/i8ZnJI7.jpg
             

wyklejona jedna strona

https://i.imgur.com/N2p9jeY.jpg
     

co do klejenia skórek to mam takie dwie uwagi
1. miech musi być mocno rozciągnięty wtedy łatwiej jest skórkę ułożyć.
2. minimalna grubość skórki to 0,4 mm a najlepiej dać 0,5mm.   

2
Dzięki pikolo69 za poradę. Sprawdzę na próbce ten pattex i zobaczymy. Tak czy inaczej przyda się do klejenia ramek  :).

3
Nie ma za co Marcel i dzięki za wsparcie. Mam nadzieję ,że chociaż w części kiedyś się komuś moje opisy przydadzą jeśli będzie robił sobie miech. Kończę już klejenie rogów. Zostało do sklejenia jeszcze sześć. :) Dzisiaj przyszła mi też skóra na skórki w przepięknym miętowym kolorze (połączenie jasno niebieskiego z jasno zielonym). Spokojnie z niej zrobię skórki na cały miech za Uwaga 38 zeta z przesyłką a więc znowu znacznie taniej niż za gotowe.
Mam też pytanie i jeśli ktoś zechce to niech się wypowie. Mam 10szt. nowych białych skórek. Jak by to wyglądało jeżeli bym np. czwartą skórkę od ramki zrobił białą z jednej i drugiej strony czy też może jednak dać wszystkie jednakowe. Miech będzie wyklejony w kolorze chabrowym ( ciemny niebieski) , jasnozłote kaliko i srebrny wzór (tylko muszę go jeszcze wymyślić)  ;).

4
Naprawa akordeonów / Odp: Nakładanie celuloidu na akordeon
« dnia: 06 Czerwiec 2018, 22:21 »
Znalazłem na YT taki filmik o nakładaniu celuloidu. Nie wiem czy będzie pomocny.

https://www.youtube.com/watch?v=gsS44rO70ds

5
Oj   hermosas chicas  :) [akordeon]

6
Mają ludzie tupet :o

7
następna fotka z klejenia rogów.

https://i.imgur.com/aQqn8Ip.jpg


 i jak zwykle nieco inaczej niż na filmikach. Nie robiłem całego stelaża żeby ustabilizować poszczególne boki tylko poszedłem na skróty czyli

1. Zrobiłem rozpórkę aby nieco rozciągnąć miech (fala od fali około 1cm.) Najpierw trzeba skleić zewnętrzne rogi.

2. dorobiłem z listewek dwa prowizoryczne ściski (łatwiej jest ustawić dany róg), które zapobiegają przesunięciu boków

3. pomocne są bardzo tzw klipsy biurowe 19mm szerokości (trzy sztuki na jeden róg) jak to widać na fotce. Nie należy się też spieszyć i jednorazowo kleić po dwa rogi oddalone od siebie. Ściski można zdjąć po godzinie a klipsy po trzech (nie wcześniej bo może się poprzestawiać) i dopiero następne itd. Użyty klej to introligatorski RC. Jeszcze jedno. Na tasiemki należy nakładać dość grubawą warstwę kleju bo jak będzie za cienka to może nie skleić dobrze. Mam nadzieję, że Marcel mi wybaczy te szczegółowe opisy. :)

8
Powitania / Odp: joebart
« dnia: 02 Czerwiec 2018, 19:34 »
Bardzo dobrze zrobiłeś dołączając do nas. Jest nas tu więcej takich jak Ty więc poczujesz się jak w domu :).
WITAJ.

9
Marcel dokładnie tak to sobie wyobrażam jak tam pisze czyli ,że mam prawidłowe skojarzenia :). Przymierzam się właśnie do zrobienia prasy do prasowania miecha (wrzucę fotkę jak będzie zrobiona). Narożniki będę sklejał jutro (co drugi) więc potrwa to trochę a później skórki. Miękka kozia skórka grubości 0,4mm na rogi myślę będzie dobra.

10
Czarną podszewkę (nieco grubszą do garniturów) też testowałem i muszę powiedzieć ,że rezultat był dobry. Problem w tym ,że ja nie chcę czarnego miecha ponieważ akordeon jest czarny i wyglądało by to zbyt ponuro.
Dzięki Marcel. Kleju mącznego czyli popularnego krochmalu nie użyję bo niewielka nawet wilgoć w powietrzu i pleśń gotowa. Cóż będę robił próby i może się w końcu uda to dam znać jak i co. :)

11
Niestety wstążka nie zdała egzaminu. Chciałem zrobić niebieski miech, ale po zrobieniu próbki okazało się ,że klej przebija przez wstążkę tworząc brzydkie plamy w formie jakby zacieków. To samo jest z podszewką ubraniową (kolor morski). W związku z tym nasuwa się pytanie jaki dać materiał lub może zmienić klej (używałem do prób kleju introligatorskiego CR). Może ktoś coś może podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny.

12
pikolo69 dzięki za optymizm ,ale jak to bywa przy prototypach napotykam co i rusz jakieś trudności
i robię najpierw próbki dlatego tyle to trwa. Mam też problem z doborem materiału do oklejenia, ale to w innym wątku. Myślę, że gdyby mi przyszło robić jeszcze raz miech to niektóre sposoby nieco bym zmienił. Na filmikach tego nie ma bo tam są duże skróty nie pokazujące wszystkiego. Jak to mówią "rób aż do skutku" i taki mam zamiar :).

13
Ciąg dalszy mojej przygody z budowy miecha


Ścinanie kątów

https://i.imgur.com/doAIxRv.jpg
Okazuje się, że preszpan można śmiało ścierać i równać jak na fotce.
Po ściśnięciu palcami zachowuje się jak kawałek drewna.

https://i.imgur.com/yC3hXsL.jpg
           Po dopasowaniu ułożyłem to w takiej formie aby było łatwiej zachować kąty.
Nieco inaczej też zachowałem pierwsze pióro (nie ściąłem na kąt rozwarty jak niżej). Daje to większą powierzchnię klejenia rogów.

https://i.imgur.com/91TK6Pv.jpg
         Podklejenie od spodu nieco wzmacnia sam preszpan, ale mnie chodziło o lepsze uszczelnienie (miejsce zaznaczone pomarańczowym kółkiem)

https://i.imgur.com/MoKnCoX.jpg
       


Cdn. :)

14
Powitania / Odp: kryj
« dnia: 10 Maj 2018, 21:13 »
Witaj a jak dobrze poszukasz to znajdziesz więcej  :).

15
Powitania / Odp: mariola44
« dnia: 10 Maj 2018, 21:07 »
Witaj  :). Ja mam tak samo ;D.

Strony: [1] 2 3