Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - MattyC

Strony: [1] 2
1
Propozycje nowych utworów / Odp: The Shorts - Comment Ca Va
« dnia: 03 Sierpień 2018, 15:23 »
Dziękuje Marcel  :)
No Pan Wojtek i Krzysiek nieźle zasuwają hehe :D

2
Propozycje nowych utworów / The Shorts - Comment Ca Va
« dnia: 03 Sierpień 2018, 15:14 »
Nie wiem czy propozycja była bo po wpisaniu treści"szukajka forumowa" nie znalazła :D, ale wstępnie chwyciłem akordeon; pomęczyłem i tak wyszło :D
https://www.youtube.com/watch?v=UMgFYB3U0QQ

3
Czołem :)
W moim Royalu od kolan i klatki piersiowej mam wytarte kaliko przy narożnikach.
Z czego mogę zrobić reparaturki do kaliko? Jeden z fachowców z mojej okolicy wspominał, że da się zrobić je praktycznie niewidoczne reparaturki, ale nie widzę sensu oddawać akordeonu do naprawy bo mam jako takie zdolności manualne.

4
Powitania / Odp: errarr
« dnia: 03 Lipiec 2018, 08:16 »
Czołem! [akordeon]

5
Utwór wyzwanie / Odp: Cyganeczka Zosia - utwór wyzwanie
« dnia: 29 Czerwiec 2018, 19:21 »
Poprawiłem nagranie jakościowo w związku z czym poprzedni filmik jest nieaktualny, dodałem wstęp i kilka innych rzeczy. Dodatkowo chciałem jakoś uporządkować swój kanał pod nowe utwory, które wrzucę w najbliższym czasie. https://www.youtube.com/watch?v=E8jqClC_Ccs

6
Naprawa akordeonów / Odp: Samodzielna budowa akordeonu / harmonii
« dnia: 19 Czerwiec 2018, 14:23 »
Cześć,
Jakieś postępy? Jestem ciekaw prac nad tym akordeonem.

7
Powitania / Odp: boloidek
« dnia: 19 Czerwiec 2018, 14:16 »
Serwus!  [akordeon]

8
Może to głupie pytanie, ale przejścia CDE w hej z góry, z góry czy innych utworach wykonujemy tutaj tylko w 1 rzędzie?
Bo nie widzę innego sposobu bo nie ma tutaj rzędu basów pomocniczych. Trochę taka gimnastyka bo gram na 96, a miałem okazję grać na 32 basach.

9
Dziękuje za miłe słowa wszystkim :)
Leszku mi się wydaje, że to chyba tylko chodzi o coś w stylu kręć się kręć w kółko/koło, ale nie wiem czy o to chodzi, na internecie jest kilka wykonań z wokalem, ale niestety nie rozumiem co oni śpiewają.

10
Witam,

Andrzeju bardzo spodobał mi się ten marsz, poniżej link to do mojego wykonania :)
https://youtu.be/2iI2aKGjddY

Pozdrawiam, [akordeon]

11
Kazymel i Krystian dziękuje za wytłumaczenie i rozjaśnienie umysłu :) uruchomiłem tuner na telefonie ale udało się wszystko ułożyć. Przepraszam za śmiałość, że nie pisałem przez Pan ale jeśli ktoś czuje się urażony to z góry przepraszam.

12
Naprawa akordeonów / Odp: Woskowanie głosów
« dnia: 25 Maj 2018, 08:51 »
Zabieram się za woskowanie strzykawką tylko kupię podgrzewacz wosku tego do depilacji :D, mam tylko jedno pytanie bo kilka płytek/głosów na basach wypadło poprzedniemu właścicielowi bo nie dbał o akordeon i jest jakiś sposób, żeby sprawdzić, które głosy gdzie powinny być zamocowane? 

13
Akordeony / Odp: Przedwojenne akordeony
« dnia: 11 Maj 2018, 12:55 »
Marcel pozwolisz, że wydrukuję sobie ten prospekt :) Bo szukałem w różnych źródłach bez efektu, a zawsze dobrze coś wiedzieć o akordeonie i mieć na pamiątkę. Najbardziej podobny to ten z prawego górnego rogu. Jedynie czym się różni to rodzajem wzoru na galeryjce i chromowaną galeryjką i piorunami wychodzącymi od tych białych kreseczek. Szkoda, że nie można bardziej się rozczytać z tego prospektu, ale zawsze coś :).
Dziękuje Marcel  [toast] [akordeon]

14
Akordeony / Odp: Przedwojenne akordeony
« dnia: 11 Maj 2018, 11:35 »
Kiedyś miałem problem z identyfikacją akordeonu, ale znajomy szpec powiedział mi, że Sybilla Brand Silvia 80 którą posiadam jest przedwojenna, jak myślicie czy to możliwe? Według źródeł rosyjskich czy ukraińskich opisują rok produkcji na nie wcześniejszy niż 1945. Jakość wykonania mnie zaskoczyła jak na tamte lata, aczkolwiek jak na stary akordeon jest nieszczelny przy stronie basowej i nie wiem co zrobić, bo chciałbym go chociaż postawić na nogi :) Strona basowa ma super dźwięk, po stronie klawiszowej mam 2 registry, a głosy dix'a robią swoje.

15
Fajnie zagrałeś Mateusz :) Troszkę wyszedł za duży pogłos, w pozostałych twoich filmach wydawał się mniejszy. Ogólnie bardzo fajnie zagrane :) Ciekawy masz ten akordeon, podobny w brzmieniu do mojej nieużywanej Sybilli Brand.

Strony: [1] 2