Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - BTV

Strony: [1]
1
No to jedziemy z pierwszym postem :)

Zastanawiam się nad zmianą akordeonu. Obecnie jak w temacie - Weltmeister Caprice 120. Wykorzystuję go do grania na weselach - gram jako DJ, więc granie na akordeonie to błogosławieństwo i marszówki w domu, powitanie gości przed lokalem marszami no i wspólne śpiewanie i biesiadowanie za stołami. Technicznie z akordeonem jest wszystko ok, jedynie co to szukałbym może czegoś delikatnie lżejszego (ten waży 10,3 kg) no i cholernie się uparłem, że ma być biały z czerwonymi wstawkami :).

Mam okazję sprowadzić z Niemiec Hohnera Verdi III M 120. Stan można powiedzieć sklepowy nieużywany, produkcja lata 70, czyli niemiecka a nie chińska. Waży 8,6 kg wg Internetu, no i jest cały biały, tylko miech ma czerwony, no kolorystycznie ideał :).

Caprice cenię za to, że jest dosyć głośny, bas na środkowym registrze jest głęboki i fajnie brzmiący, a brzmienie z klawiatury jest jak dla mnie idealne, czyli szczekliwo krzykliwe, a nie taki stłumione jak na więkoszości akordeonów koncertowych. No i grill galeryjki ma fajne zawijasy z chromowaną kratką, a nie jest prostoliniowy jak Meteor, Stella czy Supita.

Pytanie, jak zabrzmi Verdi - czy nie będzie cichszy od Caprice i czy to, że jest 3-chórowy, nie spowoduje przytłumienia brzmienia czy innego ograniczenia brzmieniowego? Warto poza różnicą w wadze się przesiadać?

2
Powitania / BTV
« dnia: 16 Kwiecień 2018, 13:04 »
Cześć i czołem :)

Akordeon na klacie od 3 klasy podstawówki, akordeonista w zespole pieśni i tańca od technikum do dzisiaj, na dzisiaj również akompaniator w tymże zespole. Do tego od 8 lat DJ na wesele z akordeonem.

I tak 41 wiosen upłynęło i do końca życia się ojcu i stryjkowi nie odwdzięczę, że stali nade mną z pałą i krzyczeli "groj pierunie!" - bo dzisiaj z muzykowania konkretny chlebek mam dla 5-osobowej rodziny, niczym innym się nie zajmuję i oby zdrowie dopisało na kolejne 30 lat grania :).

Witajcie! :)

 [akordeon]  [piwo]  [brawo]

Strony: [1]