Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - gisser

Strony: [1] 2
1
Biorę się właśnie do remontu. Pochwalę  się zdjęciami po robocie.

Dzisiaj trafił do mnie Weltmeistr Amigo z takim oznaczeniem głosów. Czy to są typowe głosy Weltmeistra bo jeszcze się z takim oznaczeniem nie spotkałem. Chodzi o tą poziomą kreskę na każdym głosie.
Akordeon do kapitalnego remontu.

2
Dzisiaj trafił do mnie Weltmeister Amigo niby do naprawy i po rozebraniu zobaczyłem cos takiego. Jest to oczywiście kalafonia. Jest tego więcej na każdej głośnicy.

3
Naprawa akordeonów / Odp: Głosy mocowane na skórze (bez wosku)
« dnia: 18 Czerwiec 2018, 18:34 »
A oto efekty wymiany wosku na skórę. Pierwszy głos na głośnicy tytułem próby. Wg mnie jest o.k.

4
Oczywiście jest to akordeon do kapitalnego remontu jeżeli chodzi o głośnice , wymiana zaworków, wosku, strojenie. Pytałem nawet znajomego stroiciela z Radomia na temat tego czarnego wosku. On też się spotkał kilka razy z takim woskiem, no bo jak można przepalić wosk dokładnie na wszystkich głośnicach, no chyba że ktoś go podgrzewał na kuchence gazowej i go przegrzał.
Odnośnie tych oznaczeń to one są na wszystkich głosach na basowych również, chyba, że ktoś sobie oznaczył od jakiego instrumentu one są, żeby mu sie nie pomyliły.

5
A czy ktoś się spotkał z takim oznaczeniem głosów. Chodzi o te znaczki zakolorowane na czerwono, ja tego nie kolorowałem , taki juz kupiłem, chyba, że te znaczki oznaczają coś innego.
Akordeon Aida III.

6
Dzięki za porady, wezmę wszystkie pod uwagę tylko jak na razie nie wiem jaka może to być skórka , bo co do wymiany to już jestem zdecydowany. Sprawy przygotowania głośnicy pod skórę to dla mnie żadem problem (przez wiele lat byłem Głównym Mechanikiem w dużej firmie) , tylko jakim klejem przykleić tą skórkę, chyba powinien być w miarę elastyczny żeby się ułożył razem ze stroikiem. Zastanawiam się może klejem do kaliko.

7
Ja tez znam tego sprzedawcę. Kupiłem u niego 2 Hohner Atlantic de Luxe, ale nie mam zastrzeżeń, ale kupiłem na miejscu. Ja jestem z Łańcuta a gość z Debicy więc w sumie niedaleko.

8
Ja mam obecnie  trzy. Hohner Atlantic Iv de Luxe, Horch Superior (nówka), Aida III. Wszystkie grające, Aida nagłośniona do występów w kapeli.

9
Stary temat, ale mnie zainteresował. Po przejściu na emeryturę mam czas aby zająć się moimi zainteresowaniami a więc akordeonami. Przeczytałem dokładnie cały ten temat a że niedawno kupiłem kolejny akordeon Aida III i jestem w trakcie jego remontu, zainteresował mnie temat mocowania głosów do głośnicy (w zakupionym egzemplarzu głosy są zamocowane nie przy pomocy wosku tylko bliżej nieznanej czarnej masy - twardej). Mam ochotę właśnie zamocować głosy na skórze tylko jaka skóra, może kozia. I jaka powinna być jej grubość . Co Panowie na to.

10
Może ktoś mi podpowie jak zdemontować klawisze z akordeonu Aida III. Nie widzę tam ani osi z drutu ani innego mocowania jak np. w Hohnerze czy Weltmeistrach.

11
Akordeony / Odp: Qarmon
« dnia: 23 Kwiecień 2018, 21:29 »
Dzięki i pozdrawiam

12
Akordeony / Odp: Qarmon
« dnia: 23 Kwiecień 2018, 21:01 »
Super. Jeszcze bardzo bym prosił o układ basów, szukam w Googlach  i ja na razie nic nie znalazłem, a mam ochotę kupić ten instrument i przywrócić go do świetności.

Jeszcze jedno pytanie, bo sprzedający twierdzi, że instrument ma 5 chórów  w klawiszach i 6 w basach, czy to prawda. (czarna z wzorkami to fajna i ciekawa kanałowa maszynka ma 5chóry z prawej i 6 z lewej).

13
Akordeony / Odp: Qarmon
« dnia: 23 Kwiecień 2018, 19:49 »
Dziękuję za odpowiedź i mam jeszcze pytanie bo wygląda na chromatyczny, po co są te czerwone klawisze i czy warto dać za niego 2 stówy (wiem, że do remontu).

14
Akordeony / Qarmon
« dnia: 23 Kwiecień 2018, 19:31 »
Witam. Czy ktoś z Was spotkał się z takim . Sprzedający określił jako arejski (myślę, że aryjski).

15
Witam. Czy ktoś spotkał nutki do tego walca. Pytałem na stronie francuskiej (Jo&Huib), niestety bez odpowiedzi.

Strony: [1] 2