Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Kasparov

Strony: [1] 2 3 ... 16
1
Stanisław Grzesiuk opowiada o sobie

https://m.youtube.com/watch?v=Bmsq537APi8

2
Porównanie 10 strojeń musette od dry do wet

Accordion Buyer's Guide - Comparison of 10 Musette De-tunings Dry to Wet
https://www.youtube.com/watch?v=W1yDBcy4Deg

3
Ciekawa aranżacja i nawiązanie do ówczesnych czasów piosenki.


Apaszem Stasiek był - teledysk do piosenki Stanisława Grzesiuka - Rano Nagrano
https://www.youtube.com/watch?v=dCCoAWGT1t4


Wystrój lokalu stylizowany na przedwojenne czasy bogatszych lokali w Śródmieściu. Piosenka bardziej nawiązuje do klimatu tanich knajpek z wiszącą siekierą, przedstawionych m. in. w "Karierze Nikodema Dyzmy", ale i tak interpretacja zasługuje na uznanie. Palące się świeczki nadają miejscu atmosfery. Słuchacze wydają się być zainteresowani piosenką, co zachęca do dalszego oglądania.

Po wejściu zespołu do "knajpy" następuje miłe przywitanie Pań staromodnym pocałunkiem w dłoń.

Aktorzy ubrani są w odzież sprzed Wojny. Mężczyźni w koszulach z charakterystycznie rozpiętym drugim guzikiem i zakasanymi rękawami, w kamizelkach, swetrach i klasycznych marynarkach. Kobiety w sukienkach, spódnicach, rękawiczkach, w charakterystycznych opaskach na włosy. Przywdziane są w apaszki i etole. Makijaż i stylizacja fryzur podkreśla tło tamtych lat.

Jak w piosence, tak na wideo - widoczne jest jakże popularne życie w bramie. Zadbano, by kamienica była przedwojenna z osobliwą czerwoną cegłą oraz kapliczką w studni. Dzisiaj nie buduje się "czynszówek" w ten sposób.

Napoje to oczywiście czysta wódka, kawa i herbata, a naczynia to oczywiście szklane kieliszki, filiżanki i spodki.

5
Na poniższej stronie znajduje się porównanie tremola w różnych akordeonach w różnych rodzajach muzyki. Jednym z siedmiu przykładów jest tremolo Zespołu Tadeusza Wesołowskiego:

http://www.lukasiewiczjerzy.pl/tremolo-w-akordeonie/

6
Poniżej znajdują się podobne filmy z różnicami w brzmieniu.

Accordion Tuning ... Film poświęcony prezentacji prac krok po kroku przy strojeniu akordeonu. Napisy są w języku niemieckim. W ustawieniach yt filmu można wybrać tłumaczenie na polski. Od tego momentu prezentowane są różne brzmienia:
https://youtu.be/MgVgPi5TZuo?list=RDMgVgPi5TZuo&t=916


Tremolo w akordeonie. W temacie fajne nawiązanie do zespołu Tadeusza Wesołowskiego:
http://www.lukasiewiczjerzy.pl/tremolo-w-akordeonie/

7
Edukacja muzyczna / Odp: Gra a vista
« dnia: 20 lut 2021, 21:28 »
(...)Wyjaśnij mi , proszę, co należy rozumieć, że grasz " a vista"? W Twoich ostatnich nagraniach zawsze to podkreślasz.

Odnośnie a vista. Jest to szczególnie rozwijane w programach nauczania SM:

Czytanie nut a vista - jak rozwijać nabycie umiejętności
https://www.sdk.pl/images/pdf/avista.pdf

8
Identyfikacja i wycena / Odp: Akordeon Olympia
« dnia: 17 lut 2021, 21:34 »
(...) Tylko, jak mu o tym powiedzieć...

Z tego co piszesz, to aktualnie akordeon nie nadaje się do grania. Trzeba w niego włożyć bardzo dużo pracy. Krótko mówiąc remont, a już samo to słowo nie brzmi tanio. W cenie są rzeczy nadające się do używania, sprawne mechanizmy. Niedziałającymi lub do poprawki interesują się tylko tacy pasjonaci jak My :) ale nie oznacza to, że zapłaci się jak za nowy. Przedstaw mu sytuację i zapytać co chce dalej z akordeonem zrobić?

9
Identyfikacja i wycena / Odp: Akordeon Olympia
« dnia: 16 lut 2021, 22:49 »
... i po remoncie Olympia będzie wówczas taka, powiedzmy - "bardziej Twoja". Z racji uwagi poświęconej na jej odnowienie :)

10
O graniu z pamięci i nauce na pamięć poświęcono fragment "Akordeonu od A do Z":

https://i.imgur.com/y6evSvQ.jpg

11
Proponowałbym na początku zwrócić uwagę na ciężar instrumentu. Na początek łatwiej będzie Ci okiełznać lżejszy model. Tutaj znajdziesz wątek o masie akordeonów:

Waga akordeonów
http://forum.akordeonowe.pl/akordeony/waga-akordeonow/

Ważny jest też stan techniczny instrumentu, aby od początku słyszeć poprawne dźwięki i uczyć się na dobrym sprzęcie. Warto kupić z kimś, to potrafi już grać i mógłby na miejscu sprawdzić akordeon. Poniżej znajdziesz poradnik:

Poradnik kupującego - na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego akordeonu?
http://forum.akordeonowe.pl/akordeon-od-a-do-z/poradnik-kupujacego-na-co-zwrocic-uwage/

Zaczynając naukę nie musisz od razu startować od 120 basów. Nawet odradzałbym taki gabaryt na start. Trochę czasu upłynie zanim zaczniesz potrzebować różnicy między 120 guzikami, a 80 czy 96. Zauważ, że poza sporą różnicą w liczbie basów, nie ma sporej różnicy w liczbie klawiszy. 80 basów lub 96 w zupełności Ci na początek wystarczy.

Fajnie, jak akordeon ma registry melodyczne i basowe. Pozwala poznać różnice w dźwiękach i urozmaicać trenowany materiał.

Powodzenia! :)

12
Basy Akordeonu / Odp: Długość dźwięków w basach
« dnia: 13 lut 2021, 18:23 »
Jak zagrać ostatni takt w basach? Czy zagrać go legato? Na zakończenie nawet ładnie by brzmiało. Czy może tak jak wcześniejsze ósemkowe akordy - 2x krócej i 1x dłużej.
Czy może jest tutaj dowolność w interpretacji zapisu?

https://i.imgur.com/uDKBiYt.jpg

13
ElektroHarmonia i Barton: świetnie Wam wyszło :)

14
"Życie Warszawy", sobota 14 marca 1953 roku informuje, że o 12:15 w radio (zdaje się, że PR1) grać będzie "Na swojską nutę" o 12:15 Zespół Harmonistów Tadeusza Wesołowskiego. Słuchowisko trwało 45 minut.


Link do gazety:

http://mbc.cyfrowemazowsze.pl/Content/64737/00069635%20-%20Życie%20Warszawy%201953%20nr%2063%20-%20P10019.pdfWystępy Zespołu (Akordeonistów, Harmonistów - terminy używane tak samo często i zamiennie) Wesołowskiego puszczano także po jego śmierci ('72). W tym przypadku w tygodniu, we wtorek o 13. Oto program radiowy z "Dziennika Łódzkiego" z 9 kwietnia 1974 roku.


Link do gazety:

http://bc.wbp.lodz.pl/Content/63747/Dziennik_Lodzki_1974_nr84a.pdf

15
Powitania / Odp: Berton
« dnia: 11 lut 2021, 21:44 »
Czołem :)

Strony: [1] 2 3 ... 16