Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - krel

Strony: [1] 2 3 ... 36
1
Dziękuję za  [toast] i za nagrodę - Naragonia spodobała także mojej żonie. Może pora "odpalić" starego Małysza i udawać że to melodeon  [akordeon]  ;D.

2
  [toast]
Czyli granie na Małyszu na coś się przydało, a jego oszczędna konstrukcja jednak miała jakiś sens  :)

3
A może chodzi o taki układ jak jest w Małyszu, czyli że "akord" składa się tylko z dwóch dźwięków - prymy i kwinty? Można go wtedy używać zarówno jako durowego jak i molowego. Czyli modyfikacja polega na zaklejeniu języczkow tercji w akordach. Trafiłem?

4
Powitania / Odp: Andrzej M.
« dnia: 18 Marzec 2018, 07:33 »
Cześć Andrzeju.  [akordeon]

5
Utwór wyzwanie / Odp: Przy kominku - utwór wyzwanie
« dnia: 02 Styczeń 2018, 23:50 »
 [brawo] [akordeon] [brawo]
Robi się cieplej kiedy się słucha tego tanga. Klimatyczny utwór na zimowe wieczory :)

6
Off-topic / Odp: Boże Narodzenie - życzenia
« dnia: 23 Grudzień 2017, 23:25 »
Wszystkim forumowym miłośnikom akordeonu życzę Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia, rodzinnego ciepła i kolędowania od serca!  [akordeon]

7
Coś pięknego!

[brawo] dla wszystkich wykonawców i  [piwo] dla Marcela za kawał dobrej roboty!

8
I miałbyś odwagę napisać w komentarzach że coś Ci się nie podoba? ;)

9
Darmowe nuty akordeonowe / Odp: Muistoja Karpaateilta
« dnia: 02 Listopad 2017, 20:02 »
OK Marcel. Wygląda na to że masz rację i to jest utwór tradycyjny. We fragmencie nut który wkleiłeś na końcu napisali:

"Wspomnienia z Karpat zostały oznaczone jako rosyjski* utwór ludowy, chociaż Karpaty i Tatry odnoszą się do Polski i Słowacji. [...]"

* venäläiseksi = rosyjski

10
Darmowe nuty akordeonowe / Odp: Muistoja Karpaateilta
« dnia: 01 Listopad 2017, 23:23 »
[...] Czy to następna część Na Stopkach Manchzurii czy całkiem inny utwór :-[ [...]

Rzeczywiście ładny walc i klimatem tak pasuje do walca "Na wzgórzach Mandżurii" że można by go uznać za jego kolejną część.

Utwór zaczynający się w 2:41 to "Muistoja Karpaateilta" ("Wspomnienia z Karpat").
[...]
Na płycie, którą w 2011 r. wydał Esko Rahkonen, wspomniano, że melodia jest tradycyjna (poz. 2-19).

W opisie do nagrania podanego przez kolegę maz63 na początku wątku jest napisane że ten walc jest autorstwa Iona Ivanovici - tego który skomponował "Fale Dunaju". Ciekawe czy to prawda... ?

11
Off-topic / Odp: Gniazdo Bocianie Online
« dnia: 01 Listopad 2017, 22:55 »
Gratulacje! [toast]
Paolo - Takie imię i Taki dziadek... to do czegoś zobowiązuje ;) Niech więc w przyszłości łapie za jakiegś "Paolo Soprani" i idzie w ślady dziadka.  [akordeon]

12
[...]Hohner Vox F z MIDI ( fabrycznie zrobione ) niestety nie działa elektronika. [...]

Rzeczywiście ciężko coś znaleźć na temat tego modelu - jak na razie też znalazłem zaledwie kilka wzmianek, ale jeszcze będę szukał.
Jeśli elektronika nie działa wcale to sprawdź na początek zasilanie. Kabel, zasilacz (jeśli jest to osobny moduł), bezpieczniki, wyłącznik, wtyczki... Może podrzuć jakieś zdjęcia :)

13
O nagrywaniu / Odp: Mikrofon zamontowany na głośnicy melodycznej
« dnia: 24 Październik 2017, 22:57 »
Sygnał połączony z 3 mikrofonów dynamicznych (?) Można tak prosto połączyć sygnał, bez żadnego dodatkowego układu elektronicznego (pełniącego funkcję miksera)? [...]

Połączyć można, ale charakterystyka przenoszenia takiego układu będzie dosyć przypadkowa. Chodzi o to, że dla niektórych częstotliwości sygnały z dwóch mikrofonów mogą się sumować, a dla innych odejmować. Wiele zależy tu od odległości między mikrofonami, odbić fali akustycznej, charakterystyk samych mikrofonów itd. Może to mieć sens jeśli mikrofony mają bardzo różne charakterystyki częstotliwościowe. Np. jeden dobrze przenosi basy ale prawie nie przenosi sopranów, natomiast drugi mikrofon odwrotnie. Wówczas takie mikrofony "uzupełniają się". Jeśli jednak komuś brzmienie takiego zestawu pasuje to czemu nie...

14
O nagrywaniu / Odp: Mikrofon zamontowany na głośnicy melodycznej
« dnia: 20 Wrzesień 2017, 23:28 »
Nie wiem niestety jak nazywa się dokładnie to złącze, ale wygląda podobnie do złącz UHF.Alternatywą mogą być mniejsze złącza BNC.Jedne i drugie są stosowane np. w sprzęcie pomiarowym.

15
Identyfikacja i wycena / Odp: Hohner Electravox N
« dnia: 31 Sierpień 2017, 22:50 »
Gdyby upchali generator w ten zasilacz [...]
Za to jaki byłby kabel między nimi! ;D Wychodzi mi około 170 żył z samej tylko strony dyszkantowej... W tych modelach każdy klawisz miał "swoją" sekcję generatora, a trzeba to pomnożyć razy ilość "chórów". Już nie wiem co lżejsze - płytki generatorów czy taki kabel i jego złącza.  :o

[...] Dlatego często decydowano się na takie rozwiązanie. [...]
Tak, ale to już elementy techniki cyfrowej. Było to tzw. multipleksowanie klawiatury. Sam generator mógł być analogowy lub także cyfrowy.

[...] Jeżeli to jest tylko zasilacz, to dziwną logikę zastosowali. Nie prościej było zamiast takiego grubaśnego, wielożyłowego kabla, puścić zasilanie cienkim, zwykłym przewodem, a wyjście audio zrobić w akordeonie?
Razem te kable byłyby pewnie tak samo grube. Co do logiki to fakt dziwna, ze względu na możliwość zakłócania sygnału audio przez transformator zasilacza.

Strony: [1] 2 3 ... 36