Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Czeslaw

Strony: [1]
1
Off-topic / Odp: Tamburyno z membraną
« dnia: 01 lip 2014, 16:18 »
Druga sprawa to czy będziesz go później używać :) Jeżeli chcesz tylko z nim raz wystąpić to może lepiej stówkę zostawić w kieszeni. Z drugiej strony jeżeli zamierzasz go używać to faktycznie nie ma co na jakości oszczędzać.

2
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Mariusz - moje covery
« dnia: 25 cze 2014, 21:37 »
Jakich programów używasz podczas tworzenia Twoich filmików?

3
Nagrania i filmiki akordeonowe / Odp: Mariusz - moje covery
« dnia: 24 cze 2014, 13:26 »
Gratuluję świetnych nagrań. Czy to znaczy, że jeżeli ktoś umie grać na akordeonie guzikowym to i na takiej harmonii trzyrzędowej też?

4
Dzięki za wyjaśnienie.

5
Czy to znaczy, że na te mocniejsze części taktu trzeba mocniej ciągnąć lub pchać miech?

6
Jeżeli siła nacisku na miech się nie zmienia, a jest więcej głosów przez które uchodzi powietrze to nie zmienia się ciśnienie?

7
Naprawa akordeonów / Odp: Pomysły na strojenie głosów
« dnia: 21 cze 2014, 02:12 »
Czy zawsze stroi się tak, aby odstrojenie było inne na każdym klawiszu?

8
Dziękuję Wam za informacje o tremolo. Bałem się, że może brzmieć to nieciekawie.

Czy ktoś z Was grał na akordeonie z klapami oraz na innym z roletą? Gdzie jest ciekawszy brzmieniowo efekt? Jak wygląda różnica głośności z klapami / bez klap i z roletą / bez rolety? Pytam bo podejrzewam, że podklejenie materiałem da efekt rolety, a np. tekturą czy teczką z tworzywa efekt bliższy do zamkniętych klap.

9
Zamierzam coś w stylu takiej rolety zamontować na stałe bez możliwości odsłaniania, bo nie chcę robić żadnych dziur w obudowie, ani zbytnio kombinować. Po prostu chcę czymś podkleić galeryjkę.

Powiedzcie czy tremolo z taką zasłoniętą roletą brzmi OK?

10
Akordeon od A do Z / Głębokość klawiatury akordeonu
« dnia: 11 kwi 2014, 20:36 »
Czy akordeony mają różną głębokość klawiatury z uwagi na różne preferencje grających, czy tylko i wyłącznie z powodu różnej jakości ich wykonania? Czy dobrej klasy akordeony miewają głęboką klawiaturę?

11
Miałem okazję pograć na Hohnerze Atlantic IV De Luxe z ruchomą żaluzją pod galeryjką, która tłumi dźwięk nadając mu barwę i na akordeonie z klapami. W obu przypadkach przez wytłumienie uzyskuje się zmianę barwy, kosztem głośności, ale to nic. Trochę to przypomina brzmienie akordeonu kanałowego.

Mam pewny akordeon w którym chciałbym osiągnąć podobną bardziej pełną, basową barwę przez wytłumienie galeryjki i teraz pytanie czy lepiej to zrobić czymś przepuszczającym dźwięki, ale je tłumiącym np. warstwą filcu wsadzoną pod galeryjkę, czy czymś nieprzepuszczającym dźwięku, ale go odbijającym np. warstwą kartonu. Co o tym sądzicie? W obu przypadkach myślę, że by to działało tylko efekt byłby inny. Pytanie, który będzie ciekawszy?

12
Akordeon od A do Z / Odp: Komin w akordeonie
« dnia: 14 lut 2014, 12:22 »
Dziękuję. Kominy, kanały... normalnie budowlanka.

13
Akordeon od A do Z / Komin w akordeonie
« dnia: 14 lut 2014, 11:27 »
Co to jest komin w akordeonie? Chodzi o synonim registru podbródkowego?

14
Basy Akordeonu / Długość dźwięków w basach
« dnia: 07 sty 2014, 19:12 »
Czy ćwierćnuty w basach powinny brzmieć tyle samo czasu co ćwierćnuty w linii melodycznej?

Chodzi mi o przypadki z typowym akompaniamentem takim, jak np. um-pa-pa, um-pa um-pa itp. Oczywiście nie chodzi mi o nierytmiczne granie, tylko o artykulację.

Strony: [1]