Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - b17

Strony: [1] 2
1
Miałem coś takiego w La Paloma 3-chóry 60 basów, kupiłem to dla wnuczki, nawiasem mówić dużo mnie ta harmonka kosztowała. Ponieważ mam dużo wolnego czasu to odkleiłem to dorobiłem kawałek sklejki podkleiłem filc i dalem do strojenia. Stroiciel nawet nie wspomnial, że tam ktoś coś kombinował , ale miał za to komfort przy strojeniu. Oczywiście ja tak myslę, ale generalnie to nie ciekawa rzecz jak sie na coś  takiego natrafi w instrumencie, myslę ,że to chyba tylko w takich starociach.

2
Akordeon od A do Z / Odp: Pasy do akordeonu
« dnia: 14 Kwiecień 2018, 01:18 »
Są śliczne , biorę je do Paolo Soprani Super Paolo. [brawo] [akordeon] [akordeon]

Jeszcze apropos tych pasów , nikt nic nie wspomniał  o ich szerokości podszycia ani tez o jakości tego podszycia, tzn. skóra czy welur z wypelnieniem. Osobiście wydaje mi sie, że welur z czymś tam w środku jest bardzo wygodny i nie spada z ramion natomiast skóra wyglada super, ale zależy też jakiej jest szerokości , dla mnie o ok. 3-4cm jest zbyt śliska i spada. Oczywiście to tylko moje  odczucia. Pozdrawiam

3
Też długo myślałem o tym wierceniu, ale kupując osłonę miecha sprzedawca zaproponował mi zrobienie tego na rzepy. Tak też to zrobiłem i świetnie zdaje sprawę. Myślę, że  ten pomysł może sie przydać.
Pozdrawiam

4
Nie macie tego więcej?

5
Naprawa akordeonów / Odp: Strojenie na złożonym akordeonie
« dnia: 15 Grudzień 2017, 01:18 »
Podłączę się trochę do tego tematu , bo mnie bardzo interesuje. Nie mam pojęcia o strojeniu, bo nigdy tego nie robiłem, ale zastanawia mnie  jak robi się to w zakładach produkujących akordeony. Czy tam też tak się składa i rozkłada akordeon po kilka czy kilkanaście razy aby go dobrze wystroić. Jak oni to robią , czy maja tak doskonałe przyrządy, przecież to chyba u nich nie jest aż tak kłopotliwe. Czy ktoś może coś o tym wie, bo nigdzie nie znalazłem na ten temat żadnej publikacji a myślę, że temat interesuje wielu z nas i jest ciekawy. [akordeon] 

6
A czy ktoś z kolegów majsterkował przy klawiaturze Atlantica IVN deluxe? zacina mi się w nim jeden klawisz i nie bardzo wiem jak się do niego dobrać. Ma trochę luzu i przy graniu obciera sie o sąsiedni.
Czy ktoś może cos w tym doradzić. Pozdrawiam [brawo]

7
Powitania / Odp: szkodnicus
« dnia: 29 Listopad 2017, 13:19 »
To nie prawdopodobne ,a jednak się zdarzyło.
Niedawno mi doradzałeś, a już Ciebie nie ma.
Cóż nie ma na to rady. Niech Bóg ma Cię w opiece ,a zwłaszcza  Twoich najbliższych .
Cześć Twojej pamięci.

8
Szanowni koledzy, pragnę podzielić się swoją opinią i polecić zakład naprawy akordeonów BaSso Pana Jakuba Niewęgłowskiego w m. Końskie.
Korzystając z sugestii i propozycji administratora naszego Forum Pana Marcela wysłałem tam do naprawy  swoją "Lucynkę" IVP .  Po odbiorze i  jej kontroli (również wizualnej wewnątrz) byłem i jestem mile usatysfakcjonowany.  Krótko i rzeczowo wszystko okreslając to wspaniała robota: nowy wosk, nowe dekawki, szczelność instrumentu i oczywiście dostrojenie  zachwycają. Również uwzględniony dyskont i darmowa wysyłka (jak w ofercie.  Jestem bardzo wdzięczny za perfekcyjną naprawę  i życzyłbym sobie i wszystkim akordeonistom aby zawsze   spotykali tylko takich fachowców.
Dodam,że wysyłając instrument kurierem zabezpieczyłem  w kartonie  futerał dokładnie styropianem, a otrzymałem jeszcze lepiej opakowany i zabezpieczony jak wysłałem.
Polecam ten zakład wszystkim zainteresowanym  wysoką jakością naprawy akordeonu , a Panu Jakubowi życzę aby zawsze tak rzetelnie traktował swoją pracę, a  zdrowie i talent mu w tym i w życiu sprzyjały po wszelkie czasy.
Pozdrawiam :Janek

9
Proszę o poradę czym zmyć czy jakoś inaczej usunąć stary klej po kaliko, myślę, że płótno powinno być czyste, ale ten stary klej nie bardzo daje się zmyć np. spirytusem , nie bardzo wiem czym to zrobić, dodam, że trochę jakby się łuszczył ale zejść nie chce. Dzięki za wszelkie wskazówki w tym zakresie. 
[akordeon]

10
Próbowałem je wyczyscic papierem 2000, efekt mizerny. Zeszła  pozostala część niklu czy chromu, (nie wiem dokladnie co to jest) i zrobiły się narożniki lekko żółtawe jakby były miedziowane. Wydaje mi sie , że to chyba był nikiel , bo z mojej skromnej wiedzy wnioskuję , że  przed niklowaniem powinno być miedziowanie. Próbowałem po tym farby srebrnej z połyskiem, ale jest nie trwala , ściera się.  Wobec tego myslę, że moje skromne doświadczenie  w tym zakresie zaleca kupienie nowych narożników. Na tę,próbę uleczenia starych wydalem ok. 20 zl.  Nowe narożniki kupiłem po 0,55zł za szt. razem 45 zł z przesylką. Tylko teraz problem  z założeniem i przyklejeniem. Ale mój kolega mówi, że co jeden człowiek zrobił to i drugi może to naprawić,  biorąc po uwagę jeszcze pomoc furmanowiczów myślę, że "dam radę". Ale podpowiedzcie jaki klej do tych narożników, czy np. wikol czy ten sam co do kaliko np. introligatorski, czy tez coś innego.
Pozdrawiam i dzięki za wszystkie dotychczasowe porady.

11
Dzięki , wiele mi to rozjaśniło, spróbuję najpierw potraktować papierem 2000, a póżniej zobaczę co dalej zastosować  [brawo]

12
Mam pytanie odnośnie pordzewiałych narożników, co można z nimi zrobić? Czy tylko wymienić czy jest jakiś sposób na ich regenerację bez ściągania z miecha? Mam pordzewiałe od strony zewnętrznej i nie wiem dlaczego akurat te, które właśnie są widoczne, co mogło na to wpłynąć? Będę wdzieczny za wszelkie porady w tym temacie.

13
Hohner / Odp: Hohner Bravo III
« dnia: 10 Maj 2017, 20:02 »
Dostałem takie Bravo III 80 basów w prezencie. O prezentach nie mówi się źle , ale to naprawdę badziewie. Cena 4150zł, dodam, że obecna cena to 1000zł więcej.  Na gwarancji oddałem do sklepu gdzie był kupowany (Warszawa), 2 tygodnie naprawiali i nic nie poprawili. Generalnie to przy moim wysiada np.mechanika basowa , problemy z  drutami, sam je tam trochę poprawilem, ale co pewien czas opada  któryś przycisk basowy głębiej i nie wraca np. podstawowy F lub D tzn. nie "odbija". Z oględzin widać, że jest tam jakaś niewidoczna sprężynka , która nie cofa mechanizmu podnoszenia przycisku. Sposób naprawy : potrząsnąć częścią basową w różne strony i zaskakuje tzn. przycisk wraca do swojego położenia. W części  melodycznej kilka głosów gra inaczej przy ściąganiu  niż przy rozciąganiu miecha i to było  już  na gwarancji. Nie bardzo wiem co z tym zrobić . Chciałem zamienić ten akordeon na OLX-ie  lub sprzedać ale nic z tego nie wyszło. Stroiciele i specjaliści posiadający swoje warsztaty chcący sprzedać lub zamienić jakiś swój akordeon  nie wyrażali zgody na moją propozycję, a nawet nie mieli chęci tego instrumentu naprawiać twierdząc ,że już go znają.
Z mojego punktu widzenia nie polecam tego instrumentu do czasu aż może ktoś zauważy w nich zdecydowana poprawę jakości.
Ponadto jeżeli ktoś znalazł sposób na naprawę czy poprawę tego akordeonu to będę wdzięczny za wszelka informację .
Pozdrawiam i gram na nim dalej. [akordeon] 

14
Naprawa akordeonów / Odp: Głosy nie grają - co jest przyczyną?
« dnia: 24 Kwiecień 2017, 21:42 »
Dzięki za wszystkie podpowiedzi, wykorzystam wszystkie i dam odpowiedź czy pomogło i co pomoglo, na razie muszę przerwać tę jakże precyzyjną operację.  [brawo]

15
Naprawa akordeonów / Głosy nie grają - co jest przyczyną?
« dnia: 23 Kwiecień 2017, 23:58 »
Bardzo proszę o poradę. Chciałem swój  stary akordeon 80 basów - Victoria reaktywować. Ponieważ mam dużo czasu (emerytura) i trochę poczytałem na naszym Forum postanowiłem w nim pomajsterkować, a dodam,że lubię majsterkować. Otóż wymieniłem wszystkie wentylki w jednej głośnicy na nowe, dodam, że zakupione w jednym z naszych sklepów internetowych co się tym zajmują. Wosk przy tym  wymieniony na nowy i mam takie 3 głosy , że jak dmucham w otwór głośnicy to grają jak wciągam powietrze to nie grają, przy innych tego nie ma, wyjąłem je ponownie, obejrzałem, były czyszczone, nie widać żadnych oznak zawoskowania, zabrudzenia, żadnych zacięć, ładnie wchodzą w szczelinę a nie chcą się odezwać przy tym ustnym sprawdzaniu. Nie mogę znaleźć przyczyny, bardzo proszę jeśli ktoś może mi w tym temacie coś poradzić będę wdzięczny. Pozdrawiam  [brawo]

Strony: [1] 2