Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - lukasz198821

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12
16
Off-topic / Odp: Sprzedaż-stalking, rękojmia
« dnia: 08 mar 2016, 13:43 »
Teoretycznie z tego co ja wiem, rękojmia na przedmioty używane obowiązuje do roku czasu. Ale jeżeli facet nie zgłosił od razy takich problemów (a są do wykrycia na miejscu) czy nawet na następny dzień czy dwa dni poźniej, ale 3 tygodnie? to już trochę przesada w instrumencie za takie pieniądze szukać wad.

17
Off-topic / Odp: Sprzedaż-stalking, rękojmia
« dnia: 08 mar 2016, 02:40 »
A przybliż jeżeli możesz w jaki sposób straszy policją i sądami? był ktoś osobiście po ten akordeon, tak? sprawdzał akordeon?

18
Identyfikacja i wycena / Odp: Akordeon Piemonte
« dnia: 17 lut 2016, 12:58 »
Pół żartem pół serio, może Weltmeister też kupował unbrand'y od BFA i wypuszczał pod własną nazwą ?

20
Naprawa akordeonów / Odp: Jak podnieść zapadnięte basy?
« dnia: 13 lut 2016, 13:51 »
Na razie niech koleżanka dośle zdjęcia co jest w środku mechaniki to coś więcej powiemy, żadnej znowu filozofii nie ma w ściągnięciu osłony basowej. Może być tak, że po prostu pospadały dźwignie należy je włożyć spowrotem i cały trik zajmuje kilka minut i jest to proste do zrobienia - zdarzyło mi się tak, może być też tak, że od nowa trzeba będzie wszystkie dźwignie powkładać w swoje miejsca, a tu już trochę trzeba wiedzieć jak to poukładać, ale ze schematem można to zrobić, ale trzeba pamiętać, że te dźwignie są jakby zależne, trzeba je wkładać w miarę możliwości parami.

21
Tak dla mnie to wygląda, ja nie żyłem w czasach kiedy zaczęło montować pierwsze regestry, więc nie wiem jak było do końca. Ale na logikę tak własnie było ;)

22
Mniej więcej dlatego, dlaczego stare samochody nie mają np. Elektrycznych szyb, albo mają tylko dwie, a mogły by być cztery, albo i pięć, albo i nawet dach mógłby być otwierany elektrycznie. Ale z różnych względów, czy to ekonomicznych czy technologicznych tego nie robiono. Prawdopodobnie dlatego też, że producenci uznawali na początku, że zmiana barwy jest nie konieczna, np. skrzypce nie mają zmiany barwy dźwięku, a może za 10-20 lat, ktoś opatentuje coś na wzór regestrów do skrzypiec i znów ludzie będą się dziwić jak to mogły być skrzypce bez zmiany barwy. Moim zdaniem postęp technologiczny odgrywa tu największą rolę, a na drugim miejscu potrzeba rynku. ;)

23
Ale ładnie napisane "dokumenty do wglądu" czyżby sprzedający nie wiedział jak traktować ów pisemko? Serwisant zamiast drukarki powinien sobie kupić okulary, nie widzi, że kaliko przetarte?

24
Naprawa akordeonów / Odp: Jak podnieść zapadnięte basy?
« dnia: 11 lut 2016, 17:30 »
1. "wykręć" pasek basowy kółeczkiem plastikowym, bo i takowe pewnie jest,
2. Odkręć osłonę mechaniki basowej - zapewne na 4 śrubkach,
3. Zrób kilka zdjęć.

Zakładam, że całkiem dźwignie pospadały, da się to złożyć bez większych problemów.

Tam nie ma co zepsuć, pasek odkręcasz po prostu kręcąc kółeczkiem i jednocześnie delikatnie za niego (pas) od góry ciągnąć, a osłonę odkręcasz prawdopodobnie śrubkami, które są na stópkach akordeonu.

25
Akordeony / Odp: Waga akordeonów
« dnia: 09 lut 2016, 22:22 »
Hohner Imperator IV - 11,5 kg z pasami.

26
Weltmeister ramona
96 basów,
37 klawiszy,
3 chóry melodyczne,
prawdopodobnie 4 chóry basowe,
5 regestrów melodycznych,
3 regestry basowe.
Kolor modny czerwony.
Trudno mi powiedzieć jakie ma głosy, gdyż prawdopodobnie wychodziły z różnymi głosami.
Co do kwestii technicznej, wizualnie wydaje się to być dobry instrument zadbany, a co jest w środku to nie wiem, przydałyby się zdjęcia, jakiś utwór przykładowy nagrany.

27
A co chcesz wiedzieć o tym akordeonie? raczej nie ma pięciu chórów, a cztery od strony dyszkantowej i pięć może mieć od strony basowej. Dodaj jakieś zdjęcia instrumentu.

28
jak zdemontować klawiaturę? Bo dużo łatwiej będzie się dobrać do dekawek jeśli zacznę zdejmować po prostu wszystkie klawisze po kolei z mechanizmami.

Zauważyłem że po lewej i prawej jest na wysokości osi klawiatury szpila - ale nie wiem jak się do niej dobrać bo dość solidnie siedzi. Od dołu natomiast w obudowie 6 śrub akurat tak jakby przytrzymywały beleczkę na której opierają się klawisze.

Na coś specjalnego zwrócić uwagę wcześniej? Oznaczyć klawisze przed demontażem? I jak to zrobić :)?

Drut się prawdopodobnie wysuwa normalnie, zakładam, że tak jak w moim weltmeister'ze jest podzielony na pół czyli trzeba wyciągać po obu stronach, ale tego bym nie ruszał, bo jest duży problem później wsadzić prawidłowo ten drut i można bardzo pogorszyć sprawę, ewentualnie niechciane wygięcia druta przy wkładaniu, a zapewniam że nie wkłada się go lekko mogą skutkować ciężką pracą klawisza.

29
Kiedyś śmiałem się z opisów akordeonów "guzikowo-klawiszowy". Ciekaw jestem na jakiej zasadzie są zbudowane dźwignie od strony melodycznej.

30
Jaki był pierwszy wyprodukowany / wytworzony akordeon kanałowy? W którym roku wymyślono opcję włożenia głośnic w kanał?

Strony: 1 [2] 3 4 ... 12