Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - dzidek1965

Strony: [1] 2 3 ... 37
1
Nie prościej zajrzeć w otwór pod dekawkę?

2
Może lepiej nie odpisywać? Pewnie już mają akordeon z takimi narożnikami. Był wystawiony na OLX,tylko,chyba trzychórowy. Dzisiaj rano zniknął, a ,,stał ,, z pół roku na aukcji.
https://www.youtube.com/watch?v=hO6gPmTQRr4

 Ten rzeczywiście mógł być z lat 30-tych.
Ten właściciel mojego urodził się w 1915 roku,pewnie kupili mu Ranco  na Roczek.

3
Na desce przykrywającej registry jest  taka data,nazwisko i kod pocztowy Szkocji. Stąd wnosiłem,że to  data produkcji i dla kogo. Do tego w środku jest nr montażowy 13. czyli z początku produkcji,a tę zaczeto w 1890 roku. Nie wiem,czy chcialbym się pozbyć Ranco . Na razie muszę się nacieszyć. Zresztą,ciekawe ile on jest wart dla muzeum? Może byłbym mile zaskoczony?

4
Registry są 4 w gryfie i brodowy. Pierwszy od góry włącza fagot,drugi pojedynczy flet,pózniej dwa skrajne flety i fagot,ostatni dolny musette. Brodowy włącza wszystko,czyli tutti. One były już naprawiane. Ja też pokasowałem luzy,ale i tak nie przełaczaja 100 procent. tylko brodowy i musette działają ,jak należy. Ale i tak gram tylko na nich.Trzeba wybaczyć tak wiekowemu akordeonowi.Zrobię kiedyś fotki przełączników registrów i środka,oraz głosów. Ale nie spotkałem nigdy(a przerzuciłem ze 300 akordeonów) tak solidnie zrobionego akordeonu . I to w każdym miejscu widać. Np .śruby,które skręcają akordeon wchodzą do środka z 10 cm,a powietrze nie ucieka,bo wchodzą w takie rurki wkręcone i uszczelnione.Do tego sztyfty. Ciekawy jest mechanizm basowy. popychacz nie ma takich wąsów po jednej i drugiej stronie ,tylko ten drut popychacza jest w odpowiednim miejscu ugięty na kształt litery ,,U,,

5
Chcę przedstawić perełkę Ranco Antonio Vercelli Italia. Nabyłem nie tak dawno,kosmetyka,strojenie i wszelkie regulacje,szczególnie registrów.Piękny,bardzo solidnie zrobiony akordeon.Głosy znaczone ,,An.Ranco,, . Grają super,miękkuchno się stroją.Skrzynka skręcana śrubami od strony galeryjki i basów.Sruby skręcające cześć basową,są jednocześnie stopkami. Do tego sztyfty wkładane w tulejki mosiężne. Wzmocnienia skrzynki w środku,zasuwy mosiężne. Ciekawe szczególnie ranty miecha u góry i dołu.W zasadzie nie ma rantów z tektury-wielkie narożniki,w środku skóra. Ciekawy mechanizm  basowy bez tzw.wąsów na popychaczach. Basy otwierane na dwa wihajstry,dekiel na zawiasach. Nawet paskudnie wystająca śruba regulacji pasa basowego schowana w elegancką rurkę-nie widać gwintu. Rok produkcji 22.II.16. Na deseczce zasłaniającej mechanizm registrów,nazwisko właściciela z kodem pocztowym Szkocki. Prawdopodobnie był pilotem RAF,zginął w 1942 roku w wieku 27 lat. Ale to inna ,ciekawa historia.

   
Porównywałem ze swoim 100 letnim Scandalli. Ranco jest cięższy,grają tak samo jasno i głośno.

6
Włoskie / Odp: Ranco Antonio
« dnia: 10 lut 2022, 08:20 »
Dziękuję Wam. Jesteście Wielcy!!!Powiązany wątek: Zabytkowy Ranco Antonio - zaokrąglone rogi, narożniki na całą krawędź miecha

7
Włoskie / Ranco Antonio
« dnia: 09 lut 2022, 16:41 »
Chciałem zapytać Szanowne Grono o akordeon Ranco Antonio. Podobno robili akordeony tylko na zamówienie i nie ma dwóch jednakowych. Widziałem jednak podobne,tylko w innym kolorze,z registrami. Czy tylko Przed wojną robili na zamówienie? Bo fabryka zastała zamknięta po II wojnie.
Może ktos ma taki akordeon i podzieli się wiadomościami. Są też Ranco Guglielmo,ale to już inne.

8
Tak,jak pisze czincz. Basy żrą powietrze.One grają tak,jak w heligonce. pewnie są długie(pióra).

9
Akordeony / Odp: Waga akordeonów
« dnia: 18 sty 2022, 09:23 »
Ja w sprawie wagi akordeonów.
Żeby było przejrzyście,to dobrze by było posegregować te wagi. 120 4 chórowe,96 czterochórowe,120 trzychórowe i dwuchórowe itd.

10
Pięć chórów w klawiszach i musette,to rozumiem,że 4 ósemki i szesnastka,nie 3 ,piccolo i fagot.

11
Hohner / Odp: Księżycówka Hohner Organola
« dnia: 11 sty 2022, 20:09 »
Dziękuję kolegom Dzidek i  Kasparov za informacje o moim zabytkowym 'księżycu" [brawo]


Pytanie było o L,Organolę,nie Organolę,czy Organettę. to inny instrument.

12
Hohner / Odp: Księżycówka Hohner Organola
« dnia: 10 sty 2022, 11:06 »
Rok 1929-1933.

13
Akordeony / Odp: Przedwojenne akordeony
« dnia: 08 sty 2022, 10:27 »
Ja mam obecnie 100 letni Scandalli księzyc. Nie wiem,czy bym na coś innego zamienił.

14
Ogłoszenia / Kupię futerał na księżycowe Scandalli
« dnia: 08 lis 2021, 17:36 »
Ma ktoś na sprzedaż futerał na ksieżycowkę Scandalli?

15
Przypuszczam,że firma Paolo Soprani dałaby swoją nazwę. To może być akordeon amerykański.Robiono takie bez nazwy.

Strony: [1] 2 3 ... 37