Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Marcel

Strony: 1 [2] 3 4 ... 462
16
Propozycje nowych utworów / Odp: The Road to Hell
« dnia: 17 Marzec 2018, 12:10 »
omega77 [brawo] [akordeon] [brawo] Fajny kawałek :)

Świetnie, że wstawiłeś obie wersje. Na przykład mnie, wersja bez podkładu podoba mi się dużo bardziej, niż z podkładem :)

17
Bardzo ciekawe rozwiązanie - harmonium z suwakami dającymi możliwość dostrojenia każdego z klawiszy osobno - https://www.youtube.com/watch?v=7BePHjWIFgw

18
Odnośnie instrumentów, o które pytasz - po portugalsku mówi się "concertina" na dowolny akordeon diatoniczny. Innymi słowy, każdy akordeon diatoniczny, jaki możesz kupić w Polsce, Portugalczyk nazwie "concertiną".  https://www.olx.pt/lazer/instrumentos-musicais/q-concertina/

Odnośnie zabawki, którą wstawiałeś na końcu, to przypadkowa zbieżność nazwy, czyli (tutaj akurat zabawkowy) instrument typu concertina (po polsku koncertyna).

19
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 16 Marzec 2018, 20:37 »
Jest mi przykro, że wyjdę na tyrana, ale nie widzę sensu tworzenia miejsca na poziomie grup Facebookowych i pisania byle pisać. Tym bardziej, że są miejsca na Forum, gdzie można taką aktywność prowadzić. Nie jestem w stanie dogadać się z Lajkonixem i Sztycem. Nie mam już nawet na to ochoty. Planowałem nawet wyłączenie Forum i pozostawienie go tylko do odczytu, ale jednak nie będę tego miejsca zamykał z powodu kilku osób. Kasuję konto Lajkonixa i Sztyca z uwagi na powtarzające się naruszenia regulaminu (powtarzające się offtopy, niezwracanie uwagi na działy).

Kto ma się obrazić, niech się obraża. Jeżeli ktoś też chce usunąć konto, to proszę o wiadomość na prv.

Temat zamykam...

20
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 16 Marzec 2018, 09:16 »
To chyba nie jest aż tak duży problem aby pisać w wątku na dany temat. Z drugiej strony w dziale off można pisać na dowolny temat więc czemu z tego nie skorzystać?
O to właśnie cały czas proszę. Na ten moment problem z tym ma prawie wyłącznie Lajkonix.


Wracając do Zagadek - Marcel nie jestem pewien, ale wydaje mi się że udostępnienie 2 linii nut nie narusza praw autorskich.
Niestety nie mogłem ryzykować utrzymując skany wydawnictw na serwerze. Bardzo dużo wejść do tematu pochodziło z Google przy poszukiwaniu nut. Jestem pewny, że żaden administrator nie zgodziłby się na tego typu temat (kilkaset stron z fragmentami różnych wydawnictw) - ryzykując za to osobiście. Miałem nadzieję, że uda się temat dociągnąć "do miliona wyświetleń", ale jednak się nie udało (wiem, że np. wydawnictwo ZTS ściga obecnie za skany).


Dla jasności, aby nie ciągnąć już tematu "Zagadek", dodam fragment prywatnej wiadomości (za co przepraszam) od Janucika, przed usunięciem tematu "Zagadek":

"Kruczki prawne o których piszesz, są dla nas zawiłe, ale i nie ukrywam, że obojętne. Jeśli Forum miałoby ponosić jakieś konsekwencje z powodu tej zabawy, to nic na to nie poradzimy, to niestety znak obecnych czasów - wszystko i wszędzie pod kontrolą, ale nie chcemy do tego absolutnie przykładać ręki. Ty odpowiadasz za Forum, Tobie zostawiamy decyzję co z tym dalej zrobić."

21
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 16 Marzec 2018, 08:21 »
również wydaje mi się, że "utwór wyzwanie" również rozpoczął również lajkonix

Lajkonix był jednym z pierwszych (ale nie pierwszym), którzy dołączyli do zaproponowanej przeze mnie zabawy "utwór wyzwanie".

Na ten moment proszę Lajkonixa tylko o uważne czytanie wszystkich postów przed zabraniem głosu w danym temacie. Do sposobu pisania innych Forumowiczów nie mam zarzutu. Czy to dużo?

Czy kilka osób, którym się nudzi, ma dokładać mi więcej pracy, niż kilka tysięcy innych osób?

Czy z tego powodu mam zamykać całe Forum, bo jednej osobie nie chce się przeczytać wcześniejszych postów przed napisaniem czegoś i robi się z tego bałagan? (z którym nie mam czasu walczyć). Forum miesięcznie czyta około 25 tysięcy różnych osób, gdyby każdy nie czytał wcześniejszych postów i pisał o wszystkim nie patrząc, gdzie pisze, to uwierzcie nie byłoby fajnie.

22
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 15 Marzec 2018, 23:13 »
Tu nie chodzi wyłącznie o "profesjonalną wiedzę" (każdy pomaga jak umie), tylko chodzi o zwracanie uwagi na to, czego dotyczą tematy i uważne przeczytanie wszystkich postów w danym temacie przed napisaniem czegokolwiek, aby ktoś inny nie musiał się później przekopywać przez zbędne posty. Tym się różni Forum od Facebooka.

Jeszcze raz powtórzę
http://forum.akordeonowe.pl/sprawy-techniczne/aktualizacja-forum/msg82999/#msg82999

23
Powitania / Odp: Andrzej M.
« dnia: 15 Marzec 2018, 14:24 »
Laba diena ;D Moi dziadkowie pochodzili z Twoich stron [piwo]

Cieszę się, że się zarejestrowałeś. Zapraszamy do zabawy "utwór wyzwanie". Fajnie też jakbyś zaproponował do zabawy jakieś litewskie utwory :)

[akordeon]

25
Inne niemieckie / Odp: Stary Horch z ciekawą ozdobą klawiatury
« dnia: 15 Marzec 2018, 11:45 »
Duet Zwei Arnoldis i jeszcze jeden wariant Horcha


26
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Odp: Jonny Kerry
« dnia: 14 Marzec 2018, 18:38 »
Jonny Kerry - Passion Waltz (Tony Murena)
https://www.youtube.com/watch?v=AEMCkrO9vmw

27
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 16:35 »
Janucik, widzę, że nie dostrzegasz problemu. Mimo moich wielomiesięcznych prywatnych prób porozumienia się i poruszenia tematu publicznie, nie jestem w stanie dojść z Tobą do porozumienia. Nie będę tematu ciągnąć w nieskończoność. Konto blokuję.

Proszę o odrobinę honoru i nierejestrowanie kolejnych kont (co już miało miejsce).

28
and234, na jakie utwory się zdecydowałeś? :)

29
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 14:02 »
Do  elmaz  nie bardzo rozumiem w którym miejscu miałbym  "wyluzować  " albo inaczej w którym miejscu przekraczałem jakieś bariery.

Szkoda tylko, że inni nie widzą dziesiątek postów (Janucika i Twoich), które były kasowane i tylko dzięki mojej szybkiej reakcji, inni nie musieli ich czytać (podobnie jak czytać spamu, z którym codziennie walczę). Naprawdę nie mam czasu na śledzenie tego typu aktywności.

30
Sprawy techniczne / Odp: Aktualizacja Forum
« dnia: 14 Marzec 2018, 13:00 »
To Forum prowadzę z pewną misją - zebrania i logicznego uporządkowania różnych materiałów związanych z akordeonem. Bez tej misji nie prowadziłbym tego miejsca, nie poświęcał na to tyle czasu, tylko je zwyczajnie zamknął. Zawsze miałem luźne podejście do wszelkich "pogaduszek", czy wtrącanego "humoru", o ile nie kolidowało to z uporządkowaniem treści i było przy okazji napisania czegoś istotnego dla wątku lub było pisane w osobnym wątku.

Od pewnego czasu, niektóre osoby wchodzą w tematy zupełnie nie zwracając uwagi, czego dotyczą tematy, nie czytają wcześniejszych postów w temacie, albo piszą wyłącznie po to, aby pogadać ze znajomymi (nie patrząc w jakim temacie piszą). Takie coś powinno mieć miejsce np. na Facebooku, a nie na Forum, na którym zbiera się treści po to, aby do nich wrócić.

Jeżeli proszę kogoś o czytanie wcześniejszych postów przed zabraniem głosu w temacie i przeczytanie chociaż raz swojego własnego postu zanim się go wyśle, a ten ktoś mi odpowiada, że Forum to nie Wikipedia i że jeżeli ktoś będzie szukać wartościowych informacji, to poszuka ich gdzieś indziej, niż na Forum, to opadają mi ręce...

Podobnie, jeżeli kogoś proszę o zwracanie uwagi na to czego dotyczą tematy, a ktoś zamiast coś zmienić w swoim podejściu, pisze mi, że ma swoje zdanie, swoją godność i nie będę mu pisał, co ma robić itd.

Niestety na ten moment nie widzę na Forum miejsca dla Lajkonixa, Janucika i Sztyca przy ich obecnym (chyba, że coś zmienią) podejściu do Forum i rodzaju ich aktywności. Nie zamierzam zamykać Forum przez 3 osoby.

Strony: 1 [2] 3 4 ... 462