Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - elmaz

Strony: 1 [2] 3 4 ... 18
16
 [brawo]

17
Powitania / Odp: frantek - o sobie
« dnia: 07 kwi 2019, 12:44 »
 [brawo] [brawo] [brawo]

18
Powitania / Odp: henrykM
« dnia: 13 lut 2019, 17:45 »
Witamy, witamy

19
Pewnie konserwatyści nie posłuchają  ;)
Posłuchają, posłuchają.
Ponieważ całość jest super, więc nawet jeśli trudno uznać, że to jeszcze akordeon  ;) to i tak posłuchają z przyjemnością.

I nie sądzę, aby miała sens dyskusja, czy taka muzyka jest lepsza czy gorsza. Jest po prostu inna. Ale przecież nie samą muzyką akordeonową człowiek żyje.

20
Identyfikacja i wycena / Odp: V. Soprani
« dnia: 12 lut 2019, 13:20 »
Dzięki za info. A jak ogólny stan techniczny?

Spróbuję wziąć próbkę dźwięku i dowiedzieć się jaka by była cena faktyczna  ;) i zobaczymy.

21
Identyfikacja i wycena / Odp: V. Soprani
« dnia: 11 lut 2019, 21:39 »
Odświeżę wątek, bo znalazłem coś takiego:

https://www.olx.pl/oferta/akordeon-v-soprani-96-CID751-IDyvIAS.html

https://i.imgur.com/lmpa3W2.jpgCo o tym sądzicie?
Może ktoś w międzyczasie nabył jakiejś dodatkowej wiedzy na temat tej marki, albo jacyś nowi forumowicze coś więcej wiedzą?

22
Według mnie, te ogłoszenie z Pasymia nie jest żadną okazją i lepiej poszukać innej oferty.

Tak też zrobię, zwłaszcza że ciśnienia dużego nie ma, zresztą cały czas waham się czy kupić ten model (jego zaleta to waga, musette i cena), czy jednak dozbierać kasy i poszukać jakiegoś lepszego makaroni 96b (bo inne modele 120 raczej są za ciężkie)...

Jeszcze raz dzięki wszystkim za uwagi - jak by komuś wpadł ten model w oko w dobrym stanie i cenie, albo sensowna 96b, to będę zobowiązany :-)

Choć czy i kiedy kupię to osobna sprawa, bo to cały czas luźne przymiarki....

23
Świadomość wysokiej ceny mam - zakładałem, że uda się zejść do rynkowych :-)
Ale 2-3 stówy za dobry egzemplarz mógłbym przepłacić - byle było za co.

Zazwyczaj te modele, jak są wystawiane, to już sama klawiatura wygląda dość tragicznie, co zniechęca do dalszej analizy (pomijając moje braki wiedzy, do przeprowadzenia takowej).

To co zwróciło moja uwagę na plus, to - przynajmniej na moje oko - nieźle wyglądająca klawiatura (w miarę równa, nie porysowana, stosunkowo równe odstępy klawiszy) co jakoś rokowało.

Natomiast faktycznie - dzięki Wam za pomoc - nie zwróciłem uwagi, że miech wygląda już znacznie gorzej i raczej powinien być innego koloru. Czyli prawie na pewno przerabiany....

Na pewno nie pojadę 250 km (zwłaszcza w zimie), żeby go oglądać. Jakby ktoś miał rzut beretem, to inna sprawa.... Jak nie, to trudno - sprzęt wisi już (z przerwami) dłuższy czas, jak powisi jeszcze trochę, to może w wakacje będę w okolicy  :)

24
https://www.olx.pl/oferta/akordeon-hohner-tango-vm-120-bas-CID751-IDpTPfp.html#389057f424

Na oko wygląda przyzwoicie - choć jak wiadomo - nie kupuje się na oko, tylko do grania ;-)

A może ktoś mieszka w okolicy, kto - oczywiście zwracam koszta + jakiś rewanż - byłby w stanie ten sprzęt obejrzeć na miejscu i coś powiedzieć?

25
Jak zawsze - super! [brawo] [brawo] [brawo]

27
Klimaty trochę nie moje - ale aranżacja niezła, a wykonanie super. (jak zawsze).  [brawo] [brawo] [brawo]

28
Mam Scandalli 80 basów z nieco pomniejszoną klawiaturą  (ilość klawiszy jak przy 96), ale na co dzień ćwiczę na rolandzie, gdzie klawiatura jest standardowa. Nie widzę przy prawej ręce jakichś problemów wynikających z różnicy w wielkości klawiszy (jeśli już, to bardziej przeszkadza inna głębokość klawiatury)

29
Widzę dwie możliwości (być może obie łącznie):

- albo jakiś problem z kręgosłupem - i wtedy trzeba kombinować tak, żeby akordeon leżał całym ciężarem na nogach, a pasy jedynie go lekko podtrzymywały, tak aby nie obciążać kręgosłupa

- albo napinasz prawą rękę - i trzeba skupić się przede wszystkim na tym, żeby była maksymalnie rozluźniona. Spróbuj zacząć przez jakiś czas grać bardzo powoli bardzo proste rzeczy - choćby gamę c-dur, zwracając uwagę wyłącznie na to, aby ręka była całkowicie luźna (co kilka minut opuść ją dodatkowo swobodnie na chwilę i rozluźnij) - i zobacz czy da to  jakiś efekt.

30
Brawa dla wszystkich. Marcel - tytaniczna praca przy montażu.  [brawo] [brawo] [brawo]

Strony: 1 [2] 3 4 ... 18