Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - TomaszT

Strony: 1 2 [3] 4
31
Off-topic / Wymiana gumek kontaktowych Yamaha PSR S-750
« dnia: 05 Sierpień 2017, 23:50 »
Witam, w mojej Yamasze obluzował się klawisz, a w trzeciej oktawie od dołu, gdy gra się normalnie ten klawisz nie daje dźwięku. Dopiero kiedy wcisnąć go bardzo lekko wydaje dźwięk, lecz bez względu na ustawioną dynamikę to ten klawisz (jeśli się odezwie) gra bardzo głośno. Znajomy powiedział mi, że to wina gumek kontaktowych. Kupiłem zestaw gumek kontaktowych na jedną oktawę. Rozpołowiłem instrument, wyjąłem całą klawiaturę i tyle moich sukcesów... Nie wiem jak rozebrać tę listwę klawiatury, żeby dostać się do tych gumek. Jeśli ktoś rozbierał już coś takiego to prosiłbym o pomoc. Rano wyślę zdjęcia.

32
Ogłoszenia / Kupię galeryjkę do akordeonu Horch 120b
« dnia: 19 Lipiec 2017, 19:47 »
Tak jak w temacie zakupię Galeryjkę z żaluzją do akordeonu Horch 120b czerwony.
Kupię też jeśli by ktoś miał pokrętło/przełącznik do otwierania miecha również do tego akordeonu.
Galeryjkę wymieniam, ponieważ jest wyłamana i popękana a żaluzji przy nim nie było.
Pokrętła również nie było jest tylko kawałek krążka.
Płacę gotówką.

http://i.imgur.com/1oPHEHm.jpg


http://i.imgur.com/iEhGJ5l.jpg


http://i.imgur.com/hFuHPkR.jpg

33
Akordeony / Weltmeister a Royal Standard
« dnia: 04 Lipiec 2017, 20:46 »
"Poluje" od pewnego czasu na tani i w dobrym stanie akordeon z serii Meteor. I zauważyłem, że tą serie mają dwie firmy: Weltmeister i Royal Standard. Akordeony tej serii u obu firm wyglądają tak samo. I moje pytanie brzmi czy te dwie firmy łączy ta jedna seria czy coś więcej?
Spotkałem się również z twierdzeniem że Weltmeister i Royal Standard to to samo.

35
2017-06-22 / 25 - Kazimierz Dolny - Festiwal kapel i śpiewaków ludowych

http://www.wok.lublin.pl/index.php?item=festiwal-kapel-i-spiewakow-ludowych

Serdecznie zapraszam. Atmosfera jest wspaniała jest bardzo wiele doskonałych akordeonistów jak i harmonistów.

37
Naprawa akordeonów / Remont Weltmeister Unisella
« dnia: 22 Maj 2017, 21:46 »
Witam, kolejny akordeon, który zamierzam wyremontować to mój drugi akordeon na którym grałem ponad cztery lata to unikat Weltmeister Unisella 80b. Na tym akordeonie zaczynałem swoją naukę, grałem w szkole a nawet przez trzy lata grałem na nim chodząc z kolędnikami. Akordeon nie jest już nowy. Nie wiem z którego jest roku ale na jego korpusie jest wydrapana gwoździem data 1966r. i imię i nazwisko właściciela (był nim Polak). W tym dziale będzie można zauważyć różnice między Weltmeistrem Stellą a Unisellą o które wiele ludzi pyta. Akordeon ma pordzewiałem głosy, kilka z nich trzeszczy a kilka nie gra. Klawiatura działa wzorowo to właśnie na tym akordeonie mogę grać najszybsze utwory jednak klawiatura jest pożółkła. Mechanika basowa chodzi bez zarzutów. Nie działa jeden regest na basach. Akordeon nie jest szczelny pobiera bardzo dużo powietrza. Miech jest czysty. Zapięcia miecha to porażka: ktoś w korpus wkręcił śrubę i na niej jest zapinany pasek. Paski w dobrym stanie.             

   38
Powitania / TomaszT
« dnia: 07 Maj 2017, 13:45 »
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Pochodzę z województwa lubelskiego. Urodziłem się w 2001 roku. Od siódmego roku życia gram na keyboardzie, a rok później zacząłem grać na akordeonie. Bardzo lubię akordeony i majsterkować stąd moje zainteresowanie ich naprawą. Gram głównie muzykę biesiadną oraz disco polo lubię też walce i oberki. Posiadam małą pasiekę. Jestem na forum już od grudnia, atmosfera jest wspaniała, ludzie tutaj są mili i pomocni. Jest to chyba najlepsze forum w internecie. Gram na keyboardzie Yamaha PSR S-750 i na akordeonie Royal Standard MontaFana.

39
Naprawa akordeonów / Cena stroika
« dnia: 27 Kwiecień 2017, 19:57 »
Witam, znajomy dał mi do remontu victorię II lecz w niej było wiele głosów z ułamanymi języczkami więc zrobiłem przeszczep ze starej muzy. Ile mam policzyć za jeden głos?

40
Naprawa akordeonów / Nierówne odstępy między klawiszami
« dnia: 23 Kwiecień 2017, 15:12 »
Mam jeszcze pytanie odnośnie klawiatury a mianowicie różną wysokość klawiatury można zmienić poprzez podoginanie drutów trzymających dekawki. Ale jak widać na zdjęciach w moim hohnerze niektóre klawisze mają większe odstępy między sobą niż inne klawisze. Da się to jakoś skorygować tak aby wszystkie odstępy między klawiszami były równe?


41


Chcę kupić ten akordeon i tylko ta wada mnie zniechęca czym to można by zakleić/załatać żeby się nie odróżniało od reszty? (chodzi o pękniętą galeryjkę).

42
Co to za utwór? / Co to za oberek?
« dnia: 01 Kwiecień 2017, 20:56 »
https://www.youtube.com/watch?v=PKqMm4EdW4E

Zna ktoś może tytuł tego oberka bo sam Oberek Opoczyński to niewiele mi mówi.
Nuty mile widziane.

43
Ogłoszenia / Kupię ramkę na regestry Victoria II
« dnia: 25 Marzec 2017, 16:49 »
Mam akordeon Victoria II bez tej ramki I chętnie bym ją kupił w kolorze białym.

http://i.imgur.com/xJu0gtU.jpg

44
Naprawa akordeonów / Strój A=435Hz
« dnia: 23 Marzec 2017, 19:59 »
Witam, dostałem w swoje ręce Hohnera Tango I. Wizualnie go poprawiłem i chciałem poprawić mu też dźwięk. Na forum wyczytałem, że nowe akordeony są strojone do skali 440 Hz, a stare do 432 Hz, lecz według mojego tunera (Korg wr-01) akordeon jest strojony do skali 435 Hz. Czy ktoś już spotkał się z takim strojeniem? Czy taki strój był fabryczny czy może ktoś przy nim grzebał i go przestroił?   

45
Dostałem ostatnio akordeon Victoria II. Jest rozstrojony, ale ma nawet ładną barwę dźwięku. Trochę szkoda mi jest tych głosów, gdyż moje zdolności stroicielskie oceniam na 2+ i przy gruntownym strojeniu mogę popsuć głosy, a mój znajomy chce sprzedać akordeon Muza 80 b I chciałem tamte głośnice założyć do Victorii, bo jeśli uda mi się je prawidłowo nastroić to dobrze, a jeśli nie to niewielka strata. I nie wiem czy się nadadzą. Jeśli ktoś z forumowiczów miał te akordeony to byłbym wdzięczny za odpowiedź.

Strony: 1 2 [3] 4