Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - TomaszT

Strony: 1 2 3 [4]
46
Jestem szczęśliwym posiadaczem akordeonu Royal Standard MontaFana, lecz chciałbym go sprzedać i moje pytanie brzmi z którego roku bądź z której dekady może pochodzić ten model?
http://i.imgur.com/GyN9z09.jpg


http://i.imgur.com/VPhEnTd.jpg


47
Naprawa akordeonów / Hz a cent
« dnia: 27 Luty 2017, 07:18 »
Mam pytanie głównie do forumowiczów zajmujących się strojeniem akordeonu.

Jeden herz to ile centów?

48
Od dłuższego czasu nurtuje mnie pytanie jakie naprawy najbardziej lubicie wykonywać i jakich nie lubicie i dlaczego?

49
Naprawa akordeonów / Hohner Tango III - remontuje TomaszT
« dnia: 18 Luty 2017, 11:07 »
Witam co możecie powiedzieć o tym modelu? Grał ktoś na nim? Podoba mi się jego wygląd i myślę go kupic.

http://i.imgur.com/UIo8jzd.png


http://i.imgur.com/HS2yeS0.png


http://i.imgur.com/0fPnT8W.png


Wynegocjowałem cenę 420 zł.

50
Naprawa akordeonów / Jak wyprostować pogiętą galeryjkę?
« dnia: 15 Luty 2017, 14:42 »
Dostałem dziś w swoje ręce viktorie z pogiętą galeryjka. Czy ktoś z forumowiczów zna jakiś dobry sposób na wyprostowanie galeryjki? I czy klepanie nie poniszczy jej jeszcze bardziej

51
Off-topic / Pszczelarstwo
« dnia: 14 Luty 2017, 21:04 »
Witam czy ktoś z forum zajmuje się hodowlą pszczół bądź jest ich pasjonatem?

52
Ogłoszenia / Kupię miech od 72 do 120 basów, na strojnicę
« dnia: 01 Luty 2017, 17:33 »
Witam zakupię miech. Ten miech może nie być w stanie idealnym ale ma być szczelny. Może być od 72,80,96,120. Z tego miecha zamierzam zrobić nową strojnicę. Oferty proszę wysyłać na pw.

53
Naprawa akordeonów / Zdjęcie mechanizmu basowego Mazur 120 basów
« dnia: 28 Styczeń 2017, 20:40 »
Witam mam pewien problem a mianowicie ostatnio nabyłem akordeon Mazur 120 i chcę go wyremontować dla siebie. Prawa strona zrobiona,miech jest podczas malowania i pomyślałem że zajrzał bym do basów. Wyciągnąłem cały mechanizm i położyłem go na stole i w tym czasie przyjechała rodzina z małymi dziećmi i te wpadły na doskonałą zabawę tym mechanizmem (pod moją nie obecność). W rezultacie niektóre druciki które poruszają popychaczami zmieniły swoje położenie i teraz niektóre basy ciężko chodzą niektóre są zapadnięte a niektóre są luźne. Zacząłem naprawiać na własną rękę i udało mi się kilka zrobić ale to bardzo mozolna i druga praca a zdjęcie znacznie przyspieszyło by efektywność pracy. Gdyby ktoś miał zdjęcie takowego mechanizmu byłbym wdzięczny za udostępnienie takiej fotografii.

54
Naprawa akordeonów / Złe działanie regestrów
« dnia: 23 Styczeń 2017, 20:48 »
Witam ostatnio kupiłem akordeon mazur 120. akordeon kupiłem w celach naprawy. Problem jest z regestrami a mianowicie regestry chodziły ciężko a dwa ostatnie i czwarty od końca nie działały w ogóle i były zapadnięte. Rozebrałem mechanizm i okazało się że w tych niedziałających były luźne sprężynki wiec założyłem je z powrotem na miejsce. Nie zmieniło to wiele registry wciąż leżały z tą różnicą, że kiedy przełączyło nie go ręcznie to pozostawał w tej pozycji i nie "latał" ale wciąż nie były idealnie równe. Okazało się że był pęknięty drut na którym trzymały się regestry.
Wymieniłem na nowy jednak problem nie zniknął wciąż były "oklapnięte". Później zobaczyłem, że w tym jednym oklapniętym złamany był taki plastikowy "wtyczek" (nie wiem jak to się fachowo nazywa) a w dwóch pozostałych (również ułamanych) ten problem był rozwiązany poprzez wsadzenie na koniec tej ostrej części kurzego pióra, która nie spełniała należycie swojej funkcji. wyrzuciłem te pióra i zrobiłem coś takiego jak jest pokazane na zdjęciu. Teraz regesty działają lecz dalej są "oklapnięte". Już skończyły mi się pomysły co to może być i zwracam do was o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Druga sprawa jest taka, że Gdy przełączałem regestry przesuwają się te zasuwy dwie pierwsze (od góry (8,8)) działają bez zarzutów trzecia (od góry(16)) działa lecz gdy trzeba ją domknąć stawia opór i ciężko się zamyka ale tylko przy samym końcu i czwarta (od góry(4)) ciężko się zasuwa już od połowy swej długości a o domknięciu nie ma mowy. Prosiłbym również o poradę w tej sprawie.
na zdjęciu widać położenie trzech zapadniętych regestrów względem jednego (drugiego) spawnie działającego

55
Witam. Czy znacie jakieś utwory żałobne chodzi mi tutaj głównie o utwory na akordeon ale mogą być również na pianino lub fortepian. Prosiłbym o tytuły bądź ewentualnie nuty stopień trudności bez znaczenia.

56
Witam. Jestem tu nowy i mój pytania mogą być trochę dziwne dla doświadczonych. Mam dwa akordeony 80bas jeden to akordeon muza a drugi to weltmeister unisella i moje pytanie brzmi Czy dało by się radę zrobić z części z tych Akordeonów chociaż w jednym musette? I czy byłoby to możliwe do zrobienia w domu przez kogoś początkującego takiego jak ja? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Strony: 1 2 3 [4]