Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Tremol_03

Strony: [1] 2
1
Hohner / Hohner Tango V
« dnia: 06 maj 2020, 16:52 »
Cześć! Mam pytanie do forumowiczów, czy posiada ktoś Hohnera Tango V (tego starszego) z trzema zmianami pod klawiaturą i byłby w stanie podzielić się próbką brzmienia na każdej zmianie?  [akordeon] [piwo] [toast]

2
Czołem! Stałem się szczęśliwym posiadaczem Menueta na dobrych głosach. Poszukuję do niego klawiszy i śrubki do galeryjki. Na poniższych fotkach będzie widać, że brakuje klawiszy (z półtonów potrzebny mi jest jeden). Na fotce widać, że 3/4 klawiszy jest do wymiany i poszukuję jak największej liczby.

https://i.imgur.com/UO5t5Q4.jpg

3
Do mojej kolekcji zawitał Meisterklänge, 5/6 chórów w układzie LMMMH. Po stronie klawiszowej mamy trzy regestry, natomiast po stronie basowej jeden. Strona klawiszowa głosy z kreską na rogu, a po stronie basowej głosy DIX-a. Akordeon jest ogromny i bardzo mi się spodobał. A tu fotki prezentujące akordeon z zewnątrz i od środka:

https://i.imgur.com/uQQZoIw.jpg


https://i.imgur.com/gXugmVq.jpg


https://i.imgur.com/z9zcoCh.jpg
https://i.imgur.com/RfhzMpc.png

4
Witam! Sprzedam akordeon Frontalini Celeste 4/5 chórów z musette. Akordeon włoskiej produkcji, 2 regestry po stronie klawiszowej i 1 po stronie basowej. Akordeon gra, kompresja miecha jest ok. Jest do lekkiego przeglądu (dla wymagających trzeba go trochę dostroić). Akordeon posiada futerał oraz pasy nośne. Korpus akordeonu jak i jego cała zewnętrzna część jest w stanie powiedziałbym nawet idealnym nie ma żadnych braków, klawisze nie porysowane nie wytłuczone itp, są bardzo płytkie i lekko chodzą dwa się lekko przycinają, brzmienie basów jest bardzo soczyste. Cena 1000zł dla forumowiczów. Możliwa wysyłka ale ze względu na akordeon preferowałbym odbiór osobisty. Więcej informacji pod telefonem 603-984-528 lub w wiadomości prywatnej.
Zapraszam do oględzin i kontaktu

https://i.imgur.com/PHB26LN.jpg


Tutaj są fotki:
https://imgur.com/a/fRkKc5a

5
Ogłoszenia / Kupię akordeon polskiej produkcji
« dnia: 17 gru 2019, 19:11 »
Cześć! Kupię akordeon do naprawy polskiej produkcji najlepiej jakaś stara Muza 80 z trzema regestrami nie pogardzę również starą Victorią itp.  Pozdrawiam [akordeon]

6
Witam! Jak niedawno wspominałem od niedawna mam w posiadaniu akordeon Hermann Dölling 5/6 chórów 120 basów.

https://i.imgur.com/nfSYmvN.jpg


Akordeon wymaga generalnego remontu i zrobienia mechanizmów regestrowych (tych wewnętrznych), jeśli ktoś ma lub wie gdzie jest opisana budowa właśnie tak działającego układu regestrów jak w moim Hermanie (włączany i wyłączany każdy chór dyskantowy) to byłbym wdzięczny za pomoc. Oczywiście liczę na Waszą pomoc i rady.

Akordeon był już częściowo rozebrany, zacząłem od mechaniki akordeonu (mechanizmy, korpus i filc pod klawiszami i dekawkami). Jako pierwsze zamierzam zrobić stronę klawiszową akordeonu, nie jest łatwo drut nie da się wyciągnąć, a więc uznałem, że może po ściągnięciu dekawek klawisze się na tyle podniosą, że będzie dało się wyciągnąć znajdujące się tam skarby i położyć filc lub inny materiał pod klawiaturę. Tak też zrobiłem, lekko podgiąłem druty klawiszy (tak aby nie narazić niczego na uszkodzenia) i zrobiło się tyle miejsca, że bez problemu udało się wyciągnąć stamtąd brud i resztki filcu lub czymkolwiek to kiedyś było, ale raczej filc.

https://i.imgur.com/8r7Fteg.jpgTeraz korpus i jego uszkodzenia, tam gdzie były otwory na guziki, które pokazywały który chór jest włączony zostały uszkodzone:

https://i.imgur.com/SI050l4.jpg


Czy ma ktoś pomysł jak to naprawić? Myślałem o szpachli do drewna żeby tam napchać i na nowo nawiercić otwory. Można by też zatkać je kawałkiem filcu lub czymś innym ale w tym był cały urok tego akordeonu. Dalej mamy ubytki filcu i rowki które powstały przy montażu kawałka celuloidu:

https://i.imgur.com/k1GNdZL.jpg


Miałem kupić sobie reperaturkę czarnego celuloidu zmieszać z acetonem i uzupełnić te rowki, po wyschnięciu musiałbym spolerować akordeon. Później zacznę myśleć o mechanizmach regestrowych i ich produkcją [akordeon] [akordeon]

Pozdrawiam
Mateusz

7
Ogłoszenia / Kupię korpusy do akordeonu 120b Muza Mazur
« dnia: 19 lis 2019, 20:29 »
Kupię korpusy do akordeonu Muza Mazur 120 bas. Mile widziane kolory: czarny, zielony, czerwony. Inne też wezmę pod uwagę.
Pozdrawiam
P.S
Jeśli ktoś ma korpusy do Muzy Carmen to też proszę napisać :)

8
Kupię prowadnice klawiatury Weltmeister Gigantilli V (120 bas). Jeśli ktoś taką częścią dysponuje zapraszam do wiadomości prywatnej lub pod numerem telefonu: 691-667-297. Zapraszam  :)

9
Ogłoszenia / Sprzedam chromkę Belarus
« dnia: 16 wrz 2018, 19:44 »
Sprzedam chromkę Belarus za 150zł więcej informacji priv

10
Off-topic / Posiadacze auta Wartburg lub Trabant
« dnia: 11 mar 2018, 12:12 »
Witajcie! Mam pytanie, czy ktoś z Was był posiadaczem Trabanta lub Wartburga? Mianowicie chciałbym porozmawiać z kimś, kto przy którymś z tych aut robił, bo stałem się posiadaczem Wartburga 353W, lecz potrzebna mi byłaby pomoc przy naprawie tego auta [toast] [akordeon]

11
Inne niemieckie / Royal Standard Special Model 5/6 chórów
« dnia: 08 lut 2018, 20:31 »
Dzisiaj wpadł w moje ręce piękny akordeon Royal Standard Special Model. Jest to akordeon zrobiony w USA na specjalne zamówienie. Posiada 5/6 chórów, 3 regestry po stronie klawiszowej, co daje 6 kombinacji, a po stronie basowej 1 zmiana, co daje 2 kombinacje. Akordeon ma piękną galeryjkię i klawiaturę, a także miech. Brzmi bardzo ładnie postaram się wrzucić nagranie w najbliższym czasie [toast] [akordeon] [piwo] [brawo]

https://i.imgur.com/tsJLsiK.jpg


https://i.imgur.com/UL2PGkj.jpg


https://i.imgur.com/OZd7dNC.jpg


https://i.imgur.com/c5bTvCS.jpg


https://i.imgur.com/p85kXv3.jpg

12
Off-topic / Jak usunąć rdzę z harmonijki ustnej?
« dnia: 14 gru 2017, 19:04 »
Czy ktoś wie jak usunąć rdzę z tej pokrywki z napisami? ???
Będę wdzięczny za pomoc  :D ;) [toast] [akordeon]

https://i.imgur.com/zw8wPDj.jpg13
Witam, czy ktoś ma do sprzedania dwa paski spinające miech do Hohnera o dł. 12 cm?
https://i.imgur.com/URZu5Mc.jpg
https://i.imgur.com/6cOUmhY.jpg

14
Ogłoszenia / Sprzedam akordeon Hohner Gloria V
« dnia: 26 lis 2017, 12:20 »
Sprzedam akordeon Hohner Gloria V  [toast] [akordeon]
W tym linki są zdjęcia i informacje:
https://www.olx.pl/oferta/okazja-sprzedam-akordeon-hohner-gloria-v-CID751-IDqmOcD.html

15
Hohner / Hohner Gloria V
« dnia: 03 wrz 2017, 23:36 »
Niedługo stanę się posiadaczem Hohnera Glorii V. Akordeon otrzymam raczej w środę  [piwo] [akordeon]
Jak tylko akordeon będzie  mnie to dam próbkę brzmienia [akordeon]  [akordeon] [toast]
Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów ma lub miał doczynienia z tym Hohnerem?  ;) :D :)

Strony: [1] 2