Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Tremol_03

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 31
31
Moim przełomowym utworem była "Rezerwa" ponieważ to pierwszy utwór zagrany przez mnie z basami. Tak poprostu usiadłem sobie i jakoś tak zagrałem i potem już tylko z basami grałem :) [toast] [akordeon]

32
Ogłoszenia / Kupię akordeon polskiej produkcji
« dnia: 17 gru 2019, 19:11 »
Cześć! Kupię akordeon do naprawy polskiej produkcji najlepiej jakaś stara Muza 80 z trzema regestrami nie pogardzę również starą Victorią itp.  Pozdrawiam [akordeon]

33
Także mam Royal Standard 5/6 chórów ale układ w dyszkancie to LMMMH i wygląda inaczej niż ten z nagrania

https://i.imgur.com/fz5nP97.jpg


https://i.imgur.com/SxdttoD.jpg


https://i.imgur.com/PfdFdff.jpg


http://forum.akordeonowe.pl/inne-niemieckie/royal-standard-special-model-56-chorow/

34
To fakt, musisz się ratować w różnych przypadkach wyszukiwarką na forum. Ja tak robię przy Hermanie i podpieram się wiedzą nabytą przy jakiś innych akordeonach :) ;) [akordeon]

35
Ostatnio odkryłem coś na swoim Hermanie (na korpusie był kiedyś jakiś napis) widać to mniej więcej na zdjęciu:

https://i.imgur.com/pebAtXY.jpg


Stare ślady kleju wskazują na napis "Super V", można się łatwo domyślić, że V oznacza liczbę chórów, no ale przecież kiedyś ktoś mógł takowy napis sobie przykleić. Udałem się na wędrówkę i poszukiwania w swojej galerii fotek z Hermanem (tamtym, co go kiedyś miałem) i udało mi się znaleźć to:

https://i.imgur.com/vbzNPnU.png


Trzeba się mocniej przyjrzeć i będzie widać - wszystko wskazuje na jedno: ten napis jest oryginalny. Taka tam ciekawostka ;) [akordeon]
Pozdrawiam

36
Przebieg kolejnych prac nad Hermanem:

Postanowiłem do końca rozprawić się z tym niedobrym drutem. Na wszelki wypadek ponumerowałem klawisze (ciężko było ponumerować półtony gdyż są cienkie), a wyglądało to tak:

https://i.imgur.com/IFt5ss7.jpg


Postanowiłem, że spróbuję wyciągnąć drut za najbardziej wystający jego kawałek. Nie udało mi się wyciągnąć go kombinerkami, więc troszkę wbiłem go młotkiem. Spróbowałem swojej sprawdzonej metody przy pomocy wiertarki, a mianowicie rozruszać drut w grzebieniu (z perspektywy osoby doświadczonej byłoby to głupie, bo drut mógł pęknąć, ale uznałem, że można spróbować). Tak więc zrobiłem, lekko przygiąłem drut na końcu, aby się nie obkręcał, stopniowo zwiększałem obroty w jedną i w drugą stronę, udało się drut zaczął się ruszać. Więc pozostało mi kręcąc wiertarką go wyciągać. Wyszedł, ale ku mojemu zdziwieniu były tam dwa druty - myślałem, że pękł, ale jeden od drugiego różnił się kolorem i okazało się, że były dwa, a nie jeden ???

https://i.imgur.com/RTVyebQ.jpg


I pomyślałem sobie, ale się uziemiłem, gdyż tamten drut został odcięty:

https://i.imgur.com/COegSuz.jpg


Były dwie opcje:
1. Wyrwać kawałek grzebienia, żeby było jak za niego złapać.
2. Wybić go wyjętą częścią drutu, wsadzając wyjęty drut w grzebień.
Wybrałem 2 opcję, bo 1 uznałem za ostateczność. Po wielu stuknięciach młotkiem w drut udało się, była możliwość wyjęcia go obcążkami. Wyszedł 5 mm i dalej ani drgnie. Cóż musiałem użyć swojej ulubionej wiertarki. Jest, mam go!

https://i.imgur.com/ZFh7Mc8.jpg


Wiertarka już się zmęczyła, postanowiłem dać jej spokój, gdyż wyjęcie tego drutu wymagało dużo jej i mojej siły. Fragment który był w korpusie wyjąłem bez problemu. Oto szkody powstałe w wyniku działania (po części mojej jak i korników i różnych zwierzątek):

https://i.imgur.com/U3X4tq7.jpg


Nabyłem troszkę doświadczenia na innych akordeonach i taki grzebień naprawić dla mnie to nie kłopot. Oczywiście potrzebny jest mocny klej i cierpliwość ;)
Starałem się działać jak najmniej uszkadzając elementy akordeonu. Następny mój cel to okienka od regestrów i korpus  ;D :D ;)
Pozdrawiam [akordeon]

37
Super wykonanie!  [brawo] [brawo] [brawo]

38
Witaj! Fajny akordeon Ci się trafił Emiliano. Nie miałem takiego akordeonu przed sobą może jakbym dostał dokładniejsze fotki okolic tych regestrów to byłbym w stanie coś podpowiedzieć, a propos basów to bez ich rozebrania raczej się nie obejdzie, trzeba powstawiać guziki i naprawić płytę w której są odadzone guziki gdyż może to wpływać na działanie guzików. Życzę Ci powodzenia a przede wszystkim wytrwałości ;)
Dasz radę! Trzymam za Ciebie kciuki!  [brawo]

39
Kolejnym ważnym zadaniem dla mnie w Reaktywacji Hermana Döllinga było wyciągnięcie druta trzymającego klawisze. Bez wyciągnięcia miałbym problemy chociażby w wymianie filcu pod klawiszami. Samo wyciągnięcie drutu to ogromny problem, gdyż poza korpus z jednej strony wystawał 1-2 mm. Korzystałem z różnych sposobów i ani drgnie.  :'(

https://i.imgur.com/ZN8V5AX.jpg


Ale zaraz, pojawiło się światełko w tunelu, a mianowicie narodziła się w mojej głowie nowa myśl, czyli przecięcie drutu tam, gdzie było go widać, no ale co mi z tego, jeśli przetnę drut, a grzebień w którym osadzone są klawisze jest przykręcony? ???

Po dłuższej diagnozie uznałem, że jest przyklejony, nie widziałem żadnych tam śrubek, ale miałem wątpliwości. Odstawiłem akordeon (być może kilku godzinny pobyt w ciepłym pomieszczeniu sprawiło, że klej puścił). Zabrałem się znów za obserwację i podważyłem środkowe trzy klawisze i patrzę, a tu klej który łączył grzebień z obudową puścił, na mojej twarzy zagościł uśmiech :D

Musiałem przeciąć drut (był widoczny w szczelinie 1 mm), brzeszczot w rękę i działałem. Wszystko starałem się robić tak, aby nie narazić jakichkolwiek elementów na uszkodzenia (bez których się nie obyło, ale to bardzo drobne uszkodzenia). Ciężko było przeciąć drut w tak małej szczelinie i w dodatku uważać na to, aby nic nie uszkodzić. Po dłuższych zmaganiach udało się przeciąć drut  ;D :D
Podważyłem palcami klawisze, aby oddzielić je i grzebień od obudowy.

https://i.imgur.com/2p6H0U4.jpg


https://i.imgur.com/FcKqwnP.jpg


No tak, ale co z drugą stroną? Otóż postanowiłem, że spróbuję wysunąć drut z korpusu i wtedy w całości wychodzi grzebień i klawisze oczywiście mogło stać się tak ,że drut mógł zostać w korpusie, a wysunąć się mógł grzebień. Ale stało się tak, że drut wysunął się z korpusu ;D 8)

https://i.imgur.com/7FAnxGi.jpg


https://i.imgur.com/0H9v5CR.jpg


Teraz mam prawie z górki, tamten odcięty kawałek, który siedzi w korpusie i mam zamiar wypchnąć go cienkim twardym gwoździkiem :D
Pozdrawiam [toast]

40
Tak też zrobię, Emiliano podrzucił mi dobrą myśl, uformuję prostokąt w korpusie tam gdzie są uszkodzone otwory (ten jeden zostanie który jest w dobrym stanie) kupię odpowiednich wymiarów i najlepszej jakości sklejkę i ustabilizuję ją tam. Potem dam łatkę celuloidu i te niedoskonałości wypelnię płynnym celuloidem. Potem ostrożnie nawiercę otwory (po odpowiednim rozstawieniu ich), na końcu poprawię niedoskonałości w wklejonym celuloidzie i spoleruję wszystko. Teraz chciałbym skupić się na drucie który "trzyma" klawisze. Będzie mi łatwiej wszystko zrobić ;)
Dziękuję za pomoc Guralband i Emiliano!

41
Emiliano, dzięki! Rzeczywiście byłby to znacznie lepszy sposób ;D

42
Witam! Jak niedawno wspominałem od niedawna mam w posiadaniu akordeon Hermann Dölling 5/6 chórów 120 basów.

https://i.imgur.com/nfSYmvN.jpg


Akordeon wymaga generalnego remontu i zrobienia mechanizmów regestrowych (tych wewnętrznych), jeśli ktoś ma lub wie gdzie jest opisana budowa właśnie tak działającego układu regestrów jak w moim Hermanie (włączany i wyłączany każdy chór dyskantowy) to byłbym wdzięczny za pomoc. Oczywiście liczę na Waszą pomoc i rady.

Akordeon był już częściowo rozebrany, zacząłem od mechaniki akordeonu (mechanizmy, korpus i filc pod klawiszami i dekawkami). Jako pierwsze zamierzam zrobić stronę klawiszową akordeonu, nie jest łatwo drut nie da się wyciągnąć, a więc uznałem, że może po ściągnięciu dekawek klawisze się na tyle podniosą, że będzie dało się wyciągnąć znajdujące się tam skarby i położyć filc lub inny materiał pod klawiaturę. Tak też zrobiłem, lekko podgiąłem druty klawiszy (tak aby nie narazić niczego na uszkodzenia) i zrobiło się tyle miejsca, że bez problemu udało się wyciągnąć stamtąd brud i resztki filcu lub czymkolwiek to kiedyś było, ale raczej filc.

https://i.imgur.com/8r7Fteg.jpgTeraz korpus i jego uszkodzenia, tam gdzie były otwory na guziki, które pokazywały który chór jest włączony zostały uszkodzone:

https://i.imgur.com/SI050l4.jpg


Czy ma ktoś pomysł jak to naprawić? Myślałem o szpachli do drewna żeby tam napchać i na nowo nawiercić otwory. Można by też zatkać je kawałkiem filcu lub czymś innym ale w tym był cały urok tego akordeonu. Dalej mamy ubytki filcu i rowki które powstały przy montażu kawałka celuloidu:

https://i.imgur.com/k1GNdZL.jpg


Miałem kupić sobie reperaturkę czarnego celuloidu zmieszać z acetonem i uzupełnić te rowki, po wyschnięciu musiałbym spolerować akordeon. Później zacznę myśleć o mechanizmach regestrowych i ich produkcją [akordeon] [akordeon]

Pozdrawiam
Mateusz

43
Powitania / Odp: Szymek98
« dnia: 26 lis 2019, 19:53 »
Witaj Szymek98!
Pozdrawiam  [akordeon] [akordeon]

45
Ja też, ja też  ;D [brawo]

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 31