Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - PanSzczepan

Strony: 1 ... 6 7 [8]
106
Nie jestem znawcą, ale kierowałbym się zasadą od ogółu do szczegółu i najpierw zrobiłbym obudowę, miech a dopiero potem myślałbym nad wzorem galeryjki.  ;)

107
Powitania / Odp: PanSzczepan
« dnia: 12 sie 2017, 16:29 »
Ja witam również  [akordeon]
Fajny Nick. Jeżeli odpowiednio go zaakcentować brzmiałby po chińsku  8)

Po chińsku to może... PąSzczepą?  ;D

108
Naprawa akordeonów / Odp: Małe problemy małego akordeonu
« dnia: 12 sie 2017, 12:51 »
Problem z brakującym stroikiem rozwiązany! Znalazłem go... między miechem a głośnicą basową  ;D Nie było go w ogóle widać i był mocno ściśnięty więc nie latał luzem. Przykleiłem go na miejsce woskiem.

109
Naprawa akordeonów / Małe problemy małego akordeonu
« dnia: 10 sie 2017, 17:00 »
Witam wszystkich

Dwa dni temu za 100 zł kupiłem akordeon 36 basowy. Służyć będzie do nauki dla młodszego brata oraz dla mnie (bardzo lekki; wszędzie się zmieści ;)

Klawisz "e" po naciśnięciu przepuszcza powietrze (przy rozciąganiu gra lepiej) wydając bardzo słaby dźwięk. Więc otworzyłem akordeon i zobaczyłem że brakuje jednego głosu. :P

Pewnie ktoś kiedyś otwierał akordeon i wyjął oderwany głos.  :'( Czy można go dorobić samemu?


 


Poza tym klawisze działają dobrze (dwa z nich skrzypią, ale przy grze tego za bardzo nie słychać). Jednak pojawił się problem w basach, niektóre po naciśnięciu wydawały słaby dźwięk i też przepuszczają powietrze. Wydaje mi się, że spowodowane jest to złym naklejeniem filcowych kółek, ponieważ te basy, w których jest źle naklejone, wydają kiepski dźwięk.
 
Wydaje mi się że mógłbym te kółka odkleić i przykleić jeszcze raz. Jakiego kleju użyć?Czy te paski powinny być tak odchylone?

Tutaj zdjęcia głośnic. Pokazywałem wujkowi i mówił że możliwe że były wymieniane, tak samo jak miech, który jest bardzo szczelny.Zdaje mi się ze ktoś kiedyś tu grzebał i naprawiał: metalowe "języczki" (nie wiem jak się nazywają) są porysowane (czytałem kiedyś że tak się stroi akordeony, czy to prawda? I rzeczywiście, dźwięk jest czysty, nie fałszuje). Również wosk wydaje się być "nowy".Uff.. tyle pisania, przepraszam za chaotyczny tekst i dużo pytań. :D
Pozdrawiam [akordeon]

110
Powitania / Odp: limak
« dnia: 10 sie 2017, 13:08 »
Witamy!  [akordeon]

111
Powitania / Odp: PanSzczepan
« dnia: 09 sie 2017, 15:23 »
Dziękuję wszystkim za miłe powitanie.  :D

112
Powitania / PanSzczepan
« dnia: 08 sie 2017, 11:16 »
Serdecznie witam wszystkich akordeonistów!
Moja przygoda z akordeonem zaczęła się 8/9 lat temu w wieku 6 lat. Od zawsze fascynowała mnie gra wujka, który pięknie grał na świętach, imieninach itd. Więc wyciągnąłem schowaną (i nieużywaną) Dianę 72 basową, na której zaczął mnie uczyć wujek. Trzy lata temu zapisałem się do szkoły muzycznej. Niedawno kupiłem gitarę elektryczną na której zacząłem się uczyć grać.
Na forum zalogowałem się dzisiaj, ponieważ od pewnego czasu obserwuję forum i widzę, że wszyscy tutaj są bardzo życzliwi i zawsze pomagają w razie wątpliwości.  :)

                               Pozdrawiam! [akordeon]

Strony: 1 ... 6 7 [8]