Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - tutto bene

Strony: [1] 2 3 4
1
Tego nie brałem pod uwagę. ale dmuchałem tylko w jedną więc jest co porównywać, zdam raport z oględzin w tygodniu. Czyli wniosek nasuwa się jeden dmuchać ale warunkowo czyli jak człowieka "suszy jak cholera"

2
Zacznę od tego, że gram stosunkowo od niedawna, bo raptem niecałe dwa lata, ale delikatnie mówiąc intensywnie i z tego tytułu rodzina już wyczerpała swój limit odsłuchu rzępolenia, więc postanowiłem im trochę ulżyć i od wiosny do jesieni gram w hali garażowej albo w pracy. Pominę, że reakcje są bardzo pozytywne, to po prostu miałem okazję pogadać z większością użytkowników garażu, większość przyszła pogadać, posłuchać, zaprzyjaźnić się. Z tego, co słyszę ludzie w blokach kompletnie się nie znają, ja z większością jestem na ty i uważam, że akordeon jest świetnym sposobem na poznanie fajnych ludzi :)

3
Było tam też napisane, żeby nie próbować dmuchać w głośnice, także nie wiem brać ten opis na poważnie czy nie :D

Bzdura, ja tak ostatnio rzodmuchałem milczka :P

4
Humor akordeonowy / Odp: Gitara rytmiczna dla akordeonistów
« dnia: 01 cze 2019, 21:02 »
chyba lepsze byłyby guziki pod gryfem, byłoby to bardziej zbliżone do pozycji ręki w akordeonie.

5
Niestety SamMuz nasza stella jest dość kiepskim stanie, na razie kupiłem sobie Royala a stellę w wolnych chwilach remontuję, gra ale ma mankamenty, atak moli naruszył także dekawki, niektóre głosy milczą, jeden register połamany. Na razie udało mi się zrobić mechanikę basów, wymienić kaliko i ogólnie uszczelnić. Powoli w wolnych chwilach grzebię.

6
U mnie zaczęło się przypadkowo. Będąc na urodzinach u teściowej rozmawialiśmy o marzeniach, opowiadaliśmy sobie, co nas fascynuje, i ja też opowiedziałem o swoim. Było nim granie na gitarze, oczywiście elektrycznej, gdyż od młodych lat jestem fanem metalu. Oczywiście jak większość miałem marzenie, które było osiągalne, ale oczywiście nic z tym nie robiłem, zawsze była wymówka typu brak instrumentu, brak czasu itd. Myślę, że tak naprawdę był to strach przed porażką, ale nieważne, marzenie sobie egzystowało i tyle. Po tym jak wyjawiłem swoje marzenie, teściowa powiedziała, że co prawda nie ma gitary ale śp. teść grał na akordeonie i ona ma i może mi dać, bo po co jej to skoro nie gra, ale chciałaby, żeby ktoś na nim grał, bo szkoda, żeby się kurzył, jest jednak jedno ale, nie ma do niego pasków, gdyż mole je zjadły i wyrzuciła, żeby się nie lęgły. Stwierdziłem, że ja i akordeon to w sumie jakaś tam forma oksymoronu, ale mogę go zreperować, wyczyścić itd., żeby było miło. Była to Stella 120b. Zabrałem to to do domu i zacząłem się rozglądać za częściami. Zbiegiem okoliczności zgadałem się ze swoim przyjacielem gitarzystą że mam, haha, akordeon to możemy pograć, na to on, że koniecznie, właśnie się zapisał na kółko muzyczne i koniecznie i bezwzględnie mam tam być. W tym samym czasie syn miał zajawkę na granie na pianinie. Ja mu mówię, że nie mam pasków, a on mi na to, że go to nie interesuje, mam zrobić na sobotę i przyjechać, koniec gadki. Jakaś tam łatanina z pasków od spodni i pojechałem. W sumie doszedłem do wniosku, że i syn może tam pochodzić, to zobaczy, popróbuje, jakoś spędzimy wspólnie czas, więc bardzo pasuje. Tam mi trochę pokazali, trochę pan z kółka, trochę koledzy, potem sam z Kulpowicza zacząłem basy ogarniać, aż w końcu poszukałem profesjonalnej nauczycielki i tak w sumie już 1,5 roku upłynęło, jak sobie gram. Akordeon na tyle mnie zafascynował, że na razie w ogóle nie myślę o innym instrumencie i coś czuję, że tak zostanie :) w końcu mam 44 lata, więc nie mogę tak sobie skakać z kwiatka na kwiatek  [akordeon]

7
Przepraszam za pomyłkę w nicku. A to co będzie wkładane to tylko redukcja, w niej będą otwory, zrobię kilka redukcji i będę zamieniał. Tak jest łatwiej niż robić zasuwki.

8
Rozumiem że można słuchać dwóch głośnic na raz, ale nie wiem, czy wejdzie ci połówka.

Ja myślę o czymś takim, otwory będę w wymiennej płytce stanowiącej także otwór rewizyjny.
Użyję miecha od Viki 80b.

https://i.imgur.com/TIrpvbQ.png9
Dziadek, daj foty :) własnie sobie projektuję strojnicę, więc każdy patent na wagę złota :)  [akordeon]

10
Ja myślę o wełnie także z tym że planuję ją czymś osłonić by nie pyliła. By się nie bawić zbyt długo myślałem o naciągniętym płótnie malarskim i pod nie włożyć wełnę a z tyłu coś się wymyśli, folia paroizolacyjna albo coś podobnego, da mi także to możliwość przechowywania na ścianie jak się coś namaluje :)

11
Ja też akurat w Stelli posmarowałem smarem silikonowym i było ok, ostatnio bawię się Montaną więc nie wiem co dalej, ale kilka miesięcy grania było ok. Smar jest przeznaczony do łańcuchów rowerowych tak więc lekki syfek mu nie straszny. Dodam że jeśli miał bym spray to wolał bym sprayem, bo ja się bawiłem smarowidłem żelowatym tak więc patyczek i zabawa na 2h :)

12
Nie robiłem nic takiego, ale w sumie akordeon jest z roku 70' a pręt też swoje przeleżał więc może ta powierzchnia nie będzie bardzo się różnić, poza tym nie polerowałem na błysk tylko przeleciałem panierem 400. Zobaczymy jak to będzie po jakimś czasie.  Przyznam się że nie brałem tego pod uwagę, patrzyłem tylko na to że i listwy i wstawka są z aluminium.

13
Tak Partyzgicie, nowa listwa wygląda trochę lepiej i jest podobna do bocznych gdyż ta stara środkowa jest też trochę pogięta, zastanawiam się nad wymianą i tej drugiej :) ale mimo wszystko cieszę się że się wam podoba :)

14
Hej, dziś udało mi się uzupełnić brakującą listwę na galeryjce, podzielę się z wami moim sposobem :) mam nadzieję że komuś się to przyda.

https://i.imgur.com/V5ursro.jpgDo naprawy użyłem pręta aluminiowego fi5mm oryginalnie jest to przetłoczona blacha tak więc myślę że nie osiągalna, a tym bardziej nie wykonalna w rozsądnej cenie.

https://i.imgur.com/iEx4Kpe.jpgPręt zamocowałem na blacie za pomocą ścisków.

https://i.imgur.com/m4qFb2k.jpgNastępnie za pomocą szlifierki totalnie budżetowej zjechałem do połowy jego grubości.

https://i.imgur.com/bOHxd4T.jpg


https://i.imgur.com/PuTkWHM.jpg


https://i.imgur.com/XIAmKj7.jpgTak przygotowaną listwę przyciąłem z lekkim zapasem.

https://i.imgur.com/s6xp217.jpgI opierając o rurkę promieniem zbliżoną do kształtu zabolenia galeryjki w tym przypadku promień 12,5mm zagiąłem.

https://i.imgur.com/VnzDBRw.jpgA następnie delikatnie dopasowałem w imadle.

https://i.imgur.com/8WehAwE.jpgPozostało i tylko dopasować końce, gdyż tak jak pisałem wcześniej zrobiłem element dłuższy, oraz pilnikiem zaokrąglić.

https://i.imgur.com/FPbTnBe.jpgTak przygotowaną listwę wkleiłem na klej dwuskładnikowy.

https://i.imgur.com/Pag8wrw.jpg


https://i.imgur.com/dE3lJY0.jpg

15
Jeśli chodzi o mnie ja do metronomu przyzwyczaiłem grając gamy :), oczywiście basy zwłaszcza te trudniejsze ze skokami też trenuję na metronomie.

Strony: [1] 2 3 4