Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - ElektroHarmonia

Strony: 1 2 3 [4]
46
Ja też dołączam do zabawy
https://youtu.be/_3qAzG4OKIA
Mój ś.p. Dziadek bardzo lubił Głęboką studzienkę dlatego zagrałem ją w jego ogródku

47
Przejrzałem wszystkie strony i to że ludzie dają się robić w bambuko mnie rozkłada na łopatki.
Gdyby nie dali się robić to takich ogłoszeń by nie było tak wiele.
Sam miałem kilka polskich akordeonów typu Muza czy Victoria II ale nie wpadłem na pomysł by doczepiać emblematy i sprzedawać jako włoskie czy niemieckie wolałem oddać na części facetowi co naprawia akordeony.

48
Szacunek za upartość w budowie akordeonu. Ja zbudowałem harmonię 3 rzędową całkowicie elektroniczną, z czym że wykorzystałem gotowy mechanizm basowy

49
Keyboard z którego zrobiłem harmonie miał chyba 49 klawiszy (4 oktawy) lecz te najniżej brzmiące postanowiłem ominąć bo nie brzmiały za dobrze w prawej ręce mam 30 dźwięków  w lewej jest 12 najwyżej brzmiących dlatego lewa ręka kończy się na F# a prawa zaczyna od G.

Widziałem takie przeróbki jak z tematu circuit bending lecz nie zastosuje jej w tej harmonii nie ze względu że nie potrafię bo przeróbka generatora wewnętrznego nie jest bardzo skomplikowana a ze względu na trudności z rozebraniem harmonii na czynniki pierwsze gdyż jest sklejona.
Jeden zabawkowy Keyboard tak przerobiłem jednak po dłuższym czasie sfajczył się procesor to było 3 oktawowe Casio (modelu nie pemiętam).
 Wszystkie tego typu ingerencje opierają się na zmianie rezystancji oporników a raczej na zastąpieniem oporników potencjometrami co wywołuje zmianę częstotliwości pracy wewnętrznego generatora.

Co do czasu działania na 1 ładowaniu to jakieś 6-8 godzin chociaż myślę że to zależy od głośności jaka jest ustawiona. Ładowanie samym panelem solarnym do pełna zajmuje 2.5 do 3 dni oczywiście od pełnego rozładownia.

Wygląda na klona mc-3a
Tak dokładnie to klon tego keyboardu

50
Zgodnie z obietnicą dodaje link do filmu z opisem
https://youtu.be/qiFQTCW9g60

51
Witam chętnie bym wysłał zdjęcia jak zrobiłem tę harmonie problem w tym że nie robiłem zdjęć postaram się opisać
klawiatura z prawej ręki jest z klawiatury z lat 90 pod klawiszami jest gąbka żeby klawisze sprężynowały na to naklejone jest mały krążek z butelki wycięty po to by micro switch klikną na swiche są wycięte kwadratowe otwory wszystko jest sklejone klejem z pistoletu ponieważ jest ich 30 od klawiatury jest 60 kabli a klawiaturę z keyboardu złożyłem na pół i polutowałem przewody przedni panel z przyciskami jest wykrojony z keyboardu to była raczej zabawka nazywał się Kansal 3A sprawdziłem nie ma go nawet w grafice google. Mechanizm basowy pochodzi z akordeonu Victoria II 80 basowego
były ogromne problemy by to spasować najpierw myślałem że pod klapki podłącze przyciski ale sprężyny za słabo odbijały
dlatego zamontowałem je równolegle z basami 12 basów nadal sprawia problemy np takie że septymów nie wbijam bo przestaje mi grać prawa ręka choć nie zawsze. Zasilanie jest z ogniwa z telefonu ma około 2000mAh ponieważ ogniwa takie mają 3.7V a w pełni naładowane 4.2V jest przetwornica DC-DC podwyższająca do 9V ładowanie jest zrealizowanie specjalnym układem do ładowania ogniw na wtyczkę mini USB ale jest też panel solarny . z prawej strony są 4 potencjometry osobno reguluje się głośność prawego i lewego kanału kolejnym reguluje się głośność perkusji a ostatnim akompaniament .
Nagram film na YouTube z całym opisem i dodam tutaj link. pozdrawiam 

52
https://youtu.be/x_Ed3VMIutI
Dołączam do zabawy tym razem z harmonią 24 basową

53
Powitania / ElektroHarmonia
« dnia: 16 lip 2020, 22:50 »
Witam wszystkich forumowiczów pomyślałem że trzeba się ładnie przywitać z okazji tego że do was dołączyłem.
Od 2017 zacząłem swoją przygodę z akordeonem a raczej z guzikówką teraz wraz z moim nauczycielem ratujemy stare kawałki walce, polki, oberki w przyszłości na pewno coś nagram ale teraz myślę że trzeba popracować nad interpretacją tych utworów by grać jak stare muzykanty.
Obecnie gram na 5 rzędówce Hohner Sirena VII ale też na keyboardzie i własnoręcznie zbudowanej harmonii elektronicznej a od jakiegoś czasu próbuje swoich sił na 24 basowej harmonii.
Do akordeonu przekonałem się za dzieciaka jak w parku taki jeden starszy pan grał wszystkie szlagiery ja bardzo go prosiłem by mnie nauczył tej sztuki ale dostawałem odpowiedź negatywną mimo to od niego miałem pierwszą guzikówkę jednak przez brak nauczyciela grałem tylko na nerwach mojej starszej siostry.
Ja wiedziałem że to forum istnieje ale do dołączenia popchną mnie komentarz z YouTube na początku nie miałem zamiaru do was dołączać ale administrator Marcel mnie przekonał co było dobrą decyzją dzięki!!
Jak wcześniej wspomniałem chciałem tylko wrzucić katiuszę tu ale cieszę się że mogę z wami dzielić się muzyką. [akordeon]

54
Dołączam swoje wykonanie Hej Sokoły nagrałem już wcześniej ale zawsze można dodać prawda
https://youtu.be/1XuwULjYheg

55
Utwór wyzwanie / Odp: Barka - utwór wyzwanie
« dnia: 16 lip 2020, 15:54 »
Dołączam do zabawy zagrałem Barkę na Hohnerze i na Elektronicznej Harmonii 3 Rzędowej
https://youtu.be/lFJVvDH1AUw

56
Dołączam do zabawy a tak brzmi elektroniczna harmonia
https://youtu.be/FT_1F0w3tzg

57
Utwór wyzwanie / Odp: Katiusza - utwór wyzwanie
« dnia: 15 lip 2020, 16:18 »

Strony: 1 2 3 [4]