Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - krel

Strony: 1 [2] 3 4 ... 33
16
[...]Hohner Vox F z MIDI ( fabrycznie zrobione ) niestety nie działa elektronika. [...]

Rzeczywiście ciężko coś znaleźć na temat tego modelu - jak na razie też znalazłem zaledwie kilka wzmianek, ale jeszcze będę szukał.
Jeśli elektronika nie działa wcale to sprawdź na początek zasilanie. Kabel, zasilacz (jeśli jest to osobny moduł), bezpieczniki, wyłącznik, wtyczki... Może podrzuć jakieś zdjęcia :)

17
Połączyć można, ale charakterystyka przenoszenia takiego układu będzie dosyć przypadkowa. Chodzi o to, że dla niektórych częstotliwości sygnały z dwóch mikrofonów mogą się sumować, a dla innych odejmować. Wiele zależy tu od odległości między mikrofonami, odbić fali akustycznej, charakterystyk samych mikrofonów itd. Może to mieć sens jeśli mikrofony mają bardzo różne charakterystyki częstotliwościowe. Np. jeden dobrze przenosi basy ale prawie nie przenosi sopranów, natomiast drugi mikrofon odwrotnie. Wówczas takie mikrofony "uzupełniają się". Jeśli jednak komuś brzmienie takiego zestawu pasuje to czemu nie...

18
Nie wiem niestety jak nazywa się dokładnie to złącze, ale wygląda podobnie do złącz UHF.Alternatywą mogą być mniejsze złącza BNC.Jedne i drugie są stosowane np. w sprzęcie pomiarowym.

19
Identyfikacja i wycena / Odp: Hohner Electravox N
« dnia: 31 sie 2017, 22:50 »
Gdyby upchali generator w ten zasilacz [...]
Za to jaki byłby kabel między nimi! ;D Wychodzi mi około 170 żył z samej tylko strony dyszkantowej... W tych modelach każdy klawisz miał "swoją" sekcję generatora, a trzeba to pomnożyć razy ilość "chórów". Już nie wiem co lżejsze - płytki generatorów czy taki kabel i jego złącza.  :o

[...] Dlatego często decydowano się na takie rozwiązanie. [...]
Tak, ale to już elementy techniki cyfrowej. Było to tzw. multipleksowanie klawiatury. Sam generator mógł być analogowy lub także cyfrowy.

[...] Jeżeli to jest tylko zasilacz, to dziwną logikę zastosowali. Nie prościej było zamiast takiego grubaśnego, wielożyłowego kabla, puścić zasilanie cienkim, zwykłym przewodem, a wyjście audio zrobić w akordeonie?
Razem te kable byłyby pewnie tak samo grube. Co do logiki to fakt dziwna, ze względu na możliwość zakłócania sygnału audio przez transformator zasilacza.

20
Identyfikacja i wycena / Odp: Hohner Electravox N
« dnia: 31 sie 2017, 22:36 »
Sygnały audio i zasilanie są prowadzone jednym kablem wielożyłowym z akordeonu do modułu zasilacza, i w tym module masz dwa wyjścia. Jedno daje sygnał tylko z manuału melodycznego, a drugie ze strony basowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu do akordeonu jest podłączony tylko jeden kabel, a nie dwa. To wynika także ze schematu (w pierwszym linku).
Zasilacz na zdjęciu wygląda na przerobiony (być może także połączono oba sygnały) bo oryginalnie miał dwa gniazda DIN a nie jack

21
Identyfikacja i wycena / Odp: Hohner Electravox N
« dnia: 31 sie 2017, 22:25 »
Dla uściślenia - akurat w tym przypadku to pancerne pudełeczko kryje tylko zasilacz który od biedy można dorobić. Część generująca dźwięki jest w samym akordeonie.
Jeśli jednak miałbym coś w tym temacie powiedzieć, to raczej odradzałbym zakup tak leciwego sprzętu elektronicznego. Wyschnięte kondensatory elektrolityczne, pękające ścieżki na płytkach drukowanych, wybite styki pod klawiaturą, rozstrajanie... Trudno powiedzieć ile byś na nim pograł. Cena? Nie powiedziałbym że to tanio, szczególnie że bez zasilacza nawet go nie wypróbujesz.

Jeszcze jedno! Ten akordeon nie ma wbudowanego głośnika ani wzmacniacza mocy, czyli potrzebny jest zewnętrzny wzmacniacz i głośniki.

Tutaj dwa linki na forum elektroników poświęcone takim akordeonom:
Hohner Electravox N - analogowy tranzystorowy
Hohner Electravox - też analogowy ale "lampowy" (a dokładniej jest tam mnóstwo neonówek)
Można tam znaleźć dokumentację tych akordeonów. W drugim linku podałem sposób strojenia Electravoxa.
Z rozmów prywatnych z właścicielem tego drugiego wiem, że ten akordeon trzeba wygrzewać około godziny zanim "złapie" prawidłowy strój. Takie są skutki starzenia się elementów elektronicznych.

22
Off-topic / Odp: Chyba mamy rekord :)
« dnia: 16 sie 2017, 23:17 »
15 utworów w ciągu jednego dnia dodanych przez jednego akordeonistę to chyba jest rekord.

http://i.imgur.com/gqesBiy.png


Brawo dla kolegi Jan32!  [brawo]

23
Utwór wyzwanie / Odp: Samotna harmonia - utwór wyzwanie
« dnia: 16 sie 2017, 23:14 »
No to się dział "Utwór wyzwanie" wzbogacił.

Brawo Panie Janie!

[brawo] [akordeon] [brawo]

24
Zastanawiam się też czy będę mógł się podłączyć bezpośrednio do laptopa.............

Podłączyć możesz. Nic w ten sposób nie zepsujesz, tyle że jakość wzmacniaczy mikrofonowych w laptopach bywa różna (szumy i zakłócenia!).
Pozostaje spróbować i ...  [akordeon]

25
Off-topic / Odp: Wymiana gumek kontaktowych Yamaha PSR S-750
« dnia: 07 sie 2017, 23:05 »
Na YouTube można znaleźć filmy poświęcone naprawom klawiatur. Może znajdziesz coś podobnego?

Na przykład te dwa filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=AxWles7bXac
https://www.youtube.com/watch?v=VxxyJw1YBZM

26
Wygląda jak Klawiatura Jankó - tyle że guzikowa :)

27
Mikrofony prawdopodobnie ze słuchawek telefonicznych :D

Tak, to są słuchawki telefoniczne typu W66. Słuchawki - nie mikrofony! W roli mikrofonów dynamicznych spisywały się jednak całkiem nieźle i były stosowane w wielu amatorskich konstrukcjach właśnie w  tej roli. Były łatwo dostępne i tanie. :)

28
Błogosławionych Świąt Wielkanocnych wszystkim forumowiczom, jak i tym którzy ukradkiem nas czytają ;)

[akordeon] Alleluja! [akordeon]

29
Utwór wyzwanie / Odp: Moon River - utwór wyzwanie
« dnia: 05 mar 2017, 19:15 »
Brawo Pedros!  [akordeon]

Fantastyczne wykonanie - godne złotej ramki nie tylko z powodu numeru 1000.  [brawo]

30
Powitania / Odp: Janucik
« dnia: 04 mar 2017, 19:52 »
Wszystkiego dobrego Januciku[akordeon] [toast] [akordeon]

Strony: 1 [2] 3 4 ... 33