Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Lajkonix

Strony: 1 [2] 3 4 ... 182
16
Utwór wyzwanie / Odp: Szła dzieweczka - utwór wyzwanie
« dnia: 05 mar 2018, 14:28 »
O dostawaniu to my wiemy, tylko o stosowaniu jakoś niewiele. :)

17
Utwór wyzwanie / Odp: Szła dzieweczka - utwór wyzwanie
« dnia: 05 mar 2018, 12:33 »
Kacper jest coś odporny na te rady... Co, Kacper?

18
Off-topic / Odp: O komentowaniu komentujących
« dnia: 05 mar 2018, 12:31 »
Elmaz, zgadzam się w pełni.
Pewnie jesteśmy z tej samej parafii zgodnie ze słowami mistrza Jana. :)

19
Nieeee no....., ekipa jest zacna.
Nie dajcie się ponieść emocjom. Zagrajcie tak, jak na naszych spotkaniach. Luzik!
Ale ściskam kciuki.
 [akordeon]

20
Off-topic / Odp: O komentowaniu komentujących
« dnia: 05 mar 2018, 10:27 »
Kochani,
W tym wątku nie chodziło mi o sprowokowania rachunku sumienia i spowiedzi powszechnej. Chciałem wyrazić jedynie swoje zdanie w temacie komentowania i zweryfikować, czy jestem odbiegający od normy. A komentować będziemy tak jak nam czas pozwala i wnętrze podpowiada. Zatem mniej ważne jest co Wy robicie, natomiast ciekawsze byłoby Wasze zdanie na temat: czy komentować niekomentujacych?

Jurek_klodzko1, wiem, że lód jest cienki... :) ale obiecujący. 

21
Nieeee no..., Marcel. W każdej prezentacji musi być odskocznia dla rozluźnienia koncentracji. :) Nikt nie będzie ciągnął wątku o Kaluz'ie. Trochę poluzuj czujnik.
 [piwo]

Dzięki za przypomnienie o linku. Wstawię go do wstępnego postu, zeby komplet materiałów był w jednym miejscu.

I dzięki, Marcel, za wklejenie tabelek. Teraz wygląda super. Sam wiesz, że chyba do końca się tego nie nauczę.

22
Jurek_klodzko1, Sztyc i kto jeszcze? Żebym wiedział za kogo kciuki trzymać.
Panowie, trochę wiary w siebie!
 [toast]

23
Lajkonix - teraz to ja też rozumiem, ale fakt - trudno to ogarnąć za pierwszy podejściem. Będzie temat do przemyśleń.

To może być łatwe dla tych co to czują. Oni nie posługują się tak sformalizowaną teorią, ale grają tak, żeby gra miała ręce i nogi oraz smak. Autor tekstu stara się to przybliżyć poprzez odwrócenie analizy. Wyjaśnia co powoduje że intuicyjna gra jazzowych wirtuozów ma te ręce i nogi i smak. I pokazuje, że są tu pewne prawidłowości.

Taka analiza może być pomocna dla muzyków mających już ten jazzowy feeling i rozwijających go. Ale nie za bardzo wierzę, że dyletant nauczy się jazzować w oparciu o te materiały.

O ile wiem, to jedynym laikiem, który nauczył się praktyki na podstawie książki z teorią był Kaluza (Kałuża?) - królewiecki (zatem nasz :) ) fizyk, ten od zawiniętego czwartego wymiaru (Einstein uwalił mu tę pracę). Otóż tenże Kałuża przeczytał książkę o podstawach pływania i następnego dnia poszedł nad wodę, zdjął gacie, wszedł do wody i na podstawie poznanej teorii pływania zaczął płynąć wykonując poznane teoretycznie ruchy (w razie potrzeby przytoczę źródło).   

24
Off-topic / Odp: O komentowaniu komentujących
« dnia: 05 mar 2018, 00:24 »
... nie o to chodzi żeby komentować wszystkim i wszystko, bo wiadomo, że z braku czasu się nie da ale o to żeby się starać w miarę możliwości a to już można zauważyć.  ;)

Leszek, absolutna zgoda. Nie da się uczestniczyć we wszystkim. Żywe uczestnictwo po prostu widać, to tu, to tam - w miarę możliwości. Ale widać też tych, którzy wyłącznie oczekują komentarzy, a w szczególności słów uwielbienia, bez wyraźnej wzajemności. Moja recepta jest taka: "A niech się uwielbiają sami". 

25
Off-topic / Odp: O komentowaniu komentujących
« dnia: 04 mar 2018, 22:26 »
I nie obrażasz się?

 ;D

26
Off-topic / Odp: O komentowaniu komentujących
« dnia: 04 mar 2018, 22:23 »
Janucik, ale najciekawsze jest co robisz, gdy ktoś cię nie komentuje wcale?

 ::)

27
HarmoniaAdi, precyzyjnie zagrane. Chyba pierwszy raz widzę taką precyzję w tym kawału. Ale potencjał masz po paluchy jak nogi pająka. :)
Szkoda tylko, że ten rodzaj muzyki nie dopuszcza jakiejś dynamiki, finezji. Po prostu trzeba to zagrać na pełnym miechu od dechy do dechy. Ale to nie twoja wina. :)

28
Marcel, dzięki za istotną uwagę dopojaśniającą.
Jednak, nie chciałem używać angielskiego "voicing", które może brzmieć dość tajemniczo w naszym gronie. Generalnie rozumiałem przez to przewroty, ale także pominięcia niektórych dźwięków w akordzie, zdublowania lub rozszerzenia akordu na więcej niż jedna oktawa. Wydało mi się że wyraz "budowa" dość dobrze to odzwierciedla i nie wystrasza przeciętnego użytkownika forum. Pewnie w bardziej profesjonalnych publikacjach należałoby użyć "voicing" (w kręgach profesjonalistów może ono być powszechne).
Podsumowując, pozwolę sobie na razie pozostawić tę "budowę" akordów, przynajmniej do momentu gdy uznasz to za wyraźnie niewłaściwe, albo gdy ktoś inny jeszcze zaoptuje za twoją uwagę.
Tak czy siak, dzięki za czujność, bo moja znajomość angielskiego w obszarze muzyki, a tym bardziej harmonii jest raczej bierna. I nie ukrywam, że korekta tego tłumaczenia może się okazać niezbędna.

29
Off-topic / O komentowaniu komentujących
« dnia: 04 mar 2018, 22:00 »
Taka mnie dziś od rana naszła refleksja. I to nie wiem dlaczego.

Otóż, każdy uwielbia komentarze w wątkach założonych przez siebie, komentarze do swoich wykonań lub dyskusje pod swoimi postami. No cóż ja też to lubię.

Staram się jednak odwzajemniać uzyskaną w ten sposób przyjemność. Staram się zachęcić wykonawców do pracy, zwrócić uwagę na potknięcia... cokolwiek, by wykonawca widział zainteresowanie. Nie ma dla mnie znaczenia czy wykonawca jest amatorem, samoukiem, czy początkującym akordeonistą. Uważam, ze warto się pochylić, żeby zrobić komuś przyjemność. I zauważam, że wielu ze skomentowanych kolegów tę przyjemność odwzajemnia.

Wnioski są takie:

1) komentuj innych, jeśli chcesz być komentowany,
2) nie oczekuj komentarzy, jeśli nie chcesz się pochylić nad innymi.


Amen.
Dziękuję Państwu za tę chwilę uwagi.

To napisałem ja i z tym się zgadzam.

30
Pozwolę sobie pierwszy skomentować:
Teraz ja już wszystko rozumiem, chociaż nie wszystko mieści mi się w głowie. :)

 [piwo]

Strony: 1 [2] 3 4 ... 182