Autor Wątek: Gdybym był bogaty  (Przeczytany 7106 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
Odp: Gdybym był bogaty
« Odpowiedź #1, 20 wrz 2015, 19:21 »
Brawo, porwałeś się na kawałek, na który ja wciąż się nie odważyłem choć potrafię go odegrać. twoje wykonanie jest bliskie sercu memu, ponieważ robisz w nim te same błędy co ja. Zagrałeś to na wesoło a to nie do końca tak być powinno. Grając ten utwór trzeba oddać to co czuł ten biedny Żyd. Marzenia niespełnione o bogactwie, i.t.d. Potem powinna narosnąć dynamika jak już się zatopi w marzenia, a na koniec znów delikatnie. Mi zabrakło tu interpretacji choć nutki zagrane ok. Grasz to tak jak ja.

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #2, 20 wrz 2015, 19:48 »
Wszystko co napisałeś jest prawdą. Za każdym razem gram to inaczej. Mimo że, mam wygląd ponuraka w środku jestem dokładnie odwrotny. Lubię konkretne utwory , techniczne i grane szybko.Dlatego często przyspieszam.Z moich obserwacji Twoich interpretacji utworów wnioskuję, że jesteś romantycznym człowiekiem i Twoja gra wpływa kojąco na słuchacza ( zawsze perfekcyjne wykonanie )

Offline Janucik

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #3, 20 wrz 2015, 20:38 »
Omega77, fajnie że masz to w swoim repertuarze, jednak zrobiłeś błąd nie pokazując co grasz lewą ręką (ciągle się będę tego czepiał, bo w akordeonie obie ręce grają!!!)... A w tym utworze szczególnie ciekawy jest wstęp, gdzie są kilkakrotne przeskoki na basach z C na Des, i miałem nadzieję to zobaczyć. Dodam skromnie :), że ja sobie z tym jakoś poradziłem - link zamieszczam poniżej. Nie chodzi mi o to czy Ci to wychodzi czy nie, ale to jest właśnie ten urok akordeonu, który czasami nieświadomie pozostawiacie poza kadrem, zamiast się tym pochwalić skoro się ćwiczeniami opanowało - albo choćby innym dla celów edukacyjnych (dotyczy to nie tylko Ciebie - bez pokazywania palcem :) ) ... Szkoda że zapomniałem o tym pogadać z kolegami na zjeździe, ale następnym razem od tego zacznę ;)
Proszę, postaraj się kolejne nagrania właściwie skadrować.
Pozdrawiam.
https://youtu.be/Ihm0_9ZS6HA

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #4, 20 wrz 2015, 21:54 »
Twoja interpretacja Janucik na pewno bardziej się podoba Kumarowi od mojej. Zawiera bowiem to wszystko o czym On napisał powyżej. Ja również się nią zachwyciłem. Jeżeli chodzi o lewą rękę, to nie ma tego przeskoku na basach ( nuty miałem pod keaboard ). Moja Lumia była usztywniona kluczem francuskim i w małym pokoiku. Już kiedyś czytałem Twoją wypowiedż na temat uwidocznienia basów ( podzielam ten pogląd ). Muszę się wziąść poważniej za ćwiczenie bo tak jak podejrzewałem, na tym forum "kaszana nie przejdzie".

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #5, 20 wrz 2015, 22:02 »
W porządku, Andrzej (Omega77)... Liczyłem na Twoją rzeczowa odpowiedź. A jeżeli chodzi o tę lumię i klucz francuski to wkrótce znajdziesz radę w moim materiale z Piorunowa :)...

Offline Sonia

• **
« Odpowiedź #6, 20 wrz 2015, 22:08 »
Chyba też porwę się na ten kawałek, uwielbiam cały musical, a szczególnie ten utwór.
Pięknie zagrany, choć zgodzę się z Kumarem, że trochę za szybko. Ale ogólnie bardzo mi się podobało :)  [brawo] [brawo] [brawo]

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #7, 20 wrz 2015, 22:46 »
Dzięki Soniu za dobre słowo :)Może spróbuję nagrać to jeszcze raz?!
Może by tak z keaboarda podłożyć odpowiednie tempo?
Pozdrawiam

Offline Krystyn

• Konto usunięte na prośbę użytkownika
  • *
« Odpowiedź #8, 21 wrz 2015, 09:42 »
Brawo, porwałeś się na kawałek, na który ja wciąż się nie odważyłem choć potrafię go odegrać. twoje wykonanie jest bliskie sercu memu, ponieważ robisz w nim te same błędy co ja. Zagrałeś to na wesoło a to nie do końca tak być powinno. Grając ten utwór trzeba oddać to co czuł ten biedny Żyd. Marzenia niespełnione o bogactwie, i.t.d. Potem powinna narosnąć dynamika jak już się zatopi w marzenia, a na koniec znów delikatnie. Mi zabrakło tu interpretacji choć nutki zagrane ok. Grasz to tak jak ja.
[brawo]  [piwo]   :)

Offline Sztyc

• *
« Odpowiedź #9, 01 sty 2018, 00:07 »
Życzę wszystkim żeby się spełniło.  [toast]

https://www.youtube.com/watch?v=nToIy0T3PGI

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #10, 01 sty 2018, 15:14 »
Bardzo mi się podoba :) Brawo [brawo] [brawo] [brawo] [toast] [akordeon]

Offline SamMuz

• VIP
« Odpowiedź #11, 01 sty 2018, 15:15 »
Sztyc , bardzo duże brawa [brawo]

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #12, 01 sty 2018, 20:29 »
 Zwykle, maksimum OSCARÓW wynosi 5, jednak z nagrodą publiczności i Kół Gospodyń Wiejskich będzie ................ [brawo] [brawo] [brawo] [brawo] [brawo] [brawo] [brawo].......REWELACJA !!!!!!! [piwo]

Offline Janucik

• *
« Odpowiedź #13, 02 sty 2018, 08:35 »
Sztycu, Twoje autorskie wersje mają w sobie coś takiego, że... [brawo] [akordeon]

Offline Sztyc

• *
« Odpowiedź #14, 02 sty 2018, 09:02 »
Dziękuję koleżanki i koledzy za wysłuchanie i miłe słowa które mobilizuję mnie do jeszcze lepszej pracy nad repertuarem a za razem  są nagrodą za wysiłek włożony w  dotychczasowe nagrania. ;)  [piwo]