Autor Wątek: Migrinouche  (Przeczytany 410 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

• Administrator
Migrinouche
« 05 maj 2022, 11:02 »
"Migrinouche" - komp. Fernando Fantini

wyk. Enrique Ugarte
https://youtu.be/i8zYINaumHA

Gdyby ktoś chciał nagrać ten utwór i zaprezentować na forum, a szukał nut, to proszę o prywatną wiadomość.

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
Odp: Migrinouche
« Odpowiedź #1, 31 maj 2022, 22:38 »
https://youtu.be/4wVDLlusr2s
Ciężko było, ale jakoś wymęczyłem😁

Offline Arkadiusz

« Odpowiedź #2, 01 cze 2022, 10:06 »
Zagrane, ale na pewno nie "wymęczone". Wszystko fajnie, czysto, mordenty perfekcyjne. Brawo [brawo]

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #3, 04 cze 2022, 09:39 »
Dzięki Arkadiusz❤️🙂.....tylko Ty jeden, potrafiłeś docenić trud, który włożyłem w tego walca.......😥

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #4, 04 cze 2022, 10:19 »
Omega77 dołączam do Arkadiusza... bywa, że komentarze nie pojawiają się tuż po prezentacji a są potwierdzeniem czyjejś poświęconej uwagi na odsłuchanie, odsłuchałem kilkakrotnie z różnymi refleksjami, między innymi z refleksją o brzmieniach "musette" w utworach tego gatunku, czy stylu... (bo sam się z tym zmagam) - to mniejsze znaczenie. Ale właśnie, podejmując takie tematy wiem ile trudu, wysiłku, wymaga zbliżenie się do klimatu, zgłębienie swoistej koloratury stylu musette czy manouche, utworów lekkich, zwiewnych często trudnych technicznie, nawet bardzo trudnych. Takie zadania podejmujemy bo to nas frapuje, ciekawi a nawet tego nam potrzeba i nawet jeśli dodamy jakiś autokomentarz o tym jak było... co i tak nie ma znaczenia bo ten czy ów "walc" nas przekonuje, choćby dlatego, że słuchamy go pierwszy raz żeby poznać jeśli nie znamy i kolejne żeby go naprawdę posłuchać. Zatem Omega77 dzięki za Migrinouche

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #5, 04 cze 2022, 10:41 »
Dzięki yanco za ten krzepiący komentarz.
Twoje wypowiedzi zawsze są konkretne i merytoryczne, uwielbiam je🙂❤️. Jednocześnie zdaję sobie sprawę, że moje wykonania nie są "najwyższych lotów".Ale zawsze staram się włożyć w nie całe serce,niestety wychodzi jak wychodzi🙂.....BARDZO CIĘ SZANUJĘ I POWAZAM, JESTEJ WSPANIALYM CZLOWIEKIEM I SWIETNYM AKORDEONISTĄ........ [piwo]

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #6, 04 cze 2022, 15:54 »
Omega77 - umiejętność odpowiedniego zagrania tego typu repertuaru zdobywa się latami. Sam próbuję się z nim zmierzyć, ale na razie z mizernym skutkiem.
Gratuluję podjęcia tematów i wierzę, że jeśli będziesz miał na uwadze niuanse, które można wyłapać obserwując zawodowych muzyków, to za którymś razem zagrasz lepiej, czego Tobie, sobie i innym życzę
 [piwo]

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #7, 04 cze 2022, 20:56 »
Dzięki Pedros❤️🙂 za tę wypowiedź. Bardzo szanuję Twoje uwagi i podpowiedzi. Porywam się na takie kawałki,bo to takie wartościowe "perełki". Zagrać taki utwór, a jeszcze poprawnie to dla mnie WYCZYN. Póki co, to efekt bardzo średni. Ale nie zraża mnie to i dzięki Waszemu wsparciu, będę to kontynuował...... [piwo]
Czekam niecierpliwie na Twoje wykonanie..........powodzenia
« Ostatnia zmiana: 04 cze 2022, 21:18 wysłana przez omega77 »

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #8, 05 cze 2022, 19:16 »
Brawo Andrzeju (omega77) za bardzo ładne wykonanie  [piwo]  :)
[brawo] [brawo] [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]
Interesujący i chyba bardzo trudny utwór, nie znałem go wcześniej  :)