Autor Wątek: Misty - muz. Erroll Garner  (Przeczytany 3031 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Misty - muz. Erroll Garner
« 15 paź 2015, 08:04 »
Dzień dobry w ten nostalgiczny, deszczowy dzień..........

E. Garner "Misty" cover G. Wituła
https://www.youtube.com/watch?v=U-VB1YMGIt0  [akordeon]

Offline yanco

• VIP
Odp: Misty - muz. Erroll Garner
« Odpowiedź #1, 05 sty 2020, 09:34 »
wątek już chyba zapomniany, ale spróbowałem aranżacji Franka Marocco

Misty
[​tu był link do obecnie niedostępnego nagrania]

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #2, 05 sty 2020, 10:14 »
Widzę, że poruszasz się po klimatach i opracowaniach, które też bardzo lubię. Brawo za wykonanie.
Ja zaproponuję opracowanie Garego Dahla dla urozmaicenia  :)

https://youtu.be/J7TUxjCuAmI

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #3, 05 sty 2020, 10:23 »
no to jest to.... pięknie
od początku podziwiam Twoją lekkość, wielką wyobraźnię a w tym pokorę i spokój, pewność w każdym wykonaniu, po prostu kulturę muzyczną.
Dla mnie wszystko co prezentujesz, jest wzorem. Jednak nie sens w opiniach tylko w porównywaniu własnych doświadczeń z doświadczeniami kogoś kto robi coś, co można by usłyszeć lub zobaczyć u siebie.
Dzięki za wszystkie prezentacje i ich sens dydaktyczny.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #4, 05 sty 2020, 10:39 »
Bardzo dziękuję za dobre słowo. Muzyka to moja pasja, którą odkryłem po 25 latach przerwy. Staram się grać coraz lepiej, ciekawiej i korzystać z dorobku najlepszych w zakresie muzyki, która sprawia mi przyjemność, czyli rozrywkowej. Na rynku nie ma tego wiele, dlatego czasem próbuję coś samemu rzeźbić z rożnym skutkiem.
Bardzo się cieszę, że to moje amatorskie granie może mieć zwolenników i być bodźcem do dalszego rozwoju mojego i innych akordeonistów.
Twoje słowa to dla mnie motywacja do dalszego doskonalenia, choć przyznam, że nie raz myślałem aby dać sobie spokój z tym nagrywaniem na YT.....
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam  :)

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #5, 23 lut 2020, 19:44 »
ponownie zagrałem i nagrałem Misty
https://drive.google.com/open?id=1-TWAC-1JsmKh1g7ZAvhXXswsxbocJYrG
aranżacja Frank Marocco
« Ostatnia zmiana: 23 lut 2020, 20:08 wysłana przez yanco »

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #6, 23 lut 2020, 19:49 »
Klasa wykonanie. Właśnie zaczynam czytać tą aranżacje, bo warto to zagrać.
Bardzo podobają mi się dodatki, których nie ma w nutach  ;)
 [brawo]

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #7, 28 lut 2020, 22:15 »
dziś mały eksperyment jedynie dźwiękowy
pomieszałem aranżacje Arrigo Tomasi i Franka Marocco,
literatura bardzo pouczająca, ale przyjemnie było

Misty mix

https://drive.google.com/open?id=1iE0tgrDPLhEM578IgvsgyEMcwE_0j65i

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #8, 29 lut 2020, 14:35 »
Pięknie opowiadasz. Bardzo nastrojowo wyszło i w odpowiednim klimacie  [piwo]
Szkoda tylko, że nie ma filmu, bo byłoby wyzwanie...
 [brawo]

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #9, 29 lut 2020, 15:45 »
chciałoby się rzec żem nie gwiazda..., ale jeszcze muszę sporo ogarnąć zanim będą filmy,
 zagranie i nagranie to już jest dla mnie wyzwanie, a na ten moment wyczerpuję zapas epitetów,

dzięki Pedros, cieszę się, że udało mi się choć odrobinę przekazać klimat

Offline SamMuz

• VIP
« Odpowiedź #10, 29 lut 2020, 20:15 »
Też uważam, że lepszy odbiór byłby z filmem, ale może dlatego, że to samo audio, to słucha się bardziej uważnie. Podoba mi się Twoja gra yanco i jestem pewny, że nie tylko mnie. Chciałbym jednak wyrazić moją opinię o tym co przedstawiłeś. Nie bardzo pasuje mi pierwsza część wykonania, a konkretnie fragment od początku do momentu 1,45. Nie mam na myśli spraw technicznych, artykulacyjnych itd. bo tu jesteś perfekcjonistą i nie ma co w ogóle zwracać uwagę nawet jeśli palec się "omsknie" . W tym momencie zmienia się koncepcja aranżacyjna. Ja wiem, że połączyłeś dwie aranżacje i tak to wyszło. Podszedłem do tego jako do całości i w takim przypadku trochę mi przeszkadza, że ta pierwsza część za mocno chowa główny temat tego standardu. Jestem staroświecki i jestem przyzwyczajony, że najczęściej w pierwszym obrocie wykonawca pokazuje temat, a potem w kolejnych odsłonach buduje improwizacje. Może lepiej by było tę część zagrać później. To jest tylko mój kaprys yanco i wiem, że zrozumiesz moje intencje. Zagrałeś wyśmienicie i uważam (podobnie jak nasz Admin) że jesteś świetnym jazzmanem akordeonistą.  [brawo] [akordeon] [akordeon] [akordeon]

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #11, 01 mar 2020, 08:42 »
dziękuję SamMuz

ta próba to nawet nie projekt, jak wiele innych moich prób bardzo spontaniczna, ale Twoja uwaga rozszerza focus. Spróbuję innego podejścia, obie aranżacje są w tej samej tonacji, tempie (75), wiele momentów jest tożsamych harmonicznie, sekwencja Tomasiego jest rozległa ale skupiłem się tylko na 1 związanej z tematem, bo wariacja jest złożona i mniej czytelna - jeszcze bardziej chowa temat. Do tego zagrana jest powiedzmy bardziej ad libitum, część Marocco jest w tempie i pełna w sensie aranżacji, brzmi niestety nieco inaczej, ale to już sprawa technikaliów, bowiem przy wykonywaniu zmieniłem kąt względem mikrofonów. Obie sekwencje zagrałem i nagrałem jako jeden utwór, nie jest to mix w sensie połączenia dwóch różnych nagrań, niestety nie scaliłem ich w jedność i stąd wrażenie odległości, sam to czuję. Komentarz jest konstruktywny i na pewno spróbuję innych rozwiązań. Słuchałem w odwrotnej kolejności i też nieźle brzmi, jednak słyszę, że brakuje spójności.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #12, 06 cze 2021, 19:04 »
Dodam wersję z podkładem muzycznym. Partia akordeonu bazuje na wykonaniu i aranżacji Franka Marocco.
Podkład przygotowałem sam w aplikacji wykorzystującej nagrania profesjonalnych muzyków.

https://youtu.be/t96QY4TS-50

Offline yanco

• VIP
« Odpowiedź #13, 06 cze 2021, 20:37 »
pośród wielu mi znanych interpretacji tematu z przyjemnością słucham Twojej Pedros, każde narzędzie w Twoich rękach to wartość dodana do biegłości we władaniu akordeonem - mówię o udanym podkładzie, ale najbardziej ujmuje mnie nowe podejście do tematu, sposób w jaki grasz, czuje się, że jesteś w tej muzyce, harmonii, że ona Ciebie prowadzi, a nie że to kolejne wykonanie. Każdy z grających tkwi w procesie, ale gdzieś jest ten moment kiedy wykonywanie utworów zmienia się w granie muzyki i każdy z nas czeka na ten upragniony moment, bez względu na stopień wtajemniczenia, biegłość techniczną, wrażliwość i wiedzę, choć te elementy, i inne, nie wymienione, powinny prowadzić do celu. Taki moment jest największą nagrodą za wytężona pracę. Gratuluję i wyrażam uznanie za nowe doświadczenia i błyskawiczne ogarnięcie narzędzi:).

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #14, 07 cze 2021, 06:33 »
Yanco bardzo dziękuję za podzielenie się Twoją refleksją.
Cieszę się, że mój wysiłek jest zauważalny. Sami doskonale wiecie, ile czasu, pracy i zaangażowania wymaga nauczenie się bardziej złożonego tematu na akordeonie. Owszem, nowe narzędzia są przydatne i zamierzam je dalej zgłębiać, choć to wymaga dodatkowego czasu, z którym jest zawsze problem...
Pewną swobodę muzyczną zawdzięczam w dużej mierze zmianie podejścia do moich nagrań. Kilka miesięcy temu postanowiłem prezentować utwory dopiero wtedy, gdy będą one opanowane przeze mnie pamięciowo i interpretacyjnie. To pozwala na większą koncentrację nad szczegółami muzycznymi i dodaje mi nieco nowej jakości w graniu.