Autor Wątek: Piosenka jest dobra na wszystko (J. Wasowski, J. Przybora), dostępny podkład  (Przeczytany 1374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Kontynuujemy zabawę w granie przy podkładzie.
Tym razem "Piosenka jest dobra na wszystko"
muz. J. Wasowski, sł. J. Przybora, podkład M. Krysiak

Nutki, podkład i przykładowe wykonanie pod linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/1_Y26yAHsY9est9rucQskezLZbSwhHK8q

Regulaminowe wykonanie na YT jest tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=2ApLSqcnEiE

Panu Markowi Krysiakowi dziękuję za współpracę.

Offline Leszek

• VIP
Świetne wykonanie i super podkład  [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

Offline Lajkonix

• *
I warto zwrócić uwagę na lekko jazzującą harmonię. Mało który akord obywa się bez septymy. Może ktoś pokusiłby się jeszcze bardziej tę harmonie wzbogacić (nony, tercdecymy... czekają) :) .

Offline Sztyc

• *
Lajkonix  [brawo] [brawo] za nieustające propagowanie polskich piosenek  ;)
Ja pokuszę się nagrać ale .....jako trzeci na daremnie nie będę  klawiszy zużywał  ;)
w trzechdecymach i nomach  postaram się zharoinijkować jak dokończycie nauczanie w innym wątku bo na razie jestem dopiero w połowie drogi edukacyjnej. ;D i nie chciałbym coś niezgodnie z nauką zrobić.  ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Marzec 2018, 09:12 wysłana przez Sztyc »

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Lajku już gdzie indziej pisałem, że dobra robota, ale powtórzę i tu - bardzo fajnie wyszło. Trochę mi nie leży barwa akordeonu. Generalnie dobra robota. Temat jest dla mnie na tyle atrakcyjny, że z chęcią do niego również podejdę. Trzeci nie będę  bo już zajęte, a jako drugi raczej nie zdążę. Utwór zaparkowany i czeka u mnie na stosowny czas. Nie ukrywam że lubię takie nietypowe akordy i ciekawsze wyzwania, a to do nich należy  ;D
 [brawo]
 [akordeon]

Offline Lajkonix

• *
Dzięki chłopaki za deklaracje (Sztyc, Pedros). Pozostaje mi zatem tylko zachęcić - drugi w kolejności wykonawca ma u mnie piwko.

Mniej odważnym chciałbym podpowiedzieć... Akordy wypisane w nutkach można grać bez tych sekst i septym. Nie będzie fałszu, no może trochę uboższa harmonia. A dodatkowo, przy podkładzie można grać w ogóle bez basów (cała harmonia jest w podkładzie), tym bardziej, że basy zagłuszają i rozmazują rytm i harmonię podkładu. Tak ja zrobiłem w swoim nagraniu. Jeśli chcecie popraktykować lekkie jazzowe brzmienie to jest okazja.

Wiem, że moje nagranie nie jest perfekcyjne, ale takie są prawa amatora. Ciągle kombinuję z barwą dźwięku. Tym razem zdecydowałem się na fagot (choć częściej grałem to na ósemce). Może rzeczywiście na jakiejś ostrzejszej barwie zabrzmiałoby to weselej. Na boku popróbuję.

Nieustająco proszę o czujność w sprawie nutek. W razie potrzeby skoryguję i podmienię.

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Lajku, też jestem amatorem i też się ciągle uczę.
Ponieważ ten utwór, rodzaj podkładu i zastosowana harmonia idealnie wpisują się w mój obecny profil nauczania, więc nie mogłem się powstrzymać i też popełniłem nagrania - pomimo deklaracji, że nie będzie to zbyt częste z mojej strony...
Materiał z forum powinien być na forum prezentowany  ;D

https://youtu.be/FNtsP3YHyOw

Poszło na Rolandzie, bo łatwiej ogarnąć całość bez zbędnych miksów.
Sztycu - Twoja kolej.

[akordeon]

Offline Marcel

• Administrator
Pedros, przyjemnie się słucha [brawo] [akordeon] [brawo] Piszę to, mimo że nie jestem zwolennikiem tego typu podkładów (jeżeli podkład, to raczej zagrany na "żywych" instrumentach przez muzyków, a w innym wypadku, to jednak zwykle wolę akordeon solo).

Offline Lajkonix

• *
Pedros, tego się nie spodziewałem...
Szybko ogarnąłeś ten kawałek. Doskonałe współbrzmienie acc i podkładu. Roland to Roland.
Samo wykonanie w moim klimacie. Brawo.
Teraz czekamy na Sztyca (choć on przed chwilą podziękował i nie wiem w jakim zakresie :) )