Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Powitania / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Voiko dnia Dzisiaj o 14:28 »
czołem  [akordeon]
2
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzejtp dnia Dzisiaj o 13:58 »
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za miłe słowa. To zachęta do dalszych wyzwań.
3
Powitania / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tremol_03 dnia Dzisiaj o 13:54 »
Witaj Karol123  [akordeon] [toast]
4
Ogłoszenia / Odp: Sprzedam akordeon Fantini, 96/120, musette, prawie nowy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Zdzisio dnia Dzisiaj o 13:34 »
W/w ogłoszenie  jest aktualne Z.
5
Powitania / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez maz63 dnia Dzisiaj o 13:03 »
Witaj karol123  [akordeon]
6
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Odp: Mirosław Marks
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sztyc dnia Dzisiaj o 12:57 »
Bardzo klimatyczne miejsce a organy klasa sama w sobie.  [brawo] [brawo]
Pamiętam z lat szkolnych że była  kawiarnie gdzie  był etatowy grajek kawiarnia nazywała się LITERACKA i pan grał nie po 16-tej czy 20-tej ale od otwarcia czyli 10-tej bez względu na ilość gości.
Którą kawiarnie dziś na to stać  :(
7
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Leszek dnia Dzisiaj o 12:03 »
Andrzejtp, brawo [brawo] ładnie dopracowane tango  [brawo] [akordeon]
8
Akordeoniści, akordeonistki i zespoły / Odp: Mirosław Marks
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Janucik dnia Dzisiaj o 11:37 »
Wróćmy do meritum wątku...
Udało mi się zdobyć parę informacji, ale nie ma mowy o jakiejś uporządkowanej biografii, są to jedynie jakieś luźne epizody z kilkudziesięciu lat grania. Niestety, najważniejsze źródło żadnych informacji już nie dostarczy... Żona Mirka - Jadwiga, zmarła około dwa lata temu...
Większość muzyków w tamtych czasach (lata 60, 70) starała sie załapać na jakieś kontrakty zagraniczne czy to na statkach, promach, w lokalach lub w cyrkach - dawało to niezłe zarobki w porównaniu do naszej biedy. Mirek był z tego wyłączony ze względu na ograniczone możliwości fizyczne, więc udzielał się w środowisku muzycznym ściśle bydgoskim. Był m.in. członkiem Komisji Weryfikacyjnej Związku Zawodowego Muzyków Rozrywkowych udzielającej licencji początkującym muzykom, przez jakiś czas grał też w orkiestrze bydgoskiej Opery, przed śmiercią był akordeonistą w zespole "Łochowiacy" k/Bydgoszczy, tworzył oprawę muzyczną na uroczystościach w USC...
Podstawowym zajęciem było jednak granie w lokalach (słynne "zoo" czyli Zodiak, Savoy, hotel Brda i inne).
Ciekawym okresem Jego aktywności artystycznej było stworzone przez świetnych muzyków "Takie Trio". Występowali na różnych prestiżowych imprezach okolicznościowych, towarzyskich itp.
Pamiętam, jak z satysfakcją opowiadał mi o udanym występie na jakimś jubileuszu Bydgoskiej Telewizji. Nie ukrywał, że udane występy to najczęściej te, gdzie można się było "odkuć" - z czegoś przecież trzeba żyć... Z udzielanych lekcji nie było wielkich pieniędzy. W tym czasie gdy ja brałem lekcje, to jeszcze jakiś gość z Brodnicy też przyjeźdżał. O innych nie wiem, ale z pewnością niejeden uczeń spod Jego ręki wyszedł.
Kiedyś udało mi się załatwić Mirkowi udział w koncercie plenerowym z którego filmiki już prezentowałem, i wtedy mieliśmy okazję spędzić razem prawie cały dzień, ale nie miałem wtedy świadomości jakim muzykiem On był, a i moje granie traktowałem jako czysty przypadek, o profilu na YT nawet nie myślałem. Mirek natomiast bardzo był podekscytowany odbiorem swojej muzyki, tzn. tym, jak szerokie kręgi ona zatacza dzięki internetowi... Był zachwycony wykonaniami innych akordeonistów, pokazywał mi najciekawsze filmiki, porównywał, a przecież wiadomo jak dobrze sam grał. Przymierzał się jeszcze do zgłębienia muzyki rosyjskiej...
 Wczoraj miałem przyjemność spotkać się z muzykiem, z którym wiele lat temu tworzyli duet w restauracji hotelu Brda. On grał na akordeonie i saksofonie, a Mirek na akordeonie i gitarze, plus wokal... Krzysztof gra nadal, w lokalu o bardzo podobnym klimacie do tego, w jakim występowało "Takie Trio".
Dla zobrazowania przedstawiam jedyną dostępną fotografię ze "Starego Portu" (szkoda że bez kontrabasisty) i wizytówkę zespołu, a także krótki filmik z wczorajszego wieczoru w "Karczmie" na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy. Nieźle musiało to im wychodzić!
Polecam odwiedzenie tych miejsc przy najbliższej sposobności. To tyle... :)

filmik:
https://youtu.be/eAPHVvcxBxo

fotka:

9
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Marcel dnia Dzisiaj o 11:34 »
andrzejtp, brawo :)
10
Utwór wyzwanie / Odp: Por una cabeza - utwór wyzwanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez andrzejtp dnia Dzisiaj o 11:16 »
Mikrofonu po prostu nie mam ;D Tylko wbudowany w kamerę.

PS. Gram pierwszym głosem z rozpiski na dwa akordeony. Gdyby komuś odpowiadała przewaga emocji nad wirtuozerią (jak to Jurek_klozko1 pięknie ujął) i był skłonny zagrać drugim głosem, to chętnie zagram w duecie. Z powodów praktycznych pewnie Warszawa i okolice.
Strony: [1] 2 3 ... 10