Autor Wątek: Regulamin forum.akordeonowe.pl  (Przeczytany 3247 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 6805
    • Zobacz profil
Regulamin forum.akordeonowe.pl
« dnia: 27 Grudzień 2015, 10:52 »
Regulamin forum.akordeonowe.pl
(ostatnia aktualizacja: 13-12-2018)

1. Zalogowanie się na forum.akordeonowe.pl oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu.

2. Każdy użytkownik forum.akordeonowe.pl w pełni odpowiada za publikowane przez siebie treści (wiadomości, nuty, obrazki itd).

3. Na forum nie są mile widziane tematy prowadzące do sporów między użytkownikami np. związane z polityką, czy religią.

4. Administrator jeżeli uzna zachowanie użytkownika za szkodliwe dla działania serwisu forum.akordeonowe.pl ma możliwość czasowego bądź trwałego zablokowania konta użytkownika lub jego usunięcia.

5. Użytkownik ma możliwość usunięcia swojego konta w dowolnym momencie bez podania przyczyny. W tym celu należy zwrócić się do administratora.

6. W przypadku usunięcia konta użytkownika z jakiegokolwiek powodu, wszelkie opublikowane przez niego treści, które stały się częścią dyskusji z innymi użytkownikami i których usunięcie wypłynęłoby w jakikolwiek sposób na logikę całego tematu, pozostają na forum.akordeonowe.pl nawet mimo usunięcia konta danego użytkownika.

7. W przypadku usunięcia konta użytkownika nie jest możliwa ponowna jego rejestracja bez uzyskania zgody.

8. Aby uniknąć na forum spamu, zabroniona jest każda nieuzgodniona forma reklamy komercyjnych usług (serwisantów, zawodowych handlarzy, sklepów internetowych, kursów itd.). Zabronione jest też prowokowanie tego typu treści, czyli pytania o ich rekomendację.

9. Pole www w profilu służy do prezentowania swoich niekomercyjnych kanałów YouTube z własnymi nagraniami akordeonowymi. Zabronione jest (bez uzgodnienia z administratorem) wpisywanie w te pole adresów prowadzących do innego typu stron.

10. Zdjęcia lub obrazki można dołączać zwykle bezpośrednio do postów, czasem jednak z uwagi na ich duży rozmiar lub aby były wstawione między tekstem, pozostaje użycie zewnętrzengo serwisu do ich wgrania. W takim przypadku należy używać wyłącznie serwisu imgur.com (instrukcja). Forum posiada mechanizm tworzenia kopii bezpieczeństwa z tego serwisu, natomiast z innych serwisów po pewnym czasie znikają zdjęcia, przez co tematy tracą sens.

Offline Marcel

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 6805
    • Zobacz profil
Odp: Regulamin forum.akordeonowe.pl
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Listopad 2016, 08:00 »
Pojawiające się pewne niekorzystne zjawiska dla czytelność forum oraz dla atmosfery, szczególnie w stosunku do osób nowych, wymagają poniższego dodatku do regulaminu.


Dodatek do regulaminu


1) Humor / offtopic

Proszę o zwracanie uwagi w jakim dziale jest dany temat oraz czego dotyczy cały wątek.

Jeżeli nie jest to dział "Humor", to proszę nie pisać postów, które nie wnoszą do tematu nic poza humorem. Do takich treści jest osobny dział "Humor".

W innych działach, niż "Humor" przy pisaniu wartościowej treści, związanej z danym tematem, oczywiście można przemycić trochę humoru, ale to zupełnie inna sytuacja. W takim wypadku proszę, aby kolejne osoby nie kontynuowały offtopu wynikającego z wtrąconego humoru, jeżeli nie mają do dodania treści związanej z tym czego dotyczy temat.2) Naciskanie na powitania / ustawienie awataru
Zabronione jest naciskanie na nowych forumowiczów o powitania / ustawienie awataru. Dotyczy to wszystkich działów, a w szczególności działów "Ogłoszenia" i "Identyfikacja i wycena". Posty niezwiązane z tematem tylko nawiązujące do powitania / awatarów będę traktowane jako tworzenie offtopu / łamanie regulaminu forum.3) Polityka / religia
Na forum zabronione jest nawiązywanie do polityki i religii.4) Używanie imion
Aby treści na forum były czytelne dla wszystkich i aby każdy czytający wiedział o kim mowa, proszę używać nicków, a nie imion. Jeżeli ktoś decyduje się na użycie imienia, to wymagane jest zawsze podanie obok nicka np. w nawiasie lub po myślniku (nawet jeżeli z kontekstu wynika o kogo chodzi, ponieważ kolejne osoby widząc samo pisanie po imieniu, automatycznie powtarzają to w innych tematach, nie zwracając już uwagi na kontekst).Proszę też o zapoznanie się z tematem
http://forum.akordeonowe.pl/sprawy-techniczne/rady-jak-czytelnie-pisac-na-forum/