Autor Wątek: Hej z góry, z góry - utwór wyzwanie  (Przeczytany 25016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zajce

• *
Odp: Hej z góry, z góry - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #135 dnia: 03 Wrzesień 2017, 10:38 »
Dziękuje za rady, niestety popełniam sporo błędów ale uczę się sam ze słuchu i nie mam nikogo kto podpowie, pokaże. Oglądam dużo nagrań akordeonistów i staram się naśladować technikę gry, ale nie zawsze wychodzi.

Offline emeryt

« Odpowiedź #136 dnia: 03 Wrzesień 2017, 10:47 »
Moim zdaniem dobrze było by właśnie na początku nauki wziąć kilka lekcji u nauczyciela profesjonalisty, który wskazał by pozycję z akordeonem, ułożenie rąk, pracę miechem i wiele innych, które pomogły ustrzec się błędów przy dalszej pracy jako samouk. Nabyte złe nawyki często są nie do okręcenia a mogą uniemożliwić osiągnięcie zamierzonego celu.

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
« Odpowiedź #137 dnia: 03 Wrzesień 2017, 11:09 »
Spokojnie. Właśnie po to jest forum, żeby doradzić i pomóc. Jeśli tylko będziesz słuchać rad, to będzie dobrze. Sam jestem samoukiem i wiem że nie jest łatwo. Wirtuozami nie będziemy ale dla rozrywki śmiało możemy mieć frajdę z muzyki.

Offline Zajce

• *
« Odpowiedź #138 dnia: 03 Wrzesień 2017, 11:21 »
Właśnie o to mi chodzi, by mieć frajdę z grania. Kumar dla mnie ty jesteś wirtuozem, myśl co chcesz od dawna oglądam twoje nagrania i także innych znanych akordeonistów z yt, m.in to właśnie też mnie skłoniło by zacząć grać, ale często łapie się za głowę jak widzę z jaką lekkością i finezją gracie nawet proste kawałki. Jak oglądam swoje nagranie to myślę że chyba nigdy nie dojdę do takiej perfekcji grania. O lekcjach pomyślę a na razie postaram się ogarnąć trochę Kulpowicza bo, nut nie znam.

Offline Mateusz Dzietczyk

• *
« Odpowiedź #139 dnia: 27 Kwiecień 2018, 13:43 »

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #140 dnia: 27 Kwiecień 2018, 14:08 »
Fajnie grasz Mateusz  :) ale jak dla mnie za dużo pogłosu bo to wszystko się trochę zlewa tak jak byś grał cały czas legato a czasami można mieć wrażenie jakby niektóre dźwięki wręcz nachodziły na siebie. Z efektami też trzeba uważać żeby nie przedobrzyć. Nie jest to krytyka bo grasz naprawdę fajnie tylko moje subiektywne odczucie.  [brawo] [akordeon]

• *
« Odpowiedź #141 dnia: 10 Maj 2018, 23:22 »
Wiem Leszku. Ten filmik nie wyszedł mi tak jak chciałem. Ale np w najnowszym myślę,że jest już dość dobrze :)

Offline MattyC

• *
« Odpowiedź #142 dnia: 11 Maj 2018, 11:26 »
Fajnie zagrałeś Mateusz :) Troszkę wyszedł za duży pogłos, w pozostałych twoich filmach wydawał się mniejszy. Ogólnie bardzo fajnie zagrane :) Ciekawy masz ten akordeon, podobny w brzmieniu do mojej nieużywanej Sybilli Brand.

• *
« Odpowiedź #143 dnia: 11 Maj 2018, 13:19 »
Dzięki! :)