Autor Wątek: Ole Guapa - utwór wyzwanie  (Przeczytany 14521 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcel

• Administrator
Ole Guapa - utwór wyzwanie
« 27 lut 2016, 17:54 »
"Ole Guapa" - utwór wyzwanie

Zabawa polega na tym, aby nagrać wideo ze swoją wersją tanga  "Ole Guapa". Nie jest to konkurs tylko wspólna zabawa. Tutaj wszyscy są zwycięzcami. Do zabawy może dołączyć każdy.

Nagrań innych wykonawców czy nut nie trzeba się sztywno trzymać, własne interpretacje i aranżacje to najciekawsza część naszej zabawy. Można śpiewać... a właściwie można wszystko.

Jeżeli ktoś już wcześniej miał nagrany ten utwór (a nic by nie zmieniał w nowszej wersji) to może wysłać do zabawy swoje stare nagranie.

Aby wziąć udział w zabawie
oprócz nagrania swojego filmiku, należy zrobić dwie rzeczy:

1) na YouTube w opis pod filmikiem wkleić tekst:
Zabawa "utwór wyzwanie" http://forum.akordeonowe.pl/utwor-wyzwanie/ole-guapa-utwor-wyzwanie/

Dzięki temu mamy pewność, że jest to Twoje nagranie oraz inni trafią na temat z galerią wykonań wszystkich uczestników. Może też dzięki Tobie, ktoś nowy zdecyduje się dołączyć do zabawy! :)

2) na forum w tym temacie napisać wiadomość z linkiem do filmiku. Jest to potrzebne, abyśmy trafili na Twój filmik i mogli go dodać do zabawy i galerii wykonań.

Jeżeli nie masz konta na Forum, a chcesz dołączyć do zabawy: wykonaj krok 1, a następnie wyślij link do swojego nagrania na e-mail administratora. Tytuł e-maila powinien być taki, jak tytuł tego wątku.

Cały czas można wysyłać swoje nagrania :)

Galeria wykonań
Nagrania są w kolejności zgłoszeń

Nuty

Nuty opracowane i udostępnione przez Don Quattrocchi
http://www.donquattrocchi.com/pdf/Ole'%20Guapa.pdf

wykonanie z tego opracowania
https://www.youtube.com/watch?v=5GV6qrf2j98

Nuty opracowane i udostępnione przez śp. Włodzimierza Królikowskiego

piękne tango - jedno z pierwszych, które (dawno temu) udało mi się zapamiętać a potem zapisać
z tymi wszystkimi wstawkami, które ja grałem, bo akordeonista "nie wyrabiał" (prawdopodobnie
na skutek tremy, bo często się mylił i nie chciał ich grać)

Zobacz też inne "utwory wyzwania"

Do naszej zabawy, cały czas można nagrywać każdy z tych utworów :)

Offline W.Królikowski

• 31.05.1938 - 28.08.2016, VIP
Odp: Ole Guapa - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #1, 27 lut 2016, 22:15 »
piękne tango - jedno z pierwszych, które (dawno temu) udało mi się zapamiętać a potem zapisać
z tymi wszystkimi wstawkami, które ja grałem, bo akordeonista "nie wyrabiał" (prawdopodobnie
na skutek tremy, bo często się mylił i nie chciał ich grać)

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Ostatnia zmiana: 04 sty 2017, 18:58 wysłana przez omega77 »

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #3, 04 sty 2017, 00:25 »
Przepiękne tango. Chylę czoła, że podjałeś się tego trudnego zadania. Mnie się podoba, a jak się trochę podszkolę, to na pewno dołączę. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.  [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

Offline Sztyc

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #4, 04 sty 2017, 09:33 »
Widzę i słyszę że warsztat znów czynny... :) :)
Co można rzetelnie powiedzieć ? te cztery takty które masz na myśli trzeba wykuć na blachę i nie ma innej drogi choć czasami to trwa i wiem co mówię. Nie znałem tego tanga jest ładne i jak to w życiu bywa zawsze muszą się znaleźć ze trzy-cztery takty utrudniające życie. Niby nuty na początku wyglądają nie skomplikowane i nagle albo zmiana tonacji na pięć krzyżyków albo łamacz palców.
Andrzej (omega77) brawo jest super  [brawo]

Offline brebir

• VIP
« Odpowiedź #5, 04 sty 2017, 09:50 »
Rzeczywiście są takie dwa miejsca gdzie nieźle palce wyłamuje. [brawo]
Andrzejku (omega77) czy masz do tego nutki?

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #6, 04 sty 2017, 10:01 »
Dzięki Leszku za miłe słowa, tutaj jeszcze trochę potu muszę wylać. Jeśli chodzi o Ciebie , to czeka Cię to
samo plus wytrwałość i haruwa......................................................................a dopiero tu jest splendor :) ;D

Krzysztof (Sztyc) wszystko co napisałeś to jest prawda.Jak wiesz , w ostatnim okresie miałem długą przerwę w kontaktach z FORUM i z konkretnym graniem, efekt widoczny nieuzbrojonym uchem. Mam zamiar pomału to odbudować ( o ile czas mi pozwoli). Czasem, zastanawiam się, "a może to kres moich umiejętności?". Może już więcej nie da się "wycisnąć" .Jak to mówią " w młodym ciele  :o, młody duch ;)", zresztą do setki jeszcze trochę zostało. ........a teraz zakrzyknę z radością ;D ;D ;D.......NIECH ŻYJĄ "SZESNASTKI"

Mam Boguś (Brebir) nutki, postaram się jak najprędzej "wrzucić" na FORUM. Jeszcze nigdy nie wrzucałem zdjęć, więc to może potrwać.......

Offline Sztyc

• *
« Odpowiedź #7, 04 sty 2017, 10:15 »
Z tym kresem to masz rację też mam takie depresyjne myśli  :(, ćwiczę trzy lata końcówkę utworu i nie wychodzi, myślę sobie że przydał by się czasami nauczyciel może wyprowadził  by mnie z tego zaklętego kręgu albo uświadomił mi że to jest właśnie ten kres bo gdzieś  za którymś zakrętem on musi być do cholery.......tylko nasza świadomość nie chce się do tego przyznać.
Powodzenia w ćwiczeniu.  [piwo]

Ps. Spróbuj ten fragment jak najbardziej staccato ćwiczyć odrywając wysoko palce i zwalniać  bo przy takich przejściach naturalnym odruchem jest przyspieszanie ale to pewnie wiesz i ameryki nie odkryłem.

« Ostatnia zmiana: 04 sty 2017, 10:22 wysłana przez Sztyc »

Offline Winter

« Odpowiedź #8, 04 sty 2017, 10:26 »
To tango gra Andreas Rieu można popatrzeć,  zachęcam.

Offline Sztyc

• *
« Odpowiedź #9, 04 sty 2017, 11:25 »
Nuty opracowane i udostępnione przez Don Quattrocchi
http://www.donquattrocchi.com/pdf/Ole'%20Guapa.pdf

Proponował bym wszystkim którzy mają ochotę na to tango zacząć naukę od taktu 18-19 i dwóch taktów przed zmianą tonacji. :)
« Ostatnia zmiana: 04 sty 2017, 12:32 wysłana przez Sztyc »

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #10, 04 sty 2017, 12:02 »
Krzysiu (Sztyc)....ja jak widzę "szesnastki", to moja podświadomość mówi mi " facet, daj se siana, bo i tak będzie kicha"..............Ja jednak jestem z natury trochę przekorny i zaczynam nierówną walkę.Wiem bowiem z doświadczenia, że im więcej ćwiczę to jest wolniutki postęp. Zebyś widział jaki był początek, to byś powiedział teraz "aaale fajowo,.4,5 palec jest "leniwy".Czas, czas i jeszcze raz czas, a efekty może kiedyś będą ;) ;D  (dotyczy 3-go wieku )
Winter......zanim "wrzuciłem" to moje "cacko", obejrzałem innych akordeonistów w akcji...........................dłuuuuuugo się zastanawiałem, co mam biedny począć..........
Ale pomyślałem sobie, że Wasze cenne uwagi i życzliwośc mogą tylko wyjść mi na dobre.
W Dusznikach miałem małą pogawędkę ze Sztycem , do dziś bardzo miło ją wspominam [piwo]
« Ostatnia zmiana: 04 sty 2017, 14:43 wysłana przez omega77 »

Offline Lajkonix

• *
« Odpowiedź #11, 04 sty 2017, 15:41 »
Andrzej (omega77), najprzyjemniejszą częścią obróbki utworu jest uczenie się go i obserwowanie postępów.
Zawsze dojeżdżam do momentu, gdy więcej nic nie poprawię, a ciągle nie jest doskonale. To jest czas na nagranie.
Jeśli uznałeś, że zagrałeś na topie swoich możliwości, to znaczy, że zagrałeś najpiękniej jak mogłeś. W takich sytuacjach ja zdejmuję czapkę z szacunkiem.
A podsumowując, bardzo ładnie ci to wyszło. Na doszlifowanie drobiazgów masz czas.

Offline omega77

• VIP
    • Andrzej Saczyna
« Odpowiedź #12, 04 sty 2017, 16:20 »
Dzięki Krzysztof (Lajkonix) za ten interesujący komentarz.  :)
« Ostatnia zmiana: 05 sty 2017, 08:30 wysłana przez omega77 »

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
« Odpowiedź #13, 06 sty 2017, 16:43 »
Dołączam do Andrzeja (omega77) ;)

https://youtu.be/P3EdO0BAyYI

[piwo]

Offline Leszek

• VIP