Autor Wątek: Pieśni patriotyczne i żołnierskie - utwór wyzwanie  (Przeczytany 26579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Leszek

• VIP
Odp: Pieśni patriotyczne i żołnierskie - utwór wyzwanie
« Odpowiedź #150 dnia: 08 Grudzień 2018, 14:15 »
Fajne  :)  Bardzo mi się podoba twoje wykonanie  :D  Duże brawa za grę i wokal  [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]

Offline janmar

« Odpowiedź #151 dnia: 08 Grudzień 2018, 14:32 »
szymlenga [brawo] [brawo] [brawo] za wykonanie

Offline PawełPiotrJurczyk

« Odpowiedź #152 dnia: 09 Grudzień 2018, 20:21 »
Odważnie - brawo :)

Offline SamMuz

« Odpowiedź #153 dnia: 12 Styczeń 2019, 00:51 »
Znalazłem w swoim keyboardzie przygotowany kiedyś aranż do "Dziś do Ciebie przyjść nie mogę". Aranż zrobiony prosto, nieskomplikowany, z wykorzystaniem funkcji Automatycznego Akompaniamentu w instrumencie. Puściłem go w pętli i dograłem melodyjkę na akordeonie. Tak dla ciekawości....
https://youtu.be/qlF4AjazCw0
Dołączam to nagranie do zabawy w utwór wyzwanie.

PS. Walcie śmiało, nie będzie mi przykro a może wyciągniemy jakieś ciekawe wnioski. ;)

Offline maz63

« Odpowiedź #154 dnia: 12 Styczeń 2019, 07:47 »
Dla mnie super  [akordeon]  [piwo]
Mam na stanie keyboard i stoi nie używany ale zupełnie nie wiem jak taki aranż zrobić  ???
Trzeba będzie nad tym posiedzieć  :-[

Offline Partyzgit

• **
« Odpowiedź #155 dnia: 12 Styczeń 2019, 08:45 »
Dla mnie też super. Fajnie się zagrane klimatycznie i podkład mi się podoba  [brawo] [brawo] [brawo]

Offline PawełPiotrJurczyk

« Odpowiedź #156 dnia: 15 Styczeń 2019, 20:24 »
Elegancko, dostojnie - super :)

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #157 dnia: 15 Styczeń 2019, 21:27 »
Też mi się podoba. Wysłuchałem z przyjemnością  :)  Ładnie i nastrojowo tak jak powinno się zagrać ten utwór  [brawo] [brawo] [brawo] [akordeon]  Podoba mi się podkład, bardzo przyjemny, instrumenty perkusyjne nastrojowo dźwięczą  :)  Właśnie ze względu na ten podkład zagrałbym to bez basów bo mimo iż delikatnie nimi operowałeś to jednak moim zdaniem niepotrzebnie zaciemniały podkład. Oczywiście na ten temat zdania mogą być i pewnie są podzielone. Zgłośniłbym jeszcze podkład bo moim zdaniem linia melodyczna jest sporo za głośna i niestety go zagłusza.
Mam nadzieję, że się nie pogniewasz  ;)
« Ostatnia zmiana: 16 Styczeń 2019, 20:24 wysłana przez Leszek »

Offline SamMuz

« Odpowiedź #158 dnia: 16 Styczeń 2019, 20:50 »
Dziękuję wszystkim za opinię, a ustosunkuję się do wypowiedzi Leszka - ten podkład zrobiony jest na klawiszu Yamahy, nie najlepszym, ale jednak z górnej półki. Nie jest to podkład w dosłownym tego znaczeniu, bo takich nie umiem robić, a jedynie wykorzystanie możliwości Automatycznego Aranżera. Wybieram styl akompaniamentu np walc i zmieniam wg potrzeb do granego utworu: wzmacniam gitary, wyciszam poziom stringów itp, itd ale wszystko w zakresie materiału muzycznego wpisanego w pamięć przez producenta. Wiem że można zrobić dużo więcej włącznie z wymyśleniem własnego bitu perkusyjnego, ale to wyższa szkoła jazdy. Ten sposób stosuję akompaniując wokaliście - właściwie gram z "łapy" jak mówią niektórzy klawiszowcy prowadząc lewą ręką akompaniament, a prawą dogrywam wypełnienia, solówki, melodie. Co do zwolnienia na końcu, to taka opcja istnieje, ale trudno ją zastosować w tym przypadku. Ja odtwarzałem podkład w tzw pętli i mogłem grać tak długo jak pasowało - ale to wszystko. Nie mogłem np dograć zakończenia (kadencji)
Co do basów to masz rację, bo w podkładzie już grał bas z klawisza i powinno się robić podkład jaki używaliśmy na FA grając do podkładów Pana Marka K.  Melodia była za głośna (akordeon) bo i sprzęt był prosty, nie było mixowania a telefon którym nagrywam swoje filmy bardziej zbierał akordeon niż muzykę z głośników. Pewnie jak by nad tym popracować, zmienić ustawienia, miejsca nagrywania i głośników to by coś poprawić się dało. Ale to był "spontan"
I nie gniewam się.  ;)

Offline Leszek

• VIP
« Odpowiedź #159 dnia: 16 Styczeń 2019, 21:24 »
SamMuz, dziękuję za wyjaśnienie i mam nadzieję usłyszeć więcej nagrań z podkładem w Twoim wykonaniu  :)