Autor Wątek: Weltmeister Cantus IV  (Przeczytany 10566 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Weltmeister Cantus IV
« 22 sie 2015, 19:52 »
https://www.youtube.com/watch?v=EaP5J84R1IM

4 chóry melodyczne kanałowa 8" i 16", 11 regestrów, 4 chóry basowe, 5 regestrów.

Brzmienie mnie zaskoczyło pozytywnie podobnie jak mechanika tego instrumentu. Może dlatego, że nie jest wygrany tak fajnie wszystko pracuje.
« Ostatnia zmiana: 23 sie 2015, 15:07 wysłana przez Jurek_klodzko1 »

Offline dominikglk

Odp: Weltmeister Cantus IV
« Odpowiedź #1, 22 sie 2015, 20:16 »
włoskie głosy robią robotę:d no i oczywiście sam fakt że akordeon nie dotykany przez jakiegoś papraka... :D

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
« Odpowiedź #2, 22 sie 2015, 20:22 »
no no Wojtek, kolejny świetny instrument :)  [brawo]  [toast] aby się dobrze  [akordeon]

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #3, 22 sie 2015, 20:22 »
włoskie głosy robią robotę:d no i oczywiście sam fakt że akordeon nie dotykany przez jakiegoś papraka... :D
Accordion napisał dzisiaj, że to głosy niemieckie Weltmeistra Tipo A Mano (wykańczane ręcznie).

no no Wojtek, kolejny świetny instrument :)  [brawo]  [toast] aby się dobrze  [akordeon]
Jakieś dwa miesiące temu pan wysłał mi zaliczkę na Soprani. Zabrałem od niego w rozliczeniu tego Cantusa. Był wystawiony na portalu ale jakoś dzwoniący nie zdecydowali się na zakup  [toast]

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
« Odpowiedź #4, 22 sie 2015, 21:42 »
Wojtek (Jurek_klodzko1) widzę, ze choroba akordeonowa nabiera tępa :)
Gratuluję kolejnego instrumentu, po zdjęciach widać, że natrafiłeś na zadbany egzemplarz.
Jak już pograsz na nim jakiś czas, wyraź swoją opinie na jego temat oraz spróbuj go porównać brzmieniowo do Weltmeistra S5 który posiadasz.
Pozdrawiam tadeusz [akordeon]

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #5, 22 sie 2015, 21:49 »
wyraź swoją opinie na jego temat oraz spróbuj go porównać brzmieniowo do Weltmeistra S5 który posiadasz.
Już dzisiaj mogę powiedzieć, że mechanika basów jak dla mnie jest lepsza niż w S5 być może poprzez filce wokół guzików basowych oraz gumki na każdej dźwigience basowej. Może też być to skutkiem niezbyt dużej eksploatacji instrumentu. Klawiatura jest delikatniejsza może dlatego, że to IV chóry. Brzmieniowo głosy w Cantusie są jakby bardziej wyraziste. Organ (4"+16") na 100% jest lepszy. Na pewno mocniejsze dźwięki w basach. Pozdrawiam Tadeusz (Accordion) [piwo]
Zauważyłem, że na niższych dźwiękach głosy mają nie jak w innych akordeonach pogrubienia koloru żółtego (jakby mosiężne) tylko ten pogrubiony na końcu języczek ma kolor stalowy. czy to ma i jaki wpływ na barwę dźwięków tego niestety nie wiem :).
Ogólnie Cantus jest przyjazny. Przegrałem dzisiaj z przerwami cały dzień powtarzając to co już połowicznie wychodziło z pamięci :) Bas mnie zadziwił najbardziej (pozytywnie).
« Ostatnia zmiana: 22 sie 2015, 23:38 wysłana przez Jurek_klodzko1 »

Offline Paweł_L

• **
« Odpowiedź #6, 23 sie 2015, 10:08 »
Gratulację nowego nabytku Wojtku (Jurek_klodzko1) :)
Ponieważ masz/miałeś kilka instrumentów wysokiej klasy chciałbym się zapytać o Twoją opinię dot. porównania instrumentów włoskich  z niemieckimi.(np. Super Paolo z Supitą)
Ja mam S4  , zadowolony jestem ale słyszałem takie opinie, że włoskie mają szybszą klawiaturę i są ogólnie lepsze- wygodniejsze  w graniu. Nigdy nie grałem na takich maszynach stąd moje zaciekawienia ową sprawą.
No z tego co wyczytałem to polujesz na supite:)  [akordeon] domyślam się że lubujesz się w Weltach.:)?
pozdrawiam 8) 8)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #7, 23 sie 2015, 11:48 »
https://www.youtube.com/watch?v=A2FAIi1G9H0 czy ten Cantus nie brzmi dobrze???
Włochy są inne niż Welty. Każdy z nich jest indywidualnością. Włoch wyższej klasy gra fajnie. Klawiatury mają dobre i płytsze. Weltmeister ma też to "coś" ....... IV chórowy Welt nie odbiega klawiaturą w miękkości w moim odczuciu. Supity nigdy nie miałem :( grałem dawno i sporadycznie na Supicie.

Offline Sztyc

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
« Odpowiedź #8, 23 sie 2015, 13:28 »
Jeszcze gratulacje po zakupie nie wybrzmiały do końca i cantus podzielil los swoich poprzedników idzie do żyda....

(tu był link do ogłoszenia na OLX, które obecnie jest niedostępne)

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #9, 23 sie 2015, 14:42 »
Jak wszystkie z czasem :) to tylko przedmioty. Trzeba testować co tylko się da bo życie krótkie.........

Jakieś dwa miesiące temu pan wysłał mi zaliczkę na Soprani. Zabrałem od niego w rozliczeniu tego Cantusa. Był wystawiony na portalu ale jakoś dzwoniący nie zdecydowali się na zakup  [toast]
Pan nie  mógł go sprzedać bo nawet nie opisał zalet tego instrumentu a ja sobie na nim pogram trochę :)  [akordeon]

Offline Jovano Jovanke

• *
« Odpowiedź #10, 30 lis 2015, 16:49 »
Czy możecie powiedzieć, jaka jest głębokość klawiatury akordeonu Weltmeister Cantus IV? Wiem, że to dość ogólne pytanie i odpowiedź może być subiektywna. Czy to jest klawiatura "płytka, techniczna" czy "normalna"? Jak to się ma np. do klawiatury akordeonu S4?

W tej chwili mam Delicię Choral VI i do niej mogę odnieść głębokość klawiszy, także do starej Stelli 120b.
Jak wiele zyskam jakościowo przesiadając się z tej Delicii na Cantusa IV? Może lepiej jednak poszukać S4?

Offline Kumar

• VIP
    • Kumarowaty
« Odpowiedź #11, 30 lis 2015, 16:53 »
Cantus ma głębszą klawiaturę od Twojej delicji, ale zdecydowanie wygodniejszą. To też subiektywne odczucie. Nie żebym lubił jak klawisz głęboko wpada bo w moim jest bardzo płytko. Wiem że jak biorę czasem do ręki cantusa czy s-kę to nie mam problemu a w delicji chwilę muszę się przyzwyczaić.

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #12, 30 lis 2015, 17:51 »
Jak wiele zyskam jakościowo przesiadając się z tej Delicii na Cantusa IV? Może lepiej jednak poszukać S4
Wszystko będzie zależało w pierwszej kolejności od stanu instrumentu. To jest najważniejsze. Cantus i S4 są bardzo podobne.

S4, S5 i cantus maja zbliżoną głębokość klawiatury. Różnica może ewentualnie wynikać ze stopnia zużycia dekawek. Im więcej "sklepane" filce tym głębsza będzie klawiatura. Jeżeli instrument poddany został modyfikacji - przyklejony pod klawiaturą dodatkowy pasek filcu różnica także będzie odczuwalna.

Delicja Choral VI brzmi całkiem nieźle. Może lepiej poczekać i znaleźć coś nowszego. Naprawdę ciężko jest znaleźć zadbany model z grupy "czarnych Weltmeistrów".

Offline topsekret

• **
« Odpowiedź #13, 21 lis 2020, 14:46 »
Mam pytania o Weltmeister Cantus IV :
jakie dokładnie były lata produkcji ?
ile sztuk wyprodukowano ?
Czy numer fabryczny około 2500 jest wysoki czy niski ?
Czy były fabrycznie strojone na 442 Hz ?
« Ostatnia zmiana: 21 lis 2020, 14:50 wysłana przez topsekret »