Autor Wątek: Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?  (Przeczytany 693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kejpi

• *
Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?
« dnia: 13 Kwiecień 2018, 22:25 »
Czołem koledzy i koleżanki!

W nawiązaniu do tytułu chciałbym się Was poradzić.

Otóż przymierzam się do kupna instrumentu ponieważ mój jest niestety w stanie agonalnym a poza tym i tak miałem w planach kupić coś porządniejszego a na zajęciach uczę się na akordeonie o nazwie Weltmeister Cantus S4 (poprawcie mnie jeśli się źle nazwałem). Wyczytałem troszkę o tym, że jest to akordeon kanałowy(?) i choć poznałem definicję to nie obrażę się jak po naszemu ktoś krótko rzuci co to znaczy.
W każdym razie dźwięki które się wydobywają z tego Welta tak mi się okrutnie podobają, że ciary mam od stóp do głów. I teraz moje pytanie:

Czy istnieje akordeon innej marki który choć w jakimś stopniu brzmi podobnie oraz czy sukcesem tej maszyny jest fakt, że jest instrumentem kanałowym?

Pozdrówki!

Offline GB

• *
Odp: Weltmeister Cantus S4 - Czy istnieje odpowiednik?
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Kwiecień 2018, 22:46 »
Użyj przyjacielu naszej wyszukiwarki.
Materiałów sporo = tylko czytać.
Tego nie da się jednym zdaniem.
Zgadzam się z tobą., że kanał ma coś w sobie.
I też go tak odbieram...

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Kwiecień 2018, 23:11 »
Grasz na zajęciach na Cantusie IV a S4 to inny instrument w tej samej klasie. Możesz przymierzyć się do Supity, to najwyższy model Weltmeistra. Na instrument w podobnej klasie (kanałowy) musisz mieć co najmniej 5-7tyś. Przez moje ręce przechodzi dużo instrumentów, odezwij się na prv to pomogę. Mieszkam 30km od Ciebie.

Offline TomaszT

« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwiecień 2018, 07:33 »
Mi się bardzo ale to bardzo nie podobają Weltmeistry i to nie ważne czy jest to gigantili czy S4. Ja w akordeonach najbardziej cenie dobrze działającą klawiaturę którą niestety żaden Weltmeister nie miał dobrej (chociaż dźwięki S4 czy Cantusa piękne). Poszukaj coś włoskiego w podobnej cenie albo hohnera.

Offline Accordion

• Serwisant Akordeonów
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwiecień 2018, 19:22 »
TomaszT nie pisz bzdur, że Weltmeister nie ma dobrze działających klawiatur, modele S4 czy Cantus mają całkiem dobrze wykonane klawiatury a model supita ma jeszcze lepszą w niczym nie ustępującą włoskim odpowiednikom.

Offline TomaszT

« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2018, 21:09 »
Może trochę źle się wyraziłem chodziło mi o to że ja w akordeonie bardzo lubię gdy klawiatura działa bardzo lekko i delikatnie jedyny model Weltmeistera w którym spodobała mi się klawiatura to była właśnie supita. S4, Cantus jak dla mnie mają zbyt twarde klawiatury, ale to jest tylko moja subiektywna opinia.