Autor Wątek: Weltmeister Diana - ogólna dyskusja, opinie itd.  (Przeczytany 15801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online Marcel

• Administrator
Odp: Weltmeister Diana - ogólna dyskusja, opinie itd.
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Kwiecień 2016, 23:45 »
Weltmeister Diana 96? Dużo cięższy od 80?

Diana 96 basów z Twojego zdjęcia jest 3 chórowa. Różnica w wadze między 80-tką nie powinna przekroczyć kilograma. Były też Diany 96-tki z 4 chórami. W takim wypadku różnica w wadze byłaby większa.

Offline DonQubal

« Odpowiedź #16 dnia: 03 Kwiecień 2016, 22:19 »
moja Diana 96 basów, 4 chóry waży 10 kg (ważona na wadze łazienkowej) przy graniu 1h na siedząco oczywiście trochę czuć zmęczenie ale wystarczy odpocząć 10 - 15 minut i można dalej machać, dodam że mimo 40 wiosen nie miałem nigdy wielkiej kontuzji kręgosłupa, barku, ręki itd, wiem a właściwie słyszałem że osoby po takich urazach szukają czegoś mniejszego od 80 basów w dół [akordeon]

Offline rask90

• *
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Październik 2016, 23:02 »
Ja mam "Dianę" 120b. Mam ją już ok 10 lat, jak ją kupiłem, to miała podobno ok 30 lat. Gra cicho, ale brzmi dobrze. Basy trochę liche, ale to może spaczone przyzwyczajenie. Przez długi czas latały mi stroiki po lewej stronie, dopiero rok temu przewoskowałem całą lewą stronę i teraz raczej jest dobrze, ale ciągle coś mi tam nie leży. Ogólnie gra się dobrze. Jak będę miał więcej funduszy, to kupię coś nowego, może całkiem nowego, ale jakbym miał grać na niej do końca życia(zakładając, że się nie rozsypie), to i tak nie byłoby źle.

Offline Voiko

• VIP
    • Voiko_Music
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Październik 2016, 23:09 »
też mam Dianę 80 basów, i też gra cicho, ale to pewnie wina stroików... no i basy ma 4 chórowe, a przywyknąłem do Hohnera który ma 5 chórowe

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Październik 2016, 11:28 »
5 chorowe z 4 chorowego raczej ciezko zrobic.  Natomiast basy mozna jak najbardziej przelozyc od innego akordeonu.  Czasem stare hohnery mialy ten sam rozstaw na glosnicach, tylko inne glosy. Mozna wtedy inne glosnice zalozyc.  Albo kupic cala tonacje z jakiegos rasowego wlocha   i w ten sposob podbic basy. Z przelozeniem i  zawiskowaniem kazdy magik akordeonowy sobie poradzi. Na basach zazwyczaj jest wieksza przerwa miedzy stroikami, wiec i  szersze mozna zalozyc.  Najwazniejsze by dlugosc mniej wiecej sie zgadzala.

Mozesz sam przelozyc.  Uprzedzam, po takim zabiegu nawet jesli wyciagniete z poprzedniego akordeonu glosy stroily, po przeklatce zawsze trzeba stroic na nowo
« Ostatnia zmiana: 10 Październik 2016, 19:41 wysłana przez szkodnicus »