Autor Wątek: Castelfidardo - może ktoś był?  (Przeczytany 274 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wojczello

• *
Castelfidardo - może ktoś był?
« dnia: 05 Wrzesień 2018, 23:39 »
Cześć grupowiczom!

Jak pewnie wiecie - włoska mieścina Castelfidardo uchodzi za serce akordeonów. Nie tylko z powodu prestiżowego konkursu organizowanego tamże, ale przede wszystkim z powodu bardzo dużej ilości znajdujących się tam fabryk akordeonów. No właśnie, tutaj pojawia się moje pytanie - może ktoś był? Jak to rzeczywiście wygląda? Mieliście możliwość oglądania instrumentów, wglądu w ich cenę itp.? Jeśli tak, jak to ma się do polskich [cen]?
Generalnie - im więcej informacji tym lepiej, jestem żądny wiedzy, gdyż nie wykluczam podróży tam w przyszłości za nowym, już wypersonalizowanym instrumentem i liczę na to, że w przeliczeniu na PLN będą to mimo wszystko nieco mniejsze kwoty niż instrumenty z najwyższej półki, które oferują nam polscy pośrednicy (Pigini - 140 000 pln, Scandalli - 130 000 pln itp.). Dodam, że głównie interesują mnie instrumenty guzikowe z konwertorem, więc gdyby ktoś był tak bogaty w wiedzę i nie mógł się zdecydować od czego zacząć - proszę tutaj :)

Offline Pedros

• VIP
    • Mój kanał na YT
Odp: Castelfidardo - może ktoś był?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Wrzesień 2018, 07:05 »
Co prawda nie byłem, ale  z doświadczenia wiem, że można się kontaktować bezpośrednio z producentami i przedstawia wycenę interesującego modelu. Niestety w przypadku modelu personalizowanego czas oczekiwania na produkcję może dochodzić do kilku miesięcy zależnie od producenta.

Online guralband

• VIP Złota Rączka
Odp: Castelfidardo - może ktoś był?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Wrzesień 2018, 07:46 »
Opłaca się jechać. Podróż około 2-3tyś a sprzedawca w Polsce ma prowizji od 1,5 k EUR w góre prowizji. Przy instrumencie tej klasy co szukasz jest to zaoszczędzone kilkanaście tysięcy. Nie masz za to papierkowej gwarancji ani serwisu co byś dostał u naszego sprzedawcy. Miałem tylko wizytówkę z wpisaną datą zakupu i podpis właściciela. Jakby co to info na prv 8)