Autor Wątek: Soprani Castello m 408/51 made in Italy  (Przeczytany 4655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
Soprani Castello m 408/51 made in Italy
« 18 paź 2015, 23:46 »
Wslanie nabylem piekny  akordonik w oplakanym stanie technicznym. Prawa strona 2 klawisze podniesione jeden zupelnie urwany, a z lewej strony 2 rzedy guzikow wpadnieta. O dziwo naprawa wstepna mi zajela 4 godziny i bez strojenioa, moglem uslyszec piekny glos tego akordeonu. Paski do wymiany wszystkie, drewno do polerki, tu gdziez poobcierany, ale mi tak przypadl do gustu, ze go chyba sobie zatrzymam, a pozbede sie hohnera .  Lekko brzmi troche ucieka powietrza, ale jest piekny. Jak ktos mail podobny w dloniach, prosze o opinie

tu jest link od sprzedawcy, jutro postram sie zapodac zdjecie
http://www.adverts.ie/accordions/castello-italian-accordion-vintage-italian-instrument/9027161

Offline dzidek1965

• VIP
Odp: Soprani Castello m 408/51 made in Italy
« Odpowiedź #1, 19 paź 2015, 09:16 »
Ja mam Castello trzychórowy,przerobiony na musette. Ale mój to kanciak przedwojenny,cały w złotym brokacie. Gra pięknie.

Offline szkodnicus

« Odpowiedź #2, 19 paź 2015, 10:31 »
Fajny. A jaki  stroj dales na musette. Tzn jaki duzy odchyl?   Ja tez go bede stroil dopiero.  Tez mu zrobie lekkie musette.  Jeszcze nie wiem na jakiej barwie.  Musze troche zglebic temat . MA 7 przelaczen z prawej 2 z lewej

Offline guralband

• VIP Złota Rączka
« Odpowiedź #3, 19 paź 2015, 12:06 »
Przy trzech chórach a 7 regestrach pewnie masz zdublowana barwę fleta i fagotu czyli masz 5 zmian barwy-regestrów(standard). Dzidek1965 mówiąc ze ma przerobiony trzychórowy na musette pewnie ma z fagotu trzeci flet.

Offline szkodnicus

« Odpowiedź #4, 19 paź 2015, 14:00 »
Dzieki. Przygladne sie mu blizej. Sluchalem pare typow,  na pewno nie zrobie francuskiego. Dla mnie troche za duzo. Wczoraj sledzilem jak wypolerowac drewno.  Bedzie cacy.  Ma troche ubytkow lakieru jakos to zamaskuje. Czesci chromowe tez sa zmeczne, z racji wieku. Jeszcze nie wiem czy zostawile oryginalny wyglad zmecznego chromu czy jakos to odpowie. Czy sa jakies dom owe sposoby na renowacje chromu w warunjach domowych?

Offline szkodnicus

« Odpowiedź #5, 02 lis 2015, 23:01 »
Dzieki wszystkim za pomoc i porady.

Akordeon nastrojony. Gra pieknie. Violin byl,zdublowany wiec na nim nastroilem na dol i do gory. Na pocztku mialem wrazenie, jak gralem zdublowany violin, ze na dole to troche za bardzo rozjechane. Mimo ze nie przekroczylem +25 i -25 centow.  Troche pogralem i juz przyzwyczailem  ucho. Podoba mi sie. Zaden z moich akordeonow z kolekcji nie podobal  mi sie jak ten. Wkrotce moze mi sie uda nagrac filmik

Offline dzidek1965

• VIP
« Odpowiedź #6, 03 lis 2015, 21:21 »
No to zrobiłeś strój bulwarowy. Na dole może być taka odchylka.

Offline szkodnicus

« Odpowiedź #7, 15 lis 2015, 21:10 »
dzieki za odpowiedz

Cytat: Jurek_klodzko1
Duże litery napisu - nie oryginalne.

Zgadza sie. Oryginalne 2 pierwsze byly zniszczone wiec zalozylem takie. Jest to wciaz Paolo soprani, wiec podrobki nie ma.   Kiedys ktos sprzedal  mi scandalli a w rzeczywistosci  byl to selmer invicta.

ten mial tylko dziury, po napisie. Bedzie to moj akordeon, wiec mi to nie przeszkadza. Na ebay znalazlem napis do Crucianelli chyba ok 60 euro plus przesylka. Ja jak naprawiam tansze akordeony, to jak wybule kase na napisy oryginale paski, osprzet, to nikt mi nie wroci za prace, po prostu sie nie oplaca. Widzialem gostka co sprzedawal atlantic z 1952 roku. Krzyczal 1000 euro bo zainwestowal w full remont . Po roku odsprzedal go za 300 euro.Niestety nikt tego nie doceni. Uwazam ze dopoki sprzedaje pod dokladna nazwa, to nie oklamuje nikogo. wiadomo logo, najczesciej jest i to oryginalne.

Jesli ktos dorabia napisy w przystepnej cenie, rowniez wysyla za granice prosze o email do mnie

http://i.imgur.com/BWPs7t0.jpg
Soprani Castello m 408/51 made in Italy

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #8, 15 lis 2015, 21:13 »
Widziałem niedawno na naszych portalach ogłoszenia sprzedaży wszelkiego rodzaju napisów. Chyba ktoś dorabia, może warto zamówić. Sam poszukiwałem kiedyś literki L do Weltmeistra. Dostałem w prezencie dzięki uprzejmości Accordiona.