Autor Wątek: E.Soprani 964 KC i Paolo Soprani Studio 96  (Przeczytany 3797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pmc

• *
Witam zamierzam kupic nowy akordeon moją uwage zwrocily 2 modele E.Soprani 964 KC oraz Paolo Soprani Studio 96 w zwiazku z tym  mam pytanie czy ktos zna te modele i mogłby mi cos wiecej o nich powiedziec? Z gory dziekuje

Offline Lajkonix

• Konto usunięte z uwagi na naruszenia regulaminu
  • *
Odp: E.Soprani 964 KC i Paolo Soprani Studio 96
« Odpowiedź #1, 03 gru 2016, 12:14 »
Bardziej podoba mi się Paolo. Niestety jest tylko trzy-chórowy. Mało.
E. Soprani jest cztero-chórowy. Ale jest stroju musette (nie ma wysokiej oktawy). Jest zatem mniej uniwersalny.
Gdybym ja miał dla siebie to kupować, to poczekałbym na Paolo Soprani 96, czterochórowy z wysoką oktawą.

Ale koniecznie musi być 96 bas, tak?

Offline pmc

• *
« Odpowiedź #2, 03 gru 2016, 14:49 »
Dzięki Lajkonix akurat byłem dzisiaj w sklepie muzycznym i tych modeli o których pisałem nie  było,był Paolo Soprani 96 - 4chórowy, niestety póki co nie ta półka cenowa, ale przynajmniej sobie pograłem :)

Miałem 80 wydawał mi się mały, teraz mam 120 chyba trochę duży i tak sobie pomyślałem, że 96 będzie w sam raz, zresztą jak wspominałem dzisiaj troche pograłem na Paolo 96 no i odpowiadał mi

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #3, 05 gru 2016, 00:36 »
Witam zamierzam kupic nowy akordeon moją uwage zwrocily 2 modele E.Soprani 964 KC oraz Paolo Soprani Studio 96 w zwiazku z tym  mam pytanie czy ktos zna te modele i mogłby mi cos wiecej o nich powiedziec? Z gory dziekuje
Szkoda pieniędzy na "budrzetowe" modele akordeonów.
Wykonanie liche. Dźwięk słaby. Grałem na wszystkich dostępnych acc w sklepie.
Nie jestem wirtuozem ale......................... [akordeon]

Offline pmc

• *
« Odpowiedź #4, 05 gru 2016, 16:00 »
Więc co byś w tym przedziale cenowym (7-8tys)polecił?

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
« Odpowiedź #5, 05 gru 2016, 16:18 »
Ja poleciłbym instrument z tego tematu. Jest w stanie idealnym pod każdym względem.
http://forum.akordeonowe.pl/wloskie/paolo-soprani-professional-lata-80-zdjecia/msg43908/#msg43908
Napisz PW do Sagema55. On będzie zmieniał akordeon na kanałowy. Wielu z nas zna ten akordeon i może coś w tym temacie dodać  [akordeon]

Offline sagem55

• VIP
« Odpowiedź #6, 05 gru 2016, 17:01 »
Wojtek (Jurek_klodzko1) no tak jakoś jest że szukamy tego brzmienia dla siebie ja nie ukrywam że bardzo podobały mi się brzmienia Serenellini i Scandalli ktore słyszałem i mogłem na nich pograć chciałbym w miarę możliwości mieć coś takiego