Autor Wątek: Zabytkowy Paolo Soprani Castelfidardo Italia, 120 basów, LMM  (Przeczytany 680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szkodnicus

• 23.04.1977 - 01.05.2017, VIP Złota Rączka
A tu mój nowy nabytek.  Kupiony w ciemno.  Wentyle do wymiany no i  do strojenia.

Czailem  sie na niego od tygodnia. Mam nadzieje ze fajny bedzie

http://i.imgur.com/sOZ8PRu.jpg
Zabytkowy Paolo Soprani Castelfidardo Italia, 120 basów, LMM

Offline Jurek_klodzko1

• VIP
Oczywiście wymienione prace z racji wieku muszą być wykonane jednak całość wygląda na niesamowicie utrzymany acc. Nawet pasy nośne i spinki miechów wyglądają jak nowe.
Szkodnikus wrzuć kilka fotek wnętrza w oryginale.

Offline szkodnicus

Usiade nad nim wkrotce, ale mnie terminy gonia.  Na stole mam settimo soprani wersja zong. Glosy na glosnicy z musette sa oryginalne.  Natomiast  l i  M    ktos podmienil. Wszystkie wentyle w tych 2 glosnicach musialem  wymienic bo byly lepkie . Zacinaly sie glosy.

Offline szkodnicus

Moj paolo soprani juz niedlugo zabrzmi. Przewoskowany, pare glosow wymienionych,  strojonko i bedzie super.  Akordeon jest LMM. Wiec zrobie mu jakies duze tremolo powyzej 30 centow, na A3.  W nastepnym tygodniu, powininem skonczyc.  Pod galeryjke zaloze czarny material.  Miech jest czarno-zloty. Bedzie caly czarny.Nie wiem jakie mu pasy zalozyc. Mysle ze odnowie waskie pasy od hohera z lat 70 tych sa w nie zlym stanie, bo nowy styl nie beda pasowac. Prawde mowiac nie mam doswiadczenia w odnawianiu antykow, nie chce przekombinowac. Ma byc ze smakiem.

Akordeon już po remoncie można zobaczyć i usłyszeć tutaj:

http://forum.akordeonowe.pl/utwor-wyzwanie/koledy-i-pastoralki-utwor-wyzwanie/msg62076/#msg62076